centralny zamek – problemy (zdjęcia na str.11)

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Macgyver174 » 4 gru 2018, 11:56

dziekuje za odpowiedz, a co do tej stronki to chetnie bym zamówił gdyby mi nie zaspiewali 490zł za jeden siłownik <serduszka> <glupek2>
Początkujący
 
Od: 29 paź 2018, 16:38
Posty: 8
Auto: Mazda 6 2.0 147km benzyna, 2007r

Postprzez Riki » 7 gru 2018, 17:42

Macgyver174 napisał(a):chetnie bym zamówił gdyby mi nie zaspiewali 490zł za jeden siłownik

I to po rabacie ;)
Niestety... nowy jest drogi.
mazparts.pl
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 29 sty 2004, 20:48
Posty: 5584 (2/3)
Skąd: Warszawa
Auto: 626 GE KL '94

Postprzez Michazzz » 7 lut 2019, 06:18

Macgyver174 napisał(a):chetnie bym zamówił gdyby mi nie zaspiewali 490zł za jeden siłownik <serduszka> <glupek2>


Uwierz, że mi za używkę z demontażu zaśpiewali, w innym miejscu, 20zl mniej niż za nowy, bo mają wzięcie i na pewno się sprzeda. Wziąłem nowy z tego względu i od tamtej pory bez problemu
Forumowicz
 
Od: 17 paź 2017, 11:20
Posty: 74 (5/1)
Auto: Mazda 6, Diesel 1998 cm3, 121KM, 2004, GY

Postprzez ArturG » 21 lut 2019, 14:49

Witam,

Po styczniowych mrozach pojawił się w mojej mazdzie dziwny problem.
Otóż centralny zamek przestał się nagle zamykać/otwierać z pilota. Sam pilot działa, ale po jego kliknięciu jedynie włącza się / wyłącza autoalarm, natomiast drzwi przestały się otwierać / zamykać.
Muszę to za każdym razem dodatkowo robić kluczykiem.

Problem po raz pierwszy pojawił się jak po styczniowej odwilży nagle pojawiły się mrozy. Samochód trochę mi wtedy zamarzł i nie dało się go wtedy w ogóle otworzyć z pilota. Kluczykiem finalnie się otworzył – myślałem, że może coś zamarzło w mechanizmie i że pewnie odpuści jak się tylko zrobi trochę cieplej. Niestety nie odpuściło. Pilot od tego czasu przestał otwierać centralny zamek.
Domyślam się że pewnie coś się mechanicznie uszkodziło; pytanie tylko co?
Ma ktoś może jakieś pomysły?
Początkujący
 
Od: 20 lis 2013, 10:59
Posty: 16
Auto: Mazda 6, 2003r, Diesel, 2.0, 136KM, kombi

Postprzez mzebrows » 1 mar 2019, 06:25

A ja mam trochę inny przypadek. Może mi ktoś coś podpowie. Problem dotyczy prawych tylnych drzwi. Otóż zdarzało się, że po trzaśnięciu drzwiami same się ryglowały. Po jakimś czasie zauważyłem, że po wciśnięciu przycisku na pilocie te jedne drzwi nie zawsze się odblokowują i trzeba wciskać przycisk drugi raz. A teraz już zupełnie przestały się odblokowywać, słychać prztyknięcie, plastikowy przycisk przy klamce przesuwa się wprawdzie, ale tak jakby nie do samego końca. Żeby odblokować drzwi muszę ten plastikowy przycisk przesunąć jeszcze odrobinkę. Dodam, że zamykanie z pilota działa poprawnie.

Wpis po rozebraniu drzwi:
Okazało się, że problemem jest sam mechanizm klamki. A konkretnie miejsce, w którym linka chwyta za przycisk do blokowania drzwi. Dziura, w której siedzi końcówka linki trochę się wyrobiła przez co końcówka linki trochę się z niej wyślizgiwała i linka pracowała tak trochę po skosie (nie była do końca równoległa z linką od klamki). Przez to linka była kilka milimetrów dłuższa i nie odciągała przycisku blokady do samego końca. Wepchnąłem końcówkę linki jeszcze raz do tej dziury i teraz pracuje poprawnie ale w przyszłości niechybnie będzie trzeba wymienić klamkę na nową.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 mar 2010, 08:28
Posty: 111 (6/0)
Auto: Mazda 6 2007r 2.0 LPG 147KM GY

Były:
Mazda 626 98r 2.0 LPG 115 GW
VW Polo 98r 1.4
Daewoo Tico
Fiat 126p

Postprzez ugh » 7 kwi 2019, 17:54

Witam,
Mam takie pytanie. Od początku nie zamykały mi się za pierwszym kliknięciem drzwi tylne. Wymieniłem boczki na inne i przestał mi działać centralny również w drzwiach pasarzera z przodu.
Wszystko się bezproblemowo zamyka po drugim kliknięciu z pilota. tzw. podwójnym ryglowaniu. Otwieranie bezproblemowo. Problem występuje niezależnie od tego czy zamykam kluczykiem czy pilotem.

Gdzie szukać przyczyny ? W siłownikach drzwi czy w module sterowania zamkiem centralnym ? Jeśli tak to gdzie go w ogóle szukać ?

Pozdrawiam

Darek
Początkujący
 
Od: 7 cze 2013, 19:34
Posty: 13 (1/0)
Skąd: Kamienna Góra
Auto: Mazda 6 GG 2003 2.0 141KM

Postprzez r.k » 11 sie 2019, 22:09

Witam, mam pytanko o problem z lewymi przednimi drzwiami M6 i siłownikiem.
Czy to co na zdjęciu (na allegro nowy zamiennik za niecałe 120zł), czyli zamek, rozwiązuje problem siłownika (niezamykanie drzwi kierowcy z centralnego zamka)?
Czy może siłownik jest jeszcze gdzieś osobno poza zamkiem?
Domyślam się po przejrzeniu wątku, że tak, ale przed zakupem i wypruciem drzwi wolałbym się upewnić.
Załączniki
Mazda6_zamek_lewy.png
Początkujący
 
Od: 24 kwi 2014, 17:19
Posty: 9
Auto: Mazda 6 GY RF7J 143KM 2007

Postprzez pietia82 » 27 kwi 2022, 15:59

Odkopie temat mam problem ze swoim centralnym czy centralny działa wszystko w porządku z kluczyka otwiera i zamyka wszystkie drzwi jak i także z klucza uzbraja się alarm kierunkowskazy mrugają i się rozbraja po otwarciu, w kabinie przycisk do blokowania drzwi także wszystkie zamyka i otwiera mazda wersja USA nie działa tylko z pilota.
W kodowanie wchodzi bez problemu ale nic nie pomaga wymiana baterii tez nie, zamówiłem pilota z aliexpres ale tez się nie chce zakodować a nie mogę znaleść innego bo numery europejskich inne są i jak gdzieś znalazłem ma inna częstotliwość mój to model:41848 a ID:KPU41805.
Może ktoś miał coś podobnego czy szukać dalej pilota oryginalnego miałem tylko jednego po zakupie czy coś w centralce może siedzieć?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2012, 19:01
Posty: 222 (2/19)
Skąd: Tarnów okolice - DE
Auto: Audi A4B8 Avant CCWA Quattro S Line AT
Były
Mazda 6s GG 3.0 V6 AJ 2005 M/T
Mazda 626 GD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6