gaśnie gdy zimna, słabo przyspiesza?

Postprzez Krystof72 » 9 kwi 2015, 08:54

Cześć, to ja,
teraz jako "Krystof72", wcześniej po prostu "krystof" – coś mi się ze starym kontem porobiło :|

Ale do rzeczy!

Jestem szczęśliwym posiadaczem trzeciej pod rząd mazdy MPV! (czy to rekord forum? może jakaś nagroda? <ok> ). Jednak do pełni szczęścia brakuje mi jeszcze Waszej diagnozy i ewentualnych (niedrogich) ingerencji w substancję nowej mazdy!

Egzemplarz:
– diesel, 2004, przebiegiem (książka serwisowa) 128 tkm, przeglądana, sprawna i z gwarancją handlarza (jako 100% sprawna), ale tylko dla Niemca
– karakuri (2+2+2 w podłodze), nieoczywisty i kontrowersyjny kolor (coś jakby granat, ale z szarym... nieważne)
– bez komputera (nie wiem dlaczego, myślałem, że te roczniki już mają)
– postojowe webasto z jajem (jeszcze nie rozkminione) i dołożony tempomat (działa!)

– wymieniłem olej z filtrem, bo wyczyściłem miskę i smoka (mechanik mówił, że zero brudu), z silnika nie dymi, z rury też nie

Uwaga! (ta uwaga jest istotna dla poniższych objawów):
– mazda przyjechała do Polski ok. 1,5 miesiąca temu na lawecie (taki wybrałem wariant jej ściągnięcia) i co ważne, z pustym bakiem! wydaje mi się, że handlarz nie sprzedawałby auta z całkiem pustym bakiem?
– zatem być może – nie chcę brzydko osądzać – zatem być może paliwo skończyło się jej jakoś po drodze, do czego być może przyczynił się polski pośrednik?

Problem
– naturalnie – trzeba było dolać kanister, odpowietrzyć układ guzikiem, ale...
– ...przy pierwszych próbach jazdy samochód ustawicznie gasł – normalnie odpalał, by po chwili zgasnąć; życie podtrzymywały mu wymuszone gazem obroty
– teraz objaw niby zniknął, ale samochód uruchamiany jest codziennie
– natomiast kilka dni temu, po tygodniowym postoju w garażu znów zgasł zaraz po odpaleniu, ale się ogarnął po ponownym uruchomieniu i przejechaniu ok. 200 metrów...
– i w święta to samo – po zimnej nocy odpalił, zgasł i po ponownym odpaleniu pojechał i już

– i dziwnie przyspiesza :@(
– poprzednia mazda – gdy się depnie, to przyspiesza równomiernie, a ta – jakby się nieco zapychała: gdy depnę idzie do przodu, potem nieznaczny spadek mocy, i znów – choć już słabiej – do przodu; najlepiej to czuć na IV biegu chyba

I jeszcze takie coś:
– w aucie nie słychać dogrzania silnika! w poprzednich chodziło, że ho-ho!
– czy ma to związek może z ogrzewaniem postojowym? że niby coś zostało odłączone itp.?

To nie wszystkie pytania... Ale jakoś mi głupio tworzyć takie długie posty... <nie powiem>

Pozdrawiam, Krzysiek
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2015, 08:30
Posty: 26 (2/1)
Auto: Mazda MPV 2004, diesel

Postprzez Yard » 9 kwi 2015, 09:19

Skoro paliwo wyjeżdżone było do końca to mogło zaciągnąć jakiegoś brudu, który pałęta się w układzie.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez Krystof72 » 9 kwi 2015, 09:20

filtr paliwa?
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2015, 08:30
Posty: 26 (2/1)
Auto: Mazda MPV 2004, diesel

Postprzez Yard » 9 kwi 2015, 09:55

Cały układ – od baku po wtryski.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez Krystof72 » 9 kwi 2015, 13:10

jak to się robi?
demontuje i przepycha?
Początkujący
 
Od: 9 kwi 2015, 08:30
Posty: 26 (2/1)
Auto: Mazda MPV 2004, diesel

Postprzez Yard » 9 kwi 2015, 17:07

Kupujesz preparat do czyszczenia i wlewasz do zbiornika.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy