Przekładka tapicerki drzwi z przedlifta do polifta

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Czaja86 » 2 kwi 2015, 19:15

Witam wszystkich.
Zakupiłem okazyjne 2 boczki z polifta i chciałem je u siebie zamontować. Przeglądałem forum ale nic nie znalazłem <dupa> Jeśli istnieje taki temat a przegapiłem poproszę o połączenie. Jeśli się uda to rozwiązać zrobię z tego fotorelacje. Były co najwyżej pytania bez odpowiedzi. Może już ktoś się tego podjął. Aby fizycznie się udało potrzebne są czarne wewnętrzne / stelaże. Niestety przełączniki muszą być z polifta a co za tym idzie wiązka elektryczna. I tu zaczyna się problem. Próbował ktoś to ogarnąć?

20150401_123517.jpg
Stelaż

20150401_123608.jpg
Tapicerka

20150401_123736.jpg
Wiązka instalacyjna polift + przełącznik


Ilość kabli z głównego gniazda się zgadza. W górnej cześć kostki, pierwszej sekcji. Kable z pinów 3 i 4 są w innym miejscu. Głośnik i zamek działa. Te same kolory. Przełącznik w przedlifcie jest bez elektroniki, prosty fizyczny. W polifcie przełączniki są podświetlane i chyba auto (pytanie do posiadających wersje poliftową). Zrobiłem jak umiałem pseudo schematy połączeń.

scgemat elektryczny drzwi przedlift.jpg
Scgemat elektryczny drzwi przedlift

Pin 3 i 4 Podłączony bezpośrednio do siłownika pozwala sterować nim z panela w drzwiach kierowcy.
Nie wiem jak to działa dokładnie ale wydaje mi się że w zależności czy opuszczamy czy podnosimy na przewodach jest albo uziemienie albo +12v

scgemat elektryczny drzwi po lift.jpg
Scgemat elektryczny drzwi po lift.jpg

Tu jedynie udało mi się uruchomić przełącznik (działało podnoszenie i opuszczanie szyb + podświetlenie) dodając +12v na 3 pinie ale diada przygasała przy opuszczaniu. Oczywiście sterowanie z drzwi kierowcy + zablokowanie siłowników nie działało.

Pytanie do posiadaczy polifta czy wszystkie szyby mają auto opuszczanie i podnoszenie przy dłuższym przytrzymaniu przełącznika. Jeśli tak to wydaje mi się ze są za to odpowiedzialne kable A,B,C,D. Siłowniki w drzwiach w przedlifcie maja 2 piny z 6 a w drzwiach kierowcy ma 6 pinów i tam jest auto. Stąd mój wniosek ale przydało by się żeby ktoś to potwierdziła.

Będe wdzięczny za wszelkie sugestie bo nie wiem jak to ugryźć a pewno wiele osób już chciało i miało okazje zmienić tapicerkę na poliftową
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2013, 12:12
Posty: 34 (0/2)
Skąd: Warszawa / Cegłów
Auto: Mazda 6 2.3 LPG sedan

Postprzez brodaM6 » 3 kwi 2015, 06:38

Ja mam aspeca i tam auto jest tylko na przednich szybach ,podobno w eu jest jeszcze moduł domykania podobno
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 17:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez Czaja86 » 3 kwi 2015, 07:52

W wersji poliftowej na pewno jest domykanie z kluczyka. Nie wiem tylko czy to standardy czy dodatkowa opcja. W tych przyciskach do polifta co mam nie ma 2 stopniowego nacisku jak to jest w przycisku auto w drzwiach kierowcy wiec możne faktycznie jest to domykanie szyb.

Może ktoś będzie miał chwile albo będzie grzebał przy drzwiach i pomierzy napięcia miernikiem na przełączniku. Będę wdzięczny <piwo>
Forumowicz
 
Od: 2 lis 2013, 12:12
Posty: 34 (0/2)
Skąd: Warszawa / Cegłów
Auto: Mazda 6 2.3 LPG sedan

Postprzez kosiasty » 1 kwi 2021, 20:05

Witam! Odgrzewam starego kotleta zwiazanego ze zmianą bloczków tapicerki z przed na po liftową.
Szukałem, pytałem, i nadal borykam się z tym sam.

Zakupiłem 4 boczki z polifta, silowniki szyb, wiazke z drzwi oraz wiazke z kabiny i nadal napotykam problemy by to wszystko połączyć jak należy. Po zdjeciu kokpitu okazuje sie ze po liftowa wiazka nie pasuje do głównej kostki wiec na tym sie znów zatrzymałem.

Czy ktoś z was wykonał już taki zabieg? Moim zamiarem bylo zrobienie tego w taki sam sposób jak funkcjonuje w po lifcie. Ale licze na waszą pomoc oraz wiedze dotyczącą tego typu modyfikacji.

Dodam iż moja m6 to 2004 GY L&B EU oczywiscie, mam nadzieje że ktoś z was sie zlituje i mi pomoże...

Dziękuję bardzo za ewentualny odzew, pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 24 mar 2018, 22:51
Posty: 1
Auto: Mazda 6 GY 2004

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6