Różne problemy z radiem w M6.

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez marcinr3 » 31 maja 2009, 13:20

, mam problem z odtwarzaniem płyt cd, mam zmieniarke na 6cd. jak wkładam płyte na po kilku sekundach ja wyrzuca.rozebrałem cały panel i okazało sie z płyta spada z tego kółka na którym powinna sie trzymać (niewiem jak to inaczej wytłumaczyc), próbowałem docisnąc ja palcem ale to nic nie pomogła, kółka sie kreciła ale płyta sie zsuwała i pochwila ja wyrzucało.Jeśli wiesz co to moze byc i mozna to naprawic byłbym bardzo wdzięczny.Dzieki i pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 29 maja 2009, 20:08
Posty: 4
Skąd: bydgoszcz/luton uk

Postprzez bernardo » 10 lut 2010, 13:16

Witam
Kupilem wczoraj radio do mojej Mazdy 6 z 2004 roku caly panel wlacznie z radiem i CD na 6 plyt ktore sie wklada jedna za druga do otworu na CD. Czy to oznacza ze radio jest z systemem BOSE?? Bo podobno ze takie nie bedzie gralo, ja mam Mazde bez Bose, kupilem bo nie mam CD tylko samo radio i zaczelo mnie to troche denerwowac. Czy bedzie to dzialac?? Jak to podmienie?

Z gory dzieki za odp
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2008, 20:46
Posty: 51
Auto: Mazda 6 Hatchback 2004r

Postprzez kixi4 » 10 lut 2010, 13:54

Witam! zapewne kupiłeś radio bose, ale to żaden problem, możesz wymienić samą zmieniarkę i "listek" z otworem na płyty w panelu a radio pozostawić swoje stare, najlepiej wybierz najładniejszy panel i poskładaj go ze starym radiem i zmieniarką i wszystko będzie chodziło!
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2009, 22:14
Posty: 107
Skąd: kalisz
Auto: Mazda5 Sport 2.3i 166KM A/T 2006

Postprzez bernardo » 10 lut 2010, 14:05

Aha czyli jesli mam ten nowy panel ,,z bose'' to to moge go zostawic tylko wlozyc radio ktore mam aktualnie w starym panelu? Po prostu mam dwa panele ten nowy ,,z bose'' i 6 CD i ten stary w ktorym mam tylko radio bez CD i Musze przelozyc do tego nowego panelu z CD stare radio z tamtego panelu? Tak?
Jeszcze mam jedno pytanko czy zeby wyciagnac panel od radio trzeba wyciagac drazek biegow czy wystarczy plastiki po bokach sciagnac te kolo nóg kierowcy i pasażera?
Forumowicz
 
Od: 21 lis 2008, 20:46
Posty: 51
Auto: Mazda 6 Hatchback 2004r

Postprzez kixi4 » 10 lut 2010, 23:48

bernardo napisał(a):Aha czyli jesli mam ten nowy panel ,,z bose'' to to moge go zostawic tylko wlozyc radio ktore mam aktualnie w starym panelu?


tak, ale tak jak pisałem wcześniej najlepiej wybrać najlepszy panel, ale to już Twoja decyzja.. tak czy inaczej radio najlepiej pozostawić stare przynajmniej będzie pewność że działa, do niego dołożyć zmieniarkę która jest wpinana w radio z góry.. żeby wyjąć radio najlepiej najpierw wyjąć w środkowym tunelu schowek otwierany z otworami na napoje, później ten szary plastik z popielniczką i zapalniczką, potem odkręcić dwie śrubki od panelu radia i już można wyjąć, kilka minut...
Forumowicz
 
Od: 31 mar 2009, 22:14
Posty: 107
Skąd: kalisz
Auto: Mazda5 Sport 2.3i 166KM A/T 2006

Postprzez airbob » 11 lut 2010, 13:35

+ śruba 10, z boku radia, dostęp przez schowek pasażera
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1544 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez Enduro » 14 mar 2010, 13:29

ale kupiles panel w tym samym kolorze (srebrnym) co w twoim aucie?
E.
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez Bostorn » 20 lip 2010, 12:37

Witam

od kupna Madzi minęło pół roku, jest to M6 kombi 2.0 CID 136km z 2004r

od początku na wyświetlaczu nie wyświetlały się wszystkie litery oraz cyfry
zmieniarka potrafi się zaciąć, przyjmuje, poprawnie czyta tylko płyty nagrane na najniższych obrotach, czasami potrafi zaciąć się wyświetlacz, muzyka idzie a ten stoi, nie reaguje, momentami płyty się zacinają, muzyka staje a płyty ani wyjąc ani włożyć, ani żadne przyciski nie działają, jedynie radio poprawnie funkcjonuje

Następnie od pewnego czasu co jakiś czas zapalają mi się 2 kontrolki- trakcja oraz pompa paliwowa

kiedy świeci się trakcja komputer tak jak by ją odcina , nie działa. Sprawdzałem w różnych przypadkach, na ręcznym, gwałtowne ruszanie na piachu itp. Trakcja jest odłączona kiedy ta kontrolka się pali

jakis czas temu Madzia była na stacji kontroli do komputera przyczepiona, wyskoczył błąd OBD coś tam, dalej nie pamiętam gdyż kartkę z błędem wyrzuciłem, na kolejnej stacji powiedzieli że kostka jest do wymiany

czy wymiana tej że kostki naprawi wszystkie te awarie??

przepraszam za takie niejasności co do pewnych rzeczy ale to nie ja jeździłem na te naprawy więc nie wszystko dobrze zapamiętałem

tak przy okazji aby nie zakładac wielu tematów dodam też że jest problem z zawieszeniem, na większych dziurach coś udeża z prawej strony od pasażera, jak by tuleja na amortyzatorze, pod czas chamowania na dziurawym asfalcie, ruszania łomocze, takie głuche łup czy to może byc ta tuleja??

i 2gi mały problem z nawiewem, zimą strasznie wolno się nagrzewa oraz słabo dmucha czy to może byc wina zatkanego filtra antypyłkowego? słychac jak wentylator głośno pracuje a sama moc powietrza jest śmiesznie mała

pod czas parowania szyb ledwo ledwo dmucha, trzeba włanczac klime aby dało się jechac

pozdrawiam Bostorn
Początkujący
 
Od: 20 lip 2010, 12:03
Posty: 3

Postprzez s4v4g3 » 20 lip 2010, 13:43

Bostorn napisał(a):Witam

od kupna Madzi minęło pół roku, jest to M6 kombi 2.0 CID 136km z 2004r

od początku na wyświetlaczu nie wyświetlały się wszystkie litery oraz cyfry
zmieniarka potrafi się zaciąć, przyjmuje, poprawnie czyta tylko płyty nagrane na najniższych obrotach, czasami potrafi zaciąć się wyświetlacz, muzyka idzie a ten stoi, nie reaguje, momentami płyty się zacinają, muzyka staje a płyty ani wyjąc ani włożyć, ani żadne przyciski nie działają, jedynie radio poprawnie funkcjonuje

Tu za bardzo z forum nie pomoże – albo laser brudny, albo tak zajechana jest, że cięzko już czyta.

Bostorn napisał(a):Następnie od pewnego czasu co jakiś czas zapalają mi się 2 kontrolki- trakcja oraz pompa paliwowa

kiedy świeci się trakcja komputer tak jak by ją odcina , nie działa. Sprawdzałem w różnych przypadkach, na ręcznym, gwałtowne ruszanie na piachu itp. Trakcja jest odłączona kiedy ta kontrolka się pali

jakis czas temu Madzia była na stacji kontroli do komputera przyczepiona, wyskoczył błąd OBD coś tam, dalej nie pamiętam gdyż kartkę z błędem wyrzuciłem, na kolejnej stacji powiedzieli że kostka jest do wymiany

OMG. Stary jak możesz tak olewać sprawę???
Wyrzuciłeś kartkęz błędem i co? Myślałeś, że samo się naprawi? A może myślisz, że takie błędy są nieistotne... OMFG.
Jedź do porządnego serwisu, niech sczytają błędy i powiedzą co jest Madzi.
Bagatelizowanie problem raczej Ci nie pomoże.

Bostorn napisał(a):przepraszam za takie niejasności co do pewnych rzeczy ale to nie ja jeździłem na te naprawy więc nie wszystko dobrze zapamiętałem

tak przy okazji aby nie zakładac wielu tematów dodam też że jest problem z zawieszeniem, na większych dziurach coś udeża z prawej strony od pasażera, jak by tuleja na amortyzatorze, pod czas chamowania na dziurawym asfalcie, ruszania łomocze, takie głuche łup czy to może byc ta tuleja??

Kolejny LOL – jedź na podnośnik i zobacz co jest. Nikt tutaj jasnowidzem nie jest.
Bostorn napisał(a):i 2gi mały problem z nawiewem, zimą strasznie wolno się nagrzewa oraz słabo dmucha czy to może byc wina zatkanego filtra antypyłkowego? słychac jak wentylator głośno pracuje a sama moc powietrza jest śmiesznie mała

pod czas parowania szyb ledwo ledwo dmucha, trzeba włanczac klime aby dało się jechac

pozdrawiam Bostorn

A może szanowny Pan by wyciągnął filtr i sprawdził??? Banalnie proste. Na forum jest napisane jak sięzabrać do tego – 30 sekund i masz wyciągnięty filtr.

Do tego polecam poczytać troszkę o Madzi – dział Dieseil chociażby.
Powodzenia.
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 00:11
Posty: 392 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: CX-9 Signature 2018r.

Postprzez Bostorn » 21 lip 2010, 17:19

Dzięki mistrzu;d co do filtra cząsteczek już co nieco poczytałem, to nie moje auto, i w wolnym czasie tutaj napisałem

odnosnie zawieszenia to jest prawdopodobnie wina gumowej tulejii z góry amortyzatora ;d guma się przeciera i powstaje luz

co do radia, czy zakupienie płyty czyszczącej pomoże??
Początkujący
 
Od: 20 lip 2010, 12:03
Posty: 3

Postprzez s4v4g3 » 21 lip 2010, 20:46

Bostorn napisał(a):
co do radia, czy zakupienie płyty czyszczącej pomoże??

Jeśli w DVD (w PC, czy do TV) pomaga to tu też może. Ale niech się wypowiedzą CI, którzy już coś takiego robili:)

Pozdro
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 00:11
Posty: 392 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: CX-9 Signature 2018r.

Postprzez Slayer132 » 23 lip 2010, 22:46

masz problem ze zmieniarką air bob z wroclawia ci pomoze naprawia zmieniarki i ogolnie zajmuje sie elktryka samochodowa pomys o tym zanim wybulisz2000zl na nowa zmieniarke pozdro
Slayer132
 

Postprzez s4v4g3 » 24 lip 2010, 11:51

Slayer132 napisał(a):masz problem ze zmieniarką air bob z wroclawia ci pomoze naprawia zmieniarki i ogolnie zajmuje sie elktryka samochodowa pomys o tym zanim wybulisz2000zl na nowa zmieniarke pozdro

Dokładnie – całkiem zapomniałem o AirBobie:)
Bardzo życzliwy Pan :)
Forumowicz
 
Od: 17 sie 2009, 00:11
Posty: 392 (1/0)
Skąd: Wrocław
Auto: CX-9 Signature 2018r.

Postprzez pitbull » 16 wrz 2010, 15:14

Witam forumowiczow mam maly problem z moja Madzia . Problem dotyczy radia,wszystko dziala i radio i cd,zmienia stacje itd.,sterowanie z kierownicy rowniez dziala,jest jedno ale . Podczas jazdy jesli gra radio to po jakims czasie samoczynnie przeskakuje mi na cd i na odwrot.Rowniez gdy siedze w aucie
kluczyk w stacyjce i gra radio jesli powoli przekrecam kluczyk aby go wyjac z radia przeskakuje na cd.
Nie wiem o co biega.Pomocy jesli wiecie co jest grane.
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2010, 14:47
Posty: 23
Auto: Mazda 5 TS2 1.8benzyna
2006rok

Postprzez Enduro » 16 wrz 2010, 17:48

moze to pyc problem zabrudzonej/zawilgoconej plytki klawiszy
i polecam do niej zajrzec
podr.E
oferuje silnik i części do Mazdy 6 + MPV CiTD Diesel z gwarancją sprawności, nie tylko tą obligatoryjną tzw. rozruchową
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sie 2008, 22:37
Posty: 4881 (1/19)
Skąd: Niemcy / okazjonalnie Poznań
Auto: M6 GL´18, + modyfikowane Prosie 996,Triumph-Speedmaster custom czarna, głośna, dwukołowa, angielska hulajnoga

Postprzez pitbull » 16 wrz 2010, 17:54

Dzieki Enduro napewno sprawdze twoja sugestie pozdro
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2010, 14:47
Posty: 23
Auto: Mazda 5 TS2 1.8benzyna
2006rok

Postprzez siegu » 17 wrz 2010, 14:30

>>> CarAudio
Moderator
 
Od: 27 sie 2007, 18:08
Posty: 2121 (0/4)
Skąd: Osielsko / Bydgoszcz
Auto: 626 GF FS
Infiniti M37x
Mitsubishi Colt Cz3

Postprzez pitbull » 17 wrz 2010, 19:45

sorki siegu <zawstydzony>
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2010, 14:47
Posty: 23
Auto: Mazda 5 TS2 1.8benzyna
2006rok

Postprzez shadoow » 18 wrz 2010, 15:21

Ja bym się też podpiął pod temat bo mam podobny problem tyle, że tylko jak leci CD to mi automatycznie przeskakuje na radio i na dodatek jakieś czeskie. Radio mam oryginalne BJ-kowe na cd. Ktoś wie jak można się tego pozbyć??
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2007, 16:41
Posty: 1084 (0/1)
Skąd: Kędzierzyn-Koźle / Opolskie
Auto: Francuskie Kombi
Moja ex:Mazda 323F BJ

Postprzez pitbull » 21 wrz 2010, 17:24

Witam ponownie ,postaram sie troche bardziej opisac problem. Auto Mazda 6 ts 2.0,radio oryginalne mazdowskie standardowe z cd bez zmieniarki. Na panelu radia od przodu opis Fm1,Fm2,Am,CD,
Tape/md.Wczoraj np.bylem w trasie przez ok.30 min gralo cd i nagle przeskok na Fm1(jezeli jest fajna muza w radiu to zostawiam) ale po jakims czasie znowu przeskok na Fm2 i leci po kolei jak jest na panelu .Zaobserwowalem tez ze przy stacyjce opis na niej to lock,acc,on,start, auto odpalone przekrecam kluczyk z pozycji on na acc i potem lock aby wyciagnac kluczyk wtedy gdy gra cd przeskakuje na radio powtarzam sytuacje bez odpalania wlaczam zaplon i znow z on na acc wlacza sie
Fm 2.Jesli jestem w trasie to jest to naprawde wkurzajace.Nie wiem co tu wykombinowac moze to cos z elektryka a ja nie mam pojecia .Wszystkie przyciski w radiu i na kierownicy dzialaja .Dajcie cynk jesli cos wymyslicie bede probowal waszych rad moze zadzialaja.pozdro
Początkujący
 
Od: 16 wrz 2010, 14:47
Posty: 23
Auto: Mazda 5 TS2 1.8benzyna
2006rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6