Stukanie przy 3 tyś. obr (MPV LW 2.0 Diesel 2003r.)

Postprzez Krzysztof67 » 9 maja 2013, 11:05

Witam
Mam Mazde MPV 2003r z silnikiem Diesel 2.0 i mam problem. Pojawiły się stuki w silniku przy obrotach od 3 tyś. w górę a szczególnie jak jest hamowanie silnikiem. Do 3 tyś jest wszystko idealnie, nie dymi, z siły nie spadł, przyśpieszenie jest jak było, oleju nie pobiera. Po podpięciu na komputer błędów nie wykazało. Olej wymieniany co 10 tyś., rozrząd nowy. Jeżeli ktoś miał podobny przypadek to proszę o pomoc. Byłem u 4 mechaników i każda diagnoza jest inna.

Z góry dziękuje za odpowiedź. :)
Krzysztof67
 

Postprzez gyszy » 26 paź 2014, 13:26

witam serdecznie
Ja od jakiegoś czasu słyszę na wolnych obrotach po zdjęciu plastikowej osłony silnika metaliczny dźwięk
( delikatnie dzwoniący stukot ) nie mam pojęcia co to może być .
Jedyne co podejrzewam to to że chcąc wyczyścić kolektor ssący zdjąłem go i ku mojemu zdziwieniu ujrzałem w kanale dolotowym blaszkę przepustową ( jedna z czterech ) którą bez trudu wyjąłem ale niestety bardzo maleńkiej wielkości śrubek (szt. 2) już nie znalazłem. Owe śrubki albo wpadły do komory spalania i przykleiły się do tłoka albo wypłukałem je z nagarem z kolektora . Nie mam za bardzo czasu żeby ściągać głowicę i zaglądać do środka. Pytanie czy ktoś miał podobny przypadek i czy można z tym jeździć .
Nadmienię jeszcze że żadnego wpływu negatywnego ani pozytywnego w/w przypadek nie przyniósł, kilku mechaników też za bardzo się tym nie przejęło " jak się nic nie dzieje to jeździć "
z góry dzięki za rady i informacje
Pozdrawiam
Grzesiek
Początkujący
 
Od: 21 paź 2014, 21:19
Posty: 7
Auto: Mazda MPV 2.0D

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy