Sensor deszczu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez domel1106 » 29 wrz 2010, 10:53

Witam. Widzę że temat się rozwija, choć w dalszym ciągu niema konkretów. Jeżeli uważacie ze pierścień przy manetce jest odpowiedzialny za częstotliwość a nie za szybkość, to u mnie w takim razie nie działa. Bo jakoś wielkiej różnicy nie widać. Oczywiście nie jestem leniwy i potrafię obsłużyć wycieraczki manualnie, ale skoro jest auto to dlaczego nie spróbować usprawnić programu maksymalnie. Dopisze, że program auto działa spoko, jak deszcz mży to działają czasowo, a jak zacznie padać bardziej to i wycieraczki oczywiście działają szybciej. Denerwuje mnie tylko czas ich reakcji, bo jak już zrezygnowany czekaniem aż sensor zareaguje ruszę ręką w kierunku manetki to nagle zaczynają działać. To jak dla mnie troszkę za późno. pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.
Początkujący
 
Od: 2 kwi 2010, 08:10
Posty: 10
Skąd: elbląg
Auto: mazda6 2.5l 195km 2016r

Postprzez mcbeth » 29 wrz 2010, 11:01

domel1106 napisał(a):bo jak już zrezygnowany czekaniem aż sensor zareaguje ruszę ręką w kierunku manetki to nagle zaczynają działać. To jak dla mnie troszkę za późno. pozdrawiam i czekam na jakieś sugestie.

Naucz się z tym żyć. Ten typ tak ma. :|
Edit: Dodam tylko, że takie czekanie na to, kiedy wreszcie sensor uruchomi wycieraczki oznacza jazdę przy ograniczonej widoczności co bywa niebezpieczne i staram się tego unikać wymuszając pracę wycieraczek ręcznie. :(

Myjk napisał(a):sensor wpływa na bezpieczeństwo w sytuacjach niespodziewanych.

Wpływa, ale w opisywanej przez Ciebie sytuacji na pewno miałbym wyłączone wycieraczki. Szyba i tak już dostała nie raz piachem 'na sucho' pod wycieraczką.
Powinien być AUTO i INT. Póki co sam INT irytuje mnie rzadziej, niż sam AUTO.

Myjk napisał(a):Gdzie w Legacy jest spryskiwanie szyby, skoro pojedyncze jest do siebie?

Przycisk na końcu dźwigni.
2B || !(2B) ? by mcbeth
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lut 2007, 13:29
Posty: 817
Skąd: 3miasto
Auto: M6 GG1 MZR-CD 143KM '07 Active+ / Legacy 2.0R 165KM AT S-AWD '07

Postprzez pafarawa » 24 lis 2013, 18:42

Należę do grona użytkowników którym wbudowana regulacja trybu AUTO wycieraczek nie odpowiada.
Obserwuję niewielką różnicę w częstotliwości pracy wycieraczek w zależności od ustawienia pierścienia – czyli działa, nie jest popsute. Jednak dostępny zakres regulacji jest daleki od moich preferencji. Szczególnie doskwiera mi najmniejsza dostępna częstotliwość – wolałbym aby wycieraczka uruchamiała się rzadziej przy niewielkich opadach.

Jestem przekonany że oprócz pierścienia musi być jakaś dodatkowa możliwość regulacji/kalibracji/programowania tej częstotliwości – niekoniecznie z poziomu użytkownika/kierowcy ale jakaś możliwość kalibracji być musi !!
W instrukcji użytkownika temat potraktowany zdawkowo.

Może ktoś pytał na temat w ASO?
A może źle szukam na forum – a jest odrębny wątek gdzie temat "rozpracowano"?

Powalczę z tematem – chyba że wcześniej nauczę się z tym żyć.
Początkujący
 
Od: 30 lip 2012, 19:47
Posty: 8 (1/0)
Skąd: podlasie
Auto: Mazda3 BK 2007 2.0 Pb wersja Top Sport

Postprzez Myjk » 24 lis 2013, 19:21

Jest obejście problemu, otóż tryb AUTO zaczyna działać skuteczniej w momencie posmarowania szyby przedniej (a w zasadzie to wystarczy wysmarować miejsce sensora) tzw. niewidzialną wycieraczką. Ten preparat "spina" krople i w wyniku tego polepsza się sprawność sensora. Czy wystarczająco? Dla mnie tak.
Pozdor Myjk
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2007, 07:01
Posty: 5843 (2/8)
Skąd: Warszawa
Auto: Mitsubishi Outlander
PHEV '20

Postprzez dobrzyn22 » 24 lis 2013, 19:24

ciekawa porada – sam sprawdzę z ciekawości <spoko>
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 15:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez AndreT » 29 gru 2013, 00:54

Czy ktoś sie orientuje który moduł świateł/wycieraczek jest potrzebny aby uruchomić funkcję automatycznych wycieraczek w modelu po faceliftingu? Niestety w przed FL wygląda to inaczej a nie mogę znaleźć który potrzebuję.
AndreT
 

Postprzez harmonica » 2 kwi 2014, 10:54

lukpcn napisał(a):
domel1106 napisał(a):dodatkowo regulacja ta działa tylko na prędkość wycieraczek, a nie na częstotliwości ich działania.


Mam wrażenie, że u mnie właśnie wpływa na częstszą reakcję na deszcz a nie na szybkość "machnięcia"

W niemieckiej instrukcji wyczytałem, że w wersji z sensorem deszczu czułość czujnika ustawia się na pierścieniu mając ustawioną pozycje AUTO.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 2 sie 2012, 11:51
Posty: 26
Skąd: Zielona Góra
Auto: Była mazda 323 BJ 1.6PB rok 2000/2001
Jest M6 2.0PB Sport Active 06'

Postprzez mf113 » 10 gru 2018, 08:04

Przyszła zima – odgrzewam temat.
Może ktoś ma info, czy można zmienić czułość sensora jakimiś ustawieniami w komputerze. W grupie VAG można było to ustawiać. Niestety jestem krótkowidzem i przeszkadza mi każda kropeczka na szybie, a wycieraczki w max. czułości włączają się przy praktycznie braku widoczności.....
W serwisie powiedzieli, że nic nie poradzą – ale to chyba nie wyrocznia. Z drugiej strony, to jestem ciekaw co by zrobili gdybym zgłosił to na gwarancji.
Forumowicz
 
Od: 20 lut 2016, 23:31
Posty: 304 (5/13)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 3 BM Sedan SkyPassion
Benzyna 2.0 MT 120KM-->175KM
2015

Postprzez matios0001 » 13 gru 2018, 00:22

Spróbuj dokonać kalibracji, na wyłączonym zapłonie ustaw manetkę na auto, potem na włączonym zapłonie pięć razy przekręć z auto na off, po tym wszystkim, po ok 5s. wycieraczki powinny się ruszyć jako znak powodzenia kalibracji.
Forumowicz
 
Od: 6 maja 2018, 13:41
Posty: 43
Auto: Mazda 5, mzr cd 2.0 143 km, 2008r.

Postprzez 19Rafal21 » 30 gru 2018, 15:28

Witam, mnie również irytuje tryb auto w wycieraczkach. Wiem że są różne rodzaje i u mnie wygląda to tak, mam 3 rodzaje ustawień:
Auto- wycieraczki uruchamiają się tylko i wyłącznie podczas opadów i jak czujnik zauważy że jest jest taka potrzeba(dodam że czasami muszę ręcznie machnąć manetką bo inaczej nic nie widzę a automat się zawiesi co jest denerwujące) funkcja ta nie ma trybów że jak pada mały to wycieraczki chodzą rzadko a jak większy pada to chodzą szybko tylko jak już pisałem dopiero jak jest woda na szybie nie zależnie jaki pada deszcz.
Szybkie- wycieraczki chodzą szybko
Bardzo szybko- wycieraczki chodzą bardzo szybko;)
I tu pojawia się moje pytanie czy da się zaprogramować czy wymienić moduł żeby to wszystko sprawniej chodziło?
Początkujący
 
Od: 15 kwi 2016, 18:07
Posty: 19
Auto: Mazda 6 I generacji hatchback
2005r lift
2.0 147km

Postprzez dobrzyn22 » 30 gru 2018, 19:56

19Rafal21 napisał(a): funkcja ta nie ma trybów że jak pada mały to wycieraczki chodzą rzadko a jak większy pada to chodzą szybko


a pokrętło/pierścień na manetce ?
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 15:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez 19Rafal21 » 19 sty 2019, 13:37

Nie zauważyłem różnicy czy jest maksymalnie na plusie czy na minusie, ustawiłem na środku ale i tak robi co chce.
Początkujący
 
Od: 15 kwi 2016, 18:07
Posty: 19
Auto: Mazda 6 I generacji hatchback
2005r lift
2.0 147km

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6