Mazda I 5 2.0 MZR-CD 2010 skrzynia biegów | jedynka, wsteczny

Postprzez bartdidi » 12 mar 2015, 16:00

Witam,
mam problem ze skrzynią biegów w swojej Mazdzie 5. Polega to mniej więcej na tym, że bieg wsteczny wchodzi bez uprzedniego wduszenia drążka.
Jest to problemem głownie przy ruszaniu, bo wsteczny jest obok jedynki..
Skrzyni nie mam jeszcze dobrze wyczutej i często jak chcę ruszyć to zamiast 1 wrzucam wsteczny.
Oczywiście jest "piknięcie" jak wchodzi wsteczny, ale mimo wszystko jest to uciążliwe.
Też przy wrzucaniu 2 biegu, jest tak jakby na lewo od niego luz na drążku, że czasem ciężko wchodzi, trzeba tak jakby trafić w miejsce, bo jak wezmę do siebie i do końca w lewo to jest tam jakiś luz.
Ma ktoś pomysł co to jest.
Czy jest to może problem z wybierakiem? Czy wymiana wybieraka rozwiąże problem?

Z góry dziękuję za pomoc.
Początkujący
 
Od: 12 mar 2015, 10:39
Posty: 2
Auto: Mazda 5 I 2.0 MZR-CD 110 KM 2010r.

Postprzez smile » 17 mar 2015, 22:31

Temat znany, do wymiany dźwignia zmiany biegów. Jak się postarasz to w ASO wiedzą jaki element jest temu winny, ale będą musieli sięgnąć do informacji serwisowej odpowiedniej. W katalogu doboru części jest cały mechanizm dźwigni zmiany biegów, koszt pewnie 1-1,5k zł. Same bebechy mechanizmu dźwigni w granicach 400-600 zł z tego co pamiętam ale to jest wskazane w odpowiedniej dokumentacji serwisowej.
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy