Stuk przy zamykaniu szyb

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez pandryszkiewicz » 13 lip 2014, 19:51

Witam panowie, szukalem zeby nie zakladac nowego watku ale nic nie znalazlem ;( mianowicie gdy zamykam szyby czy to przednie czy tylne za kazdym razem gdy nacisne przelacznik od podnoszenia szyb( niewazne czy to od kierowcy czy od pasazera czy przod czy tyl) za kazdym razem jest dosc mocne stukniecie;( czy ktos sie juz spotkal z takim problemem? Dzieki i pozdr;)
Początkujący
 
Od: 29 cze 2010, 19:17
Posty: 24
Skąd: Wolverhampton UK
Auto: mazda 6 2.0 d 136 bph ..2003r

Postprzez krzych » 30 sie 2014, 23:12

Poluzowane mocowania szyb w mechanizmie odpowiedzialnym za przesuwanie? Nic innego do głowy nie przychodzi. Ale to trochę dziwne, że we wszystkich.

Skąd to stuknięcie dochodzi, z drzwi w których jest rzeczona szyba czy z innego miejsca?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez Wojt@s » 31 sie 2014, 12:28

Miałem podobny "problem" z moją szóstką, którą mam od niedawna. Stuknięcie pojawiało się na samym końcu zamykania. Przeczyściłem uszczelki, rowek w który wchodzi szyba i samą szybę i jest ok. Trochę było tam piasku/pyłu i to pewnie on powodował taki efekt ;)
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2014, 12:23
Posty: 41
Skąd: W-wa (Targówek)
Auto: Mazda 6, 2.0 MZR-CD 143KM, 2006.

Postprzez krzych » 31 sie 2014, 22:11

pandryszkiewicz napisał(a):za kazdym razem gdy nacisne przelacznik od podnoszenia szyb

Dla mnie to ewidentny opis oznaczający otwarte szyby i moment naciśnięcia przycisku zamykając...

Jeśli jednak autor miał na myśli końcówkę gdy szyba stuka o ościeżnicę to ja wymiękam...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2009, 16:16
Posty: 2874 (8/3)
Skąd: Warszawa
Auto: ex posiadacz M6 GY 2.0 CD 143 DPF – obecnie Mazdy brak

Postprzez chicken19 » 30 gru 2014, 21:53

Witajcie.Pozwólcie że się podłączę.Z tym że u mnie szyby nie tyle stukają co (jeśli ich kilka dni nie otworzę) blokują się w pozycji zamkniętej tak jakby się przyklejały.Widać że silniczek chce je otworzyć ale jak nie wcisnę kilka razy góra-dół to nie otworzy.Teraz jest zima ale w lato problem również występuje.Dodatkowo szyba kierowcy napotyka opór mniej więcej na środku podczas zamykania.Silniczek wtedy zwalnia i ledwo daje radę albo i bywa że szyba wróci do dołu bo wyczuwa nadmierny opór.Zdarzały się sytuacje że musiałem ją podnosić po trochu bo ciągle wracała do dołu.Pozdrawiam i życzę szczęśliwego nowego i bezawaryjnego roku
Początkujący
 
Od: 1 maja 2013, 10:32
Posty: 11
Auto: Mazda 6 2.0 136km 2004r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 6 / 626 / MX-6 / Xedos 6