Klimatyzacja – cieplejsze powietrze od strony kierowcy – możliwe przyczyny?

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez KamilPL » 10 lip 2017, 12:37

Witam. Podepnę się do tematu. Mam Mazde 6 2003 1.8 ben i zauważyłem że dziś po włączeniu klimy od strony kierowcy leci cieplejsze powietrze niż od strony pasażera (klimatyzacja jednostrefowa). Jeśli zamknę kratki nawiewu od strony pasażera temperatura od strony kierowcy jakby trochę się obniża, ale to jeszcze nie to.Wymieniłem filtr kabinowy bo myślałem, że za małe ciśnienie ale nie pomogło :( klima była nabijana jakieś 3 miesiące temu. Jaka może być przyczyna? Dodam jeszcze, że jak nabijałem to była sprawdzana szczelność i wyszło ok,ale była pusta.
Początkujący
 
Od: 14 sty 2017, 23:03
Posty: 10
Auto: Mazda6 1.8 2003

Postprzez Neptung » 25 lip 2017, 11:06

Jeśli układ był wcześniej pusty to na pewno była jakaś nieszczelność. Miałem kiedyś ten sam objaw i po prostu uciekał czynnik chłodzący – gdy jest go za mało klima staje się coraz mniej wydajna; sprężarka jeszcze pracuje ale to tylko kwestia czasu nim klima przestanie w ogóle się załączać ;)
Początkujący
 
Od: 23 lip 2017, 09:43
Posty: 8
Auto: Mazda 6 GG Hatchback 2002
Silnik: 2.3 Benzyna 166 KM

Postprzez mudol » 27 lip 2017, 14:29

Ja przy pełnej klimie również mam takie odczucie, tak jakby w Mazdach źle skonfigurowane były wloty powietrza, we wcześniejszych samochodach nawet przy słabo nabitej klimie działało jednakowo. pozostaje przymykanie prawych (i tak żona narzeka, że jej zimno) albo zwiększenie siły nawiewu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2015, 21:54
Posty: 149 (1/3)
Skąd: Poznań
Auto: mazda 6 2.0 pb 2005 lift 147km lpg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6