Dogrzewacz silnika i spaliny

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mikuś w madzi » 27 gru 2013, 13:40

masz jakiś link na allegro albo namiar na sklep? parametry piecyka?
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 11:45
Posty: 4
Auto: madzia 6 kombi, 2.0 TD; produkcja 11.2004

Postprzez zboq » 28 gru 2013, 15:01

Pomyłka, dałem za piec 450zł :), a tu masz link do archiwum.
http://archiwumallegro.pl/nowy_thermo_t ... 35409.html
Poszukaj sobie aukcji z Thermo Top Z/C-D to będziesz wiedział dokładnie jakie szukać.
Obrazek
Forumowicz
 
Od: 11 lut 2010, 15:28
Posty: 236 (0/2)
Skąd: Tarnów
Auto: Mazda 6 GJ 2.5 SkyPassion Machine Gray Sedan

Postprzez xANDy » 2 sty 2014, 12:42

Problemem jest palnik, który się zużywa w czasie. Trzeba kupić nowy palnik albo w naprawdę dobrym stanie jakąś używkę. To w jakim jest stanie jest nie do stwierdzenia bez rozmontowania...
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez mikuś w madzi » 8 sty 2014, 17:08

co ciekawe ostatnio kilka razy zauważyłem że moje webasto "czasami" działa jak powinno: załącza się , wyłącza dopiero po dogrzaniu silnika, co najważniejsze nie kopci, nie dymi i nie wyłącza się po minucie pracy ( zmierzyłem że równiutko za każdym razem ) . ktoś pisał na forum o czujnikach temp. i wilgotności które sterują/ dają polecenie do komputera o konieczności załączenia webasto- czy zatem możliwe jest że ów czujnik jest uszkodzony? zaobserwowałem( choć nie wiem czy to jest prawidłowość ) że przy temp. 0 i -1 stopnia kilkakrotnie praca webasto była prawidłowa, natomiast powyżej +1 stopnia kopci, dymi, masakra :(
czy jeżeli czasami działa poprawnie można wykluczyć wypalony/ uszkodzony palnik?
ps jak wspomniałem byłem już w "serwisie" i po wyjęciu pieca i podłączeniu go do komputera z oprogramowaniem webasto "fachowcy" uznali że jest wszystko ok..... mam jednak uzasadnione podejrzenie że diagnoza jak i ich profesjonalizm jest na poziomie mojego dymiącego pieca- mglista :D
Początkujący
 
Od: 29 sty 2012, 11:45
Posty: 4
Auto: madzia 6 kombi, 2.0 TD; produkcja 11.2004

Postprzez xANDy » 20 sty 2014, 16:27

Diagnoza poprzez podłączenie pieca do komputera nie pozwoli na diagnozę stanu palnika :D
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez concir » 18 lis 2014, 16:26

Witam serdecznie. Podłączam się do wątku z podobnym problemem dymiącego webasto. Nie mogę znaleźć na forum podobnej sytuacji.... Generalnie problem kopcenia dużą ilością białego dymu zaczął się na początku roku pod koniec zimy plus dodatkowo zapach ropy dochodzący do kabiny. Poczytałem trochę na naszym forum, że to palnik jest przyczyną takiej sytuacji. Podjechałem do serwisu webasto i diagnoza uszkodzony palnik – sprawa wydaje się jasna. Wymieniono mi palnik, sztyft żarowy i coś jeszcze (nazwy nie pamiętam) i mechanik powiedział mi że może ze dwa razy zakopcić jeszcze bo musi się wypalić to co zostało w webasto po tym jak było uszkodzone. Faktycznie zakopcił jeszcze z 3 razy po czym się ociepliło i już nie dymił.... bo nie musiał. Dym był przeważnie w momencie jak silnik był zimny i zaczynało działać webasto. Teraz zrobiło się znowu chłodniej i znowu dymi tak jak dymiło, więc podjechałem z reklamacją i Pan powiedział, że musi to jeszcze raz wszystko rozebrać i sprawdzić bo może być coś nie tak z wentylatorem bądź za niskie obroty silnika. Sprawa wydaje mi się dziwna bo zapłaciłem za nowiutkie elementy łącznie z wymianą 1200zł i miało nie dymić a nadal dymi. Teraz zaczynam zastanawiać się czy wymiana palnika była zasadna (według mechanika był zużyty) no ale to może za późno się już zastanawiać. Pytanie zasadnicze czy to mógł być popsuty palnik i dodatkowo coś jeszcze było przyczyną takiej sytuacji? (w kilku miejscach czytałem że jak dymi to uszkodzony palnik i do wymiany, aczkolwiek nawet na naszym forum przeczytałem że przyczyną może być np. pompka wody... )
Dodam, że Mazda 6 2.0 2004, aktualny przebieg ok 240 tys.
Z góry dziękuję za pomoc
Początkujący
 
Od: 1 cze 2009, 20:45
Posty: 12 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2.0 SKYACTIV-G 165KM, 6MT i-ELOOP

Postprzez concir » 30 lis 2014, 22:27

Ponownie zwracam się z prośbą o poradę... Do powyższego wpisu mogę dodać, że po wymianie palnika, sztyftu żarowego, kolejna diagnoza w serwisie webasto, że dmuchawa popsuta. Wymieniona podobno na bardzo dobrą używaną i generalnie znaczna poprawa. Leciał delikatny dymek z webasto (już nie biała chmura) po czym po 3 dniach webasto przestało ponownie w ogóle działać... Nie słychać już dzięku pracującego webasto. Rozkładam już ręce.... Dużo kasy już poszło na wymianę poszczególnych elementów a efektów brak. jeśli ktoś mógłby coś doradzić będę wdzięczny.
Początkujący
 
Od: 1 cze 2009, 20:45
Posty: 12 (0/1)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Mazda 6 2.0 SKYACTIV-G 165KM, 6MT i-ELOOP

Postprzez Koniu25 » 1 gru 2014, 22:21

Czy można dogrzewacz sprawdzić na stole czy musi być wpięty do auta i przez OBD2?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lut 2008, 00:05
Posty: 119 (1/1)
Skąd: Bydgoszcz
Auto: Była Mazda 6 GG RF5C 121KM '04
Była Mazda 626 GF Lift HB RF2A 101KM '00
Była Mazda 626 GE FP 105KM '95

Postprzez tomato » 17 gru 2015, 11:23

Panowie , takie moje spostrzeżenie po rozmowie z kolegą który jeździ nowym VW Amarok 30tyś przebiegu . Dogrzewacz silnika też mu kopci puszczając chmurę dymu spod auta ?! . Ten typ tak ma .
Osobiście w mojej M5 tez takie rzeczy się dzieją . Najbardziej dymiło na początku przymrozków teraz jest mniej zauważalne .Najważniejsze że to ustrojstwo działa i jedynie to przedłuże rurą spiro bardziej w stronę tyłu auta . Bo najbardziej to mi smrody dokuczają w kabinie .
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 cze 2010, 12:10
Posty: 25 (1/1)
Skąd: Pomorskie-Lębork
Auto: Mazda Premacy 2,0 DiTD 2002r
Mazda 5 2,0 MZR-CD 2008

Postprzez DanyGoo » 10 kwi 2021, 12:51

Witam. Podłaczam się pod link z innym problemem. Mianowicie w trakcie zimowej zawieruchy przy uruchamianiu silnika padł mi aku. Po wymianie na nowy przestało właczac sie webasto (nawet przy – temp.) Nic nie daje efektów ani bezpiecznik ani reset . Co mogło się zepsuć???
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2010, 23:01
Posty: 32
Skąd: Przemyśl
Auto: mazda 6 2.0 citd 121KM z 2006r. typ GY

Postprzez xANDy » 10 kwi 2021, 13:25

Co mogło się zepsuć?

Generalnie nic szczególnego.
Wyjmij bezpiecznik od webasto na kilka godzin/dni. To zazwyczaj resetowało "śmieci" w procesorze sterującym.
Jeśli masz pytanie o cokolwiek to najpierw poszukaj TUTAJ (PORADNIK) – pewnie ktoś już zadał to pytanie i odpowiedzi są już gotowe.
z przyczyn niezależnych bardzo ograniczony w dostępie – :(
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 lis 2004, 21:42
Posty: 3112 (0/23)
Skąd: Gołanice k/Leszna
Auto: Mazda 6, MZR-CD, 136KM

Postprzez DanyGoo » 10 kwi 2021, 16:04

Wszystko było by ok gdybym nie napisal ze wyjmowalem bezpieczniki
Ostatnio edytowano 13 kwi 2021, 18:08 przez dobrzyn22, łącznie edytowano 1 raz
Powód: nie cytujemy całego ostatniego posta - nie ma takiej potrzeby
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2010, 23:01
Posty: 32
Skąd: Przemyśl
Auto: mazda 6 2.0 citd 121KM z 2006r. typ GY

Postprzez DanyGoo » 11 kwi 2021, 20:12

zoltrix napisał(a):Webasto resetujemy bezpiecznikiem nr 26 pod maska... U mnie pomoglo i znowu maszany grzeje sie szybko <jupi> (dzieki za wskazowki)

Mam pytanko który to jest bezpiecznik 26 jeśli nie ma żadnych cyfrowych oznaczeń na pokrywie?? <glupek2>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2010, 23:01
Posty: 32
Skąd: Przemyśl
Auto: mazda 6 2.0 citd 121KM z 2006r. typ GY

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6