Jakie kontrolki na desce rozdzielczej powinny gasnąć po włączeniu "zapłonu"

Postprzez Gato » 17 mar 2020, 11:19

Witam,
to mój pierwszy post na tym forum, proszę więc o wyrozumiałość.
Użytkownikiem Mazdy jestem dopiero od dwóch tygodni, powiem więcej nigdy nie miałem okazji prowadzić jakiejkolwiek Mazdy wcześniej.
Mam pytanie, bo nigdzie nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
Po włączeniu zapłonu pali mi się w Mojej Madzi wiele kontrolek. Część z nich gaśnie, jak np: "check engine", "świece", etc.. Natomiast pozostają zapalone "TC", "TC OFF", "Poziom wody w filtrze paliwa", "ABS" "DPF", "olej" i "ładowanie". Wiadomo, "ładowanie" i "olej" musi się palić :)
Po odpaleniu silnika, wszystkie gasną i podczas jazdy nawet nie mrugną".
I tu mam pytanie, czy w Mazdach tak jest, czy to może wskaźnik jakiegoś błędu?
Poprzednio jeździłem Toyota Camry i wszystkie kontrolki gasły po kolei po włączeniu zapłonu, w Omedze też.
Dodam jeszcze, że autko kupiłem uszkodzone (zawór SCV z feralnym nr "006" i zapieczony EGR), gasło, nie dało się odpalić, było ze 20 błędów. Obecnie pozostał jeden p2144 (czyli zawór sterujący EGR), ale da się go skasować na "jakiś czas", pewnie cewka już "przypalona", ale mi to pasuje (na razie jest ciepło) bo skutkuje to zamknięciem EGR'u :)
Reasumując, czy to normalne w Mazdach, że kontrolki gasną dopiero po odpaleniu silnika?

Na koniec jeszcze jedno, przycisk "TC" nie wyłącza rzeczonej "pseudo trakcji", na razie nie rozbierałem dziada, bo nie mam czasu, ale tu następne i ostatnie pytanie, czy ten przycisk musi "klikać", mieć jakiś opór? bo mój zachowuje się jakby w nim nie było "microswitch'a".
Początkujący
 
Od: 12 mar 2020, 10:49
Posty: 2
Auto: MPV LW CiTD 2.0 2005

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy