stukanie po wymianie wtryskiwacza

Postprzez Korson » 17 lip 2014, 09:23

Witam,
Może ktoś się spotkał i mi podpowie co może być przyczyną "stukotu" (klekotu) w silniku po wymianie wtryskiwacza. Test przelewowy wyszedł ok, klekotanie słychać przez jakieś 2-3 km później jest ok.
Najbardziej słyszalny jest gdy silnik jest obciążony np, 1500 na 2 biegu i cichnie powyżej 2000, ale również i na biegi jałowym czsami słychać. Właściwie nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły, po postoju min np. 10-15 min odpalam i słychać przez te 2 km klekotanie.
Pozdrawiam,
Korson
 

Postprzez robertzago » 16 sty 2015, 02:12

Kolego trochę późno odpowiadam na twój post ,ale myślę ze przyda sie dla innych :) Jeśli wtryskiwacza zachowuje sie tak jak opisałeś to znaczy ze nie jest on dobrej kondycji . Test przelewowy może wyjść dobrze a to znaczy tylko ze zaworek trzyma a nie to że wtryskiwacz jest sprawny .Ja już nie raz wymieniałem wtryskiwacze i zawsze sprawdzam przelew jak i prace przy obciążeniu i zwykle jest tak że przy obrotach miedzy 1500 a 2000 silnik kiedy ma ciężko zaklepie tak jak by miał wywalone zawory . Nie pomoże tu ani forte ani kalibracja
Forumowicz
 
Od: 18 paź 2012, 18:29
Posty: 47 (0/1)
Auto: mazda mpv 2.0 CITD rok 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy