łańcuchy śniegowe do MPV

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez andrew1672 » 2 lis 2011, 15:57

Witam!
Mam zamiar wybrać się do Austrii i będe zmuszony do zakupu łańcuchów (tam jest obowiązek) na opony 215/60/16. Czy może ma któryś z kolegów doświadczenie w użytkowaniu. Otóż np. Thule twierdzi, że na łańcuchy np. CL-10 jest za mało miejsca od wewnętrznej strony koła po ich założeniu. Według Thule wychodzi na to, że każdy inny łańcuch też nie wejdzie. Od Pewaga nikt mi nie odpowiedział. Więc krótkie pytanie, ktoś ma podobne łańcuchy, jeździ na nich i po ich założeniu nic nie zmielił (przewód hamulcowy,abs itp.)
Za jakiekolwiek doświadczenie w tej mierze z góry dziękuje
Początkujący
 
Od: 1 lip 2011, 12:57
Posty: 5
Skąd: Choszczno
Auto: MPV 2,0 D 136 KM 2004r

Postprzez Norby » 2 lis 2011, 16:56

A muszą być stalowe? Są w sprzedaży tekstylne może takie?
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 06:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez adacho01 » 2 lis 2011, 20:18

witam

używałem zimą firmy CAR COMMERCE KN90, tania chińszczyzna tylko ze 15' na koła 205/65/15,
u mnie nie było żadnych problemów ze zmieszczeniem sie w nadkolu, po dłuższej jeździe non stop na łańcuchach (prawie dwa tygodnie) porozciągały sie trochę ogniwa i zgubiłem podczas zdejmowania pasek napinacza (czerwony łańcuszek z gumowym pasekiem z haczykiem na końcu),
w sumie to polecam nawet te tańsze produkty, wszystko zależy od tego jak intensywnie mają być wykorzystywane, no chyba ze dłuższy wyjazd w góry to juz co innego,,,

reasumując podczas ostatniej zimy w sumie używałem ich okolo 3-4 tygodnie i nie pękły są całe, no może trochę wytarte ale jeszcze w ta zimę będę na nich jeździł

ps. natomiast spalanie na łancuchach zaskoczyło mnie bardzo bo z 12 skoczyło do 15-16l
Forumowicz
 
Od: 9 lis 2010, 00:36
Posty: 40
Skąd: Białystok
Auto: mazda MPV (LW) 2,0 PB +LPG 2000r

Postprzez andrew1672 » 3 lis 2011, 09:47

Norby, wiesz taka opcja też wchodziła w rachubę lecz jak podaje nawet sam producent w cięższych warukach np. lód na podjazdach, a tak jest raczej w górach to wydaje się, że lepiej wyposażyć się w klasyczne łańcuchy. Dziekuje również adacho01 za wrażenia o łańcuchach. Jak to w życiu jak nie spróbujesz nie będziesz wiedział, aczkolwiek z sercem w gardle. Zakupie raczej stalowe, zamontuje, poprzyglądam się na miejscu, jak będzie można sróbować na miejscu po śniegu to też dobrze. To w razie W awaria zawsze na miejscu. O doświadczeniach postaram się coś napisać.
Początkujący
 
Od: 1 lip 2011, 12:57
Posty: 5
Skąd: Choszczno
Auto: MPV 2,0 D 136 KM 2004r

Postprzez Norby » 3 lis 2011, 10:04

Lód kolego to nawet łańcuchy nie pomogą na podjeździe. Aby nie ingerować zbytnio w przestrzeń za kołem polecam łańcuchy typu Spider albo konkretnie Thule K-SUMMIT Snow Chains , Snow Chain Xaxton, i ciekawostka ale na razie do ciężarowych Rotogrip. Udanego pobytu w Austrii
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 06:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez Cerber » 4 lis 2012, 18:03

Norby napisał(a):Lód kolego to nawet łańcuchy nie pomogą na podjeździe. Aby nie ingerować zbytnio w przestrzeń za kołem polecam łańcuchy typu Spider albo konkretnie Thule K-SUMMIT Snow Chains , Snow Chain Xaxton, i ciekawostka ale na razie do ciężarowych Rotogrip. Udanego pobytu w Austrii


Łańcuchy nie pomogą na oblodzonym podjeździe? Jak to nie :) Oczywiście, że pomogą nawet najtańsze a jak ktoś ma droższe wersje w których łańcuch jest ułożony na oponie w romby to nie ma siły żebyś nie podjechał nawet pod stromą górkę ;) Spokojnie, powolutku i się podjedzie ;)

Widziałem też takie fajne jakby gąsienice zakładane na oponę. Całość składa się z segmentów stąd skojarzenie z gąsienicami. można dokładac i zdejmować poszczególne ogniwa dzięki czemu jest to produkt uniwersalny na każdą oponę. Naciąga się je specjalnym kluczem, zapina a po zapięciu zwalnia naciąg. Rewelka! nie wiem tylko gdzie takie coś kupić i ile to kosztuje, natknąłem się na filmik w necie o tym.. ale nie mogę tego znaleźć nigdzie... Co ciekawe producent zapewniał,że można śmigać 100 km/h na nich... fajna sprawa...
"To nie prędkość zabija, lecz gwałtowna jej utrata" – to takie motocyklove ;)

Kredyty dla firm! Finansowanie bieżącej działalności, inwestycje, leasingi – zapraszam :) Szeroka oferta! :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 sty 2012, 23:13
Posty: 43
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda MPV 2.0 diesel 2002r

Postprzez Norby » 4 lis 2012, 22:51

Kolego masz na myśli te łańcuchy
A do kupienia są np tu http://www.amazon.co.uk/Snowchains-MITA ... B006J8HWSK

Co do doświadczeń z oblodzonymi podjazdami to niech każdy spróbuje sam jaki łańcuch na jaką górkę <serduszka>
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 06:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez Mariusz81 » 18 gru 2012, 18:53

witam wszystkich
Jak tam postep z lancychami sniegowymi? Tez planuje wyjazd w gory i musze sie zaopatrzyc w lancuchy ale niestety nie wiem jakie.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 2 lip 2010, 23:26
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Auto: Mazda MPV 2.0 D, 2004, 136kM, po lifcie

Postprzez skarkop » 21 gru 2012, 14:50

Wrocilem kilka dni temu z nart w Austrii. Tez musialem miec lancuchy, bo ostatnie 10km mialem taka gore, ze roznica wzniesienia wynosila ponad 1000m (Gerlitzen). Caly czas jazda na pierwszym biegu. Obciazenie olbrzymie (6 osob z nartami, bagazami na tydzien). Oczywiscie na dachu duzy box.
Nie wiem jakiej firmy kupilem lancuchy. Na torbie jest oznaczenie: 390 4x4 bus van. Kostowaly ok. 500zl. Zmiescily sie na kola chociaz mam wieksze opony (215/65/16)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 14:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Postprzez Yard » 21 gru 2012, 19:52

Mariusz81 napisał(a):witam wszystkich
Jak tam postep z lancychami sniegowymi? Tez planuje wyjazd w gory i musze sie zaopatrzyc w lancuchy ale niestety nie wiem jakie.
Pozdrawiam

Idziesz do sklepu i szukasz takich, które są na rozmiar twoich opon. Zwróć uwagę na sposób montażu. Ważne żeby dało się je łatwo założyć zgrabiałymi z zimna palcami. :)
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy