Strona 1 z 1

adaptacja po odłączeniu akumulatora

PostNapisane: 24 lut 2016, 15:42
przez kazio75
Cześć.
Powiedzcie ile czasu/km trwa adaptacja po odłączeniu akumulatora na ok 40 minut( spawanie wieszaka tłumika )? może da się jakoś przyspieszyć proces adaptacji.

Przed odłączeniem wszystko było ok, po zatrzymaniu/wciśnięciu sprzęgła obroty od razu ustawiały się lekko poniżej 750 (3 kreska), a teraz wahają się parę razy od 500 do 1000 i dopiero po chwili ustawiają na ok 750. Przejechałem już 150 km i dalej takie wahania, najgorsze, że po naciśnięciu sprzęgła potrafią tak spaść obroty, że aż prawie dławi silnik.

Na razie nie używam LPG, tylko na Pb.

Z góry dzięki za odpowiedź.

PostNapisane: 24 lut 2016, 17:08
przez Geniek
A pozostawiałeś silnik na wolnych obrotach po podłączniu akumulatora? Tak, żeby osiągnął temperaturę roboczą? Jeśli nie to sporóbuj tak zrobić. Powinno pomóc.

Re: Rozłączony akumulator – wolne obroty

PostNapisane: 24 lut 2016, 19:52
przez brodaM6
Dokladnie jak gieniek pisze ,teraz musisz zresetowac ecu i ponownie zadoptowac tb, 20 minut bez wlaczania czego kolwiek tylko silnik

PostNapisane: 24 lut 2016, 22:52
przez drozdo
Komputer uczy się przez 160km (wg instrukcji), ale początek jest najważniejszy – postój na jałowym, pojeździj spokojnie przez kilkanaście-dziesiąt km i powinno być dobrze.

Re: adaptacja po odłączeniu akumulatora

PostNapisane: 4 mar 2016, 13:30
przez kazio75
W końcu mazda się "nauczyła" <jupi> , co prawda całość trwała ponad 300 km, a zrobiłem tak jak radziliście:
-reset
-włączenie do rozgrzania bez radia, nawiewu itp...
Przez te 300 km cały czas "szukała" wolnych obrotów, raz delikatniej, a czasami tak, że aż gasł silnik, aż raz postałem w korku, jada przez dłuższy czas na 1 i następnego dnia wolne obroty się unormowały.
Dzięki wszystkim za rady.

Re: adaptacja po odłączeniu akumulatora

PostNapisane: 5 mar 2016, 08:54
przez brodaM6
Dwa cykle