Brak świateł mijania

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mazda6wagon » 1 lis 2015, 10:06

Witam posiadam Mazde 6 wagon rocznik 2003.
I mam następujacy problem ze światłami do jazdy. Moge przejechac i 300 kilometrów i swiatłą mam wszystkie a raz przejade kilka kilometrów i nie mam swiateł mijania, pozycje sa długie i wszystkie inne?
Czy to wina przekaźnika który sie nagrzewa i potem ma problem zatrybic jak ostygnie czy gdzies jest utrata masy czy jeszcze coś innego ? co doradzacie wszystkie bezpieczniki sa dobre przekaźnik tak jak by sie przegrzewał ale nie wiem a nie moge dostac w motoryzacyjnym mojego przekaźnika tylko inne maja z inni pinami na moj musze poczekac po wszystkich swietych dopiero bede miec :(
mazda6wagon
 

Postprzez Przemysław » 1 lis 2015, 22:05

mazda6wagon napisał(a):utrata masy czy jeszcze coś innego

Skoro o tym wspomniałeś to możesz zajrzeć pod puszkę filtra powietrza. Często gęsto punkt masy, który właśnie tam jest umiejscowiony odpowiada za różne problemy z elektryką.
Yo, mr. White!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 kwi 2012, 13:05
Posty: 994 (0/10)
Skąd: okolice Świdnika
Auto: M6 GG LF-DE '06

Postprzez mazda6wagon » 1 lis 2015, 22:17

bede sprawdzac jutro u elektryka ale wiadomo zawsze porady wasze sie przydadza a ułatwią szybsze znalezienie usterki
mazda6wagon
 

Postprzez isztwan22 » 3 cze 2020, 20:53

Cześć wszystkim!
Przestała mi świecić żarówka świateł mijania od strony pasażera,reszta świateł po tej i drugiej stronie działa. Wymieniłem i klops – nadal brak światła. Żarówka sprawdzona miernikiem i jest ok(stara zresztą też), bezpiecznik podmieniłem na ten od strony kierowcy i zero reakcji. Po sprawdzeniu miernikiem wtyczki żarówki wygląda na to że nie ma prądu(choć nie jestem pewien jak sie to prawidlowo robi – nastawilem miernik na 20V i prad stały, przykladam mase do karoserii a plus wtykam we wtyczke). Macie jakiś pomysł co jeszcze mozna sprawdzić lub ewentualnie co robię źle?
Początkujący
 
Od: 20 lut 2020, 21:50
Posty: 3
Auto: Mazda 6 GY 141 KM
2.0 Pb 2003

Postprzez ruraff » 9 cze 2020, 22:22

Masa. Też to samo przerabiałem. Niestety miejsce w którym jest masa do reflektora baaardzo koroduje i stąd problem. Jutro mogę podesłać fotkę gdzie dokładnie należy szukać przyczyny.
jednak jeśli się mylę, to proszę mnie sprostować.
Ostatnio edytowano 10 cze 2020, 07:24 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie cytujemy całego ostatniego posta -nie ma takiej potrzeby
Początkujący
 
Od: 9 cze 2020, 22:13
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GG HB 2.0PB 141KM 2004

Postprzez master1 » 19 sie 2020, 22:04

Mam ten sam problem, brak świateł mijania.
Najpierw zginęło mi lewa strona a później prawa.

Sprawdziłem ciągłość przewodu miedzy kablem od żarówki H1 a bezpiecznikami, jak i masę. Nie wiem gdzie szukać przyczyny i od czego zacząć.

PS. Mam wersje kombi przed lift.
Początkujący
 
Od: 6 lis 2018, 21:47
Posty: 2

Postprzez atomex » 14 paź 2020, 12:50

Witam,

Nie znalazłem podobnego wątku więc pozwalam sobie poprosić o pomoc w moim problemie. Pewnego dnia okazało się, że nie mam świateł mijania, w obu lampach na raz (pozycyjne i długie są). Wymienione żarówki, sprawdzone bezpieczniki, przekaźnik pod maską działa, wypiąłem wtyczki i zmierzyłem – napięcie pojawia się po przekręceniu manetki świateł na dwóch pinach, masa jest skoro miernik pokazał napięcie. Nie mam więcej pomysłów. Ktoś może coś podpowiedzieć? Mam ogólne pojęcie o mechanice (rozrząd wymieniam sam), ale elektryka trochę mnie przerasta chyba...

Tomek

Dopisano 14 paź 2020, 19:38:

Problem rozwiązany. Temat do zamknięcia. Winna okazała się manetka przełączania świateł. Z moich uwag, jeżeli nie zostało to zauważone to jeżeli tak jak ja macie manetkę z przednimi przeciwmgłowymi, to nawet jak podepniecie sprawną manetkę bez przeciwmgłowych przednich to nie zadziała. Musi być manetka z przeciwmgłowymi przednimi.

Pozdrawiam,
Tomek
Początkujący
 
Od: 14 paź 2020, 12:38
Posty: 1
Auto: Mazda 6 2.0 Diesel RF-7J 143KM 2006rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6