Moduł oświetlenia wnętrza – problemy

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez ireneusz5076 » 23 lut 2016, 19:02

Witam mam taki sam problem z podświetleniem u mnie świecą się żarówki bardzo delikatnie nie gasną wcale, musiałem zdemontować żarówki z drzwi bo się cały czas lekko świecą.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2015, 11:48
Posty: 3
Skąd: Piła
Auto: Mazda 6 rok 2004 poj.2000 disel 136 km model GM7G EBL

Postprzez ireneusz5076 » 3 mar 2016, 12:36

Witam wymieniłem moduł oświetlenia i jest ok z oświetleniem,ale powstał problem przestał działać pilot centralnego zamka,zamyka tylko z kluczyka co się mogło stać.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2015, 11:48
Posty: 3
Skąd: Piła
Auto: Mazda 6 rok 2004 poj.2000 disel 136 km model GM7G EBL

Postprzez ireneusz5076 » 24 mar 2016, 18:40

Witam mam takie pytanie czy jest możliwość podłączenia dwóch modułów bo na jednym działa centralny z pilota ale brak oświetlenia a na tym pierwszym działa oświetlenie ale nie ma centralnego z pilota :)
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 lut 2015, 11:48
Posty: 3
Skąd: Piła
Auto: Mazda 6 rok 2004 poj.2000 disel 136 km model GM7G EBL

Postprzez Pukownik » 11 kwi 2016, 23:39

Witam jestem nowym użytkownikiem, jestem też amatorem elektroniki, i oczywiście posiadaczem mazdy 6 z 2004 roku miałem ostatnio problem z oświetleniem wnętrza samochodu, mianowicie podczas otwarcia drzwi nie zapalaly mi się światła w kabinie, ale udało mi się naprawić ten problem w bardzo szybki i tani sposób , gdy by ktoś miał podobny problem z oświetleniem wnętrza proszę o informację a postaram się pomóc krok po kroku wysyłając również zdjęcia . Pozdrawiam :)
Pukownik
 

Postprzez Geniek » 12 kwi 2016, 09:57

To napisz tu od razu na forum dla potomnych co było nie tak i jak to naprawiłeś. Wtedy będzie to dostępne dla wszystkich od razu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2014, 16:16
Posty: 630 (1/4)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda GH 2l/AT 2010

Postprzez brodaM6 » 12 kwi 2016, 18:06

Otóż to mozesz nawet fotorelacjie cyknac
Proste są dla szybkich samochodów,zakręty dla szybkich kierowców. CMc.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 16 kwi 2012, 18:42
Posty: 2363 (12/26)
Skąd: Łomża
Auto: M6 2.3AT UsA-spec.07r.

Postprzez Pukownik » 12 kwi 2016, 18:15

To jutro zrobię zdjęcia i krok po kroku wszystko opisze :)
Pukownik
 

Postprzez Peeneck » 18 cze 2016, 10:35

Witam Panowie,
Mnie również dopadł problem niegasnącego podświetlenia wnętrza na przełączniku DOOR. Awarię sprowodowałem sam podczas podłączania własnej roboty podświetlenia powitalnego, a mianowicie listew LED oświetlających nogi kierowcy i pasażera. Zrobiłem zwarcie, poczułem swąd spalenizny i od tej pory oświetlenie nie gasło. Podążając za wskazówkami Szanownych Forumowiczy postanowiłem dobrać się do owego modułu sterującego i wymienić prawdopodobnie spalony tranzystor. Po wymontowaniu modułu i dostaniu się do wnętrza, bez problemu namierzyłem delikwenta. Jako, że faktycznie ciężko dostać oryginalny tranzystor zakupiłem tranzystor o nazwie BUZ 10 za 3.50 zł, o znacznie większych gabarytach jednak z podobnymi parametrami. Link do tranzystora http://www.celtor.pl/1684,buz10-tranzys ... o-220.html
Wymiana nie przysporzyła większych problemów jednak musiałem delikatnie naciąć plastikową obudowę modułu, aby płytka z nowym tranzystorem zmieściła się wewnątrz.
Zaizolowałem wszystko taśmą, zamontowałem w samochodzie i teraz cieszę się pięknie działającym oświetleniem wnętrza :)
Początkujący
 
Od: 30 lip 2014, 20:12
Posty: 2
Auto: Mazda 6 GY Station Wagon
2.0 diesel 136 KM
2004

Postprzez r1nzl3r » 13 lip 2016, 22:39

Witam forumowiczów

Mój problem przedstawia się nieco inaczej.

Co działa:
– oświetlenie wnętrza z przodu, reaguje na drzwi prawidłowo, nie przygasa po zamknięciu drzwi i uzyciu przycisków
– oświetlenie bagażnika, j/w
– oświetlenie przednich drzwi, wszystko prawidłowo
– oświetlenie wnętrza z tyłu, jak się włączy przyciskami

Co nie działa:
– oświetlenie tylnej kanapy – czujnik drzwi (ale da się je włączyć przyciskami osobno lewy i prawy); po otwarciu tylnych drzwi, zapala się przód (zakładam że prawidłowo) ale nie zapala się tył
– to co często się powtarza w tym temacie – czujka tylnych drzwi po ich otwarciu i przyciskaniu ręcznie powoduje lekkie przygasanie światełek przodu i drzwi przednich

Co ciekawe, modułu sterującego oświetleniem na prawo od obudowy filtra kabinowego (za schowkiem) nie stwierdzono, jedynie co mi się udało znaleźć to chyba moduł bcm, pod bezpiecznikami (przy lewej nodze kierowcy), ale nie rozbierałem go.

Czy ktoś ma jakieś sugestie..?
r1nzl3r
 

Postprzez t34567 » 19 sie 2016, 12:43

U mnie coś popstrykałem i po otwarciu drzwi nie zapalają mi się światła nad tylną kanapą. Z przodu normalnie świecą. Na obydwu mam przełącznik przestawiony na "DOOR".
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez xRafalx » 19 sie 2016, 13:04

U mnie też tak się działo, trzeba było przelutować od nowa wszystkie połączenia oraz przeczyścić styki.
& Marta
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Małopolski
 
Od: 25 kwi 2014, 11:37
Posty: 3599 (51/69)
Skąd: Niepołomice
Auto: Mazda6 GH '08
MazdaSpeed 3 BK '08

Postprzez t34567 » 22 sie 2016, 15:56

Mowa o przełączniku na suficie?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez lysy2 » 22 sie 2016, 22:23

hej
to i ja dopytam zanim się zabiorę za moduł oświetlenia.
auto było u lakiernika – tylna klapa i po tej wizycie nie działą oświetlenie bagażnika
zbadałem napięcie na mocowaniu żarówki i w pozycji DOOR na obu mocowaniach jest 12V, a na OFF tylko na jednym, przy czym żarówka nie świeci (żarówka sprawna – testowałem)
wnioski – coś działa, ale jakoś nie do końca dobrze :)
pytanie – czy brać się za lutowanie tranzystorów czy przyczyna może być gdzie indziej?
pytanie 2 – gdzie jest czujnik otwarcia klapy (kombi)? czy to jest zintegrowane z zamkiem (odchodzą 2 pary przewodów z zamka, z czego jedna podłaczona na wtyczkę, a druga wygląda że "na stałe")?
Forumowicz
 
Od: 26 cze 2014, 14:31
Posty: 93 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY '02 2.3 + LPG

Postprzez t34567 » 12 wrz 2016, 13:38

U mnie wyleciała blaszka w rpzełączniku. Rozebrałem, troszkę wygiąłem, zakleiłem i śmiga.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lut 2013, 00:04
Posty: 324 (1/6)
Skąd: Stary Sącz
Auto: Mazda 6 Sedan 2.0 Pb 2006 147KM STAG 300 Premium/Hana/ACR01

Postprzez smoq82 » 14 lis 2016, 20:07

Witam,

Czy może ktoś pokazać na zdjęciu płytki BCM który to tranzystor się przepala,
miałem spięcie i przestał mi działać centralny z pilota, oświetlenie kabiny, wyśietlacz komputera, ekran GPS i podtrzymanie jak wyłączę samochód to gaśnie wszytko po odpaleniu reset zegarów i wszystko skasowane jak by odłączony był akumulator.
Mam co prawda mazdę 5 ale moduły są takie same,
Chyba że miał by ktoś na sprzedaż moduł CC64 67560B.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 sty 2015, 19:35
Posty: 11 (1/0)
Skąd: Poznań
Auto: Mazda 5 2.0 CR RFJ7 143KM 2006

Postprzez ambergraff » 15 kwi 2017, 17:25

Dzisiaj postanowiłem sobie założyć oświetlenie na powitanie, czyli coby podpinając się pod oświetlenie drzwi. Niestety z mojej winy zrobiłem zwarcie i nie działają mi całkowicie te lampki w drzwiach. <nie> Postanowiłem wszystko poskładać tak jak było i po wszystkim odpaliłem auto. Po chwili zaczęła wyć jednostajnie syrena. Nie pozostało mi nic innego jak na szybko odłączyć klemę od akumulatora i poszukać odpowiedzialnego za to bezpiecznika. Znalazłem, odłączyłem i mogłem uruchomić samochód bez przeraźliwej syreny, ale wiadomo tak nie może być. Generalnie pozostałe oświetlenie w kabinie działa bez problemu. Czy ktoś mi podpowie gdzie jest teraz problem i co zrobić by ponownie działały te lampki w drzwiach, a jednocześnie nie wyła syrena?
Początkujący
 
Od: 27 paź 2016, 07:35
Posty: 7
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 6 benzyna 2.0 – 2006

Postprzez jakubchrupek » 25 paź 2018, 10:24

Dzień dobry, mój pierwszy post to niestety powrót do tematu który koledzy już przerabialiście pare ładnych lat temu – powtórzyłem wyczyn kolegi który zrobił zwarcie:
P.P napisał(a):Koledzy a w moim przypadku też zaszło przypadkowe zwarcie ale skutki są znowu takie że światełka ani w drzwiach ani w podsufitce sie nie zapalają wcale po otwariu drzwi, natomiast ręcznie wszystkie lampki w podsufitce moge włączyć i wyłączyć, też bedzie problem w tym module ? Pozdrawiam

Objawy mam identyczne ale nie wiem który to tranzystor jest do wymiany w płytce ponieważ zdjęcia z dokładnym opisem już są usunięte z imageshracka. Zrobiłem zdjęcie swojej płytki z modułu zamka centralnego (tego małego czarnego, znajdującego się za schowkiem pasażera).
Czy któryś z kolegów byłby uprzejmy podpowiedzieć mi który tranzystor powinienem wymienić?
Dodam że moja Mazda 6 to przedlift (2002 r.)
Pozdrawiam

EDIT:
Albo inaczej – moduł centralnego zamka jest odpowiedzialny też za oświetlenie kabiny (jego włączenie po zgaszeniu silnika i otwarciu drzwi)? Tak by wynikało z poprzednich postów gdzie koledzy pisali o tym, że wymiana tego modułu przywracała sprawność oświetlenia kabiny ale przestawał działać pilot.

Najszybszym i najpewniejszym chyba rozwiązaniem w tej sytuacji będzie kupno używanego modułu centralnego zamka i sparowanie go z moim pilotem, dobrze kminię?
Załączniki
IMG_7769.jpeg
IMG_7770.jpeg
Początkujący
 
Od: 24 paź 2018, 22:18
Posty: 1
Auto: mazda 6 kombi 2002 r.
2.0 136 km diesel

Postprzez Kamil2344 » 7 lut 2019, 22:44

Witam. Mam problem ciągle się świeca światełka w 4 drzwiach wcześniej paliło się osobno jak się którejś drzwi otworzyło . A teraz na stałe proszę o rade
Początkujący
 
Od: 7 lut 2019, 22:05
Posty: 2
Auto: Mazda Xedos 6 v6 2.0

Postprzez minero » 22 cze 2019, 23:55

Panowie mam problem z podświetleniem tylu. Podłączyłem dwa ledy po bokach w bagazniku do gornego swiatla gdzie jest led. Po 1 dniu zgaslo wszystko. Gdzie szukac? O co sie przepalilo?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 gru 2014, 16:16
Posty: 119 (2/1)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 6 GY LF 2oo7
MZR 2.0 147KM + LPG
______________________
www.ecars.com.pl
znizka 10-15% na haslo mazdaspeed.pl

Postprzez TonSiL » 25 cze 2019, 14:28

Jak pamiętam to włącznik światła masz w zamku w klapie a na lampce możesz tylko wybrać DOOR lub OFF. Wyjmij lampkę, wypnij wtyczkę i zmierz napięcie na niej. Powinieneś mieć dwa kable: niebieski z czerwonym paskiem i brązowy. Na nich musisz mieć napięcie około 12V. Jeśli nie masz to zajrzyj do zamka albo do wiązki między klapą a nadwoziem i szukaj przerwy. Jeśli masz napięcie to przyczyny szukaj w lampce. Chyba, że ktoś dał na pozycję OFF i dlatego nie świeci ;)
TonSiL
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6