Cieknie płyn chłodzący na połoś

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Xmiiki » 11 lut 2019, 01:16

Witam, jestem nowy u was, i przybywam z pytaniem, dzisiaj pod praca jak odpaliłem auto(mazda 6 GY 2.0 89kW 2004r exclusive) zaczął mi lecieć płyn chlodzący na prawa pół oś jakbym kran odkręcił, po chwili tylko kapało, zgasiłem auto, otworzyłem maskę, pokrywa silnika lekko mokra z przodu, a od strony webasto słyszałem syczenie jakby pęknięty przewód łapał powietrze, ale wsadziłem rękę między silnik a webasto żeby posprawdzać czy czuć gdzie coś leci z przewodu ale wszystko było suche, z góry za dużo nie zobaczę ale widziałem ze cieknie po prawej stronie webasta. Przewody z układu chłodzenia grube są miękkie, cienkie takie średnio twarde, na dworze było 7stopni wg komputera pokładowego, stad myśl o webasto, pytałem tirowca bo oni maja z grzaniem kabiny, a u mnie jest tylko dogrzewające, i twierdził ze mógł wyrównać temperatury, ale ja się na tym nie znam, zaryzykowałem i wróciłem autem pod dom kontrolując temperaturę, szybko się podniosła na zimnym silniku, ale nie przekraczała połowy czyli standardu, pod domem znowu otworzyłem maskę, sprawdziłem stan zbiornika wyrównawczego bez zmian, pod max zalane tak jak było, chłodnicy nie sprawdzałem bo nie chce zapowietrzyc układu, stad moje pytanie do was co myślicie na ten temat, jakie sugestie? Pomóżcie bo nie chce oddawać póki co auta do mechanika bo jeździ itp, tylko gdzieś ja boli. Auto nie kopci na biało ani czarno jak się da gaz w podłogę, nie ma żadnych zmian, jedynie co odczułem to może lekko straciła na mocy ale mogło mi się wydawać bo nie męczyłem jej zbytnio żeby dojechała w całości. czekam na wasza pomoc ! pozdrawiam, Michał
Xmiiki
Początkujący

Joined:9 Feb 2019, 19:03
Posts:1
Początkujący
 
Od: 9 lut 2019, 20:03
Posty: 5

Postprzez Xmiiki » 3 mar 2019, 00:42

Halo halo Panowie pomocy :(
Początkujący
 
Od: 9 lut 2019, 20:03
Posty: 5

Postprzez dobrzyn22 » 3 mar 2019, 11:49

Xmiiki napisał(a): jakie sugestie?

zdjąć osłonę silnika i sprawdzić od spodu czy żaden wąż nie jest pęknięty. Z okolic webasto nic nie powinno wylatywać, jedynie skropliny z klimy malutką rurką na ścianie grodziowej.
moja M3 SPRZEDAM: sprężyny zawieszenia przód Mazda3 BM/BN 2017r, oryginał
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 21 cze 2009, 16:38
Posty: 5151 (19/65)
Skąd: Gdynia PL/ Norwegia
Auto: M3 BN 2.0b. 2017r
było M6 2.0 mzrcd '06

Postprzez Xmiiki » 24 mar 2019, 14:32

A powiedz mi czy jest możliwość ze poszedł mi przewód z chłodnicy i gdy doszło powietrze do układu to wypchnęło skraplaczem webasta po ścianie grodziowej płynu około pol litra? To mnie zastanawia, widziałem wczoraj na ścianie grodziowej za webastem kątem oka ze gdzieś tam się skrapla, ale zauważyłem ze gdzieś mi musiało rozwalić przewód z chlodnicy, teraz jak stoi pod domem to widziałem na kostce brukowej ze musiało wszystko skądś wylecieć, cały spód z przodu samochodu w okolicach chłodnicy oraz pod prawa półosią mokro od płynu chłodzącego, nie mam właśnie zbytnio czasu teraz żeby iść i powyciągać te przewody, tylko potrzebuje waszej opini czy webasto mam sprawne czy jednak uszkodzone bo sam nie wiem

Dopisano 24 Mar 2019, 13:35:

Wolałbym usłyszeć wasza opinie o tym problemie, za nim rozkręce pol silnika żeby dojść do webasta

Dopisano 24 Mar 2019, 13:43:

Aaa i zapomniałem napisac Ci, ze w momencie jak leciało mi ciurkiem ten pierwszy raz to syczalo jak pęknięty wąż po otworzeniu maski, ale nie potrafiłem zlokalizować dokładnie miejsca, zauważyłem ze na górnym przewodzie przy chłodnicy po lewej stronie pod siateczka
https://images.app.goo.gl/oyLXMarStU46PLXU6
Początkujący
 
Od: 9 lut 2019, 20:03
Posty: 5

Postprzez lysy2 » 25 mar 2019, 17:23

Hej
Czy to na pewno płyn chłodniczy (jaki kolor i smak)? (skoro go nie ubywa ze zbiorniczka)
Sprawdź poziom płynu wspomagania.
Czy używałes klimy?
Obejrzyj pasek wielorowkowy i koła pasow – czy są mokr
Forumowicz
 
Od: 26 cze 2014, 14:31
Posty: 93 (1/1)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 6 GY '02 2.3 + LPG

Postprzez chris77 » 26 mar 2019, 12:38

Mam Mazdę 5 2.0 diesel i też mam problemy z uciekającym płynem przez webasto. Webasto u mnie nie działa, bo kiedyś strasznie dymiło (jakby się paliło) i w serwisie Mazdy w DE nie potrafili mi pomóc. Zaproponowali wymianę webasto za 1500 Euro, albo wyciągnięcie bezpiecznika od webasto i wyłączenie go.
Od kilku lat ubywało mi płynu chłodniczego (FL 22) w niewielkich ilościach – raz na kilka miesięcy wlewałem około 200 ml do zbiornilka wyrównawczego. Serwis Mazdy 2 razy sprawdzał – za pierwszym razem nic nie znaleźli, sprawdzili ciśnienie i podobno było w porządku, nigdzie też nie ciekło. Za drugim razem, gdy im zgłosiłem w następnym roku podczas inspekcji, powiedzieli że chłodnicę trzeba wymienić i ją wymienili. Problemu nie rozwiązali, bo płyn dalej ubywał. Ostatnio podczas przeglądu znalazłem krople płynu zwisającą z webasto i ślady po płynie chłodzącym (zielony – FL 22). Wyciek musi być gdzieś z webasto, ale znajomy mechanik się nie podejmie naprawy tego. Może ktoś zna jakiegoś dobrego fachowca od webasto z Dolnego Śląska (niedługo przyjezdżam do Polski na urlop, to bym mógł przy okazji naprawić).

Pozdrawiam,
Krzysiek
Początkujący
 
Od: 16 lut 2018, 12:05
Posty: 12 (2/2)
Skąd: Mönchengladbach
Auto: Mazda 5 2008
Diesel 2.0 143 KM

Postprzez Xmiiki » 9 maja 2019, 00:22

lysy2 napisał(a):Hej
Czy to na pewno płyn chłodniczy (jaki kolor i smak)? (skoro go nie ubywa ze zbiorniczka)
Sprawdź poziom płynu wspomagania.
Czy używałes klimy?
Obejrzyj pasek wielorowkowy i koła pasow – czy są mokr


Na pewno płyn, zielony jasny kolor, cierpki, smaku nie znam
Przez jakiś czas moja mazda uspokoiła się z wypływaniem płynu przez webasto, dzisiaj jednak znowu
Gdy grzebałem przy kablach z głośników w kostce radia znów mi wypuściła trochę płynu, wcześniej przewód z chłodnicy robił się miękki, teraz był twardy, i znowu słyszałem suszenie z webasta jakby był rozszczelniony i łapał powietrze, powiedzcie mi czy jest opcja ze webasto się tak rozszczelniło? Daje se rękę uciąć ze to nie żadne pompy itp.. dzisiaj trochę ubyło ze zbiornika
P.S. Raczej bym słyszał ze coś jest nie tak z kołami i paskiem, auto zachowuje się normalnie, tak klima u mnie praktycznie ciagle pracuje na eko, płyn wspomagania bez zmian
Początkujący
 
Od: 9 lut 2019, 20:03
Posty: 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6