Strona 1 z 1

Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

PostNapisane: 13 maja 2013, 21:46
przez muzygog
Witam.
W dziale MPV LW była kiedyś instrukcja czy fotorelacja demontażu radia w MPV LW.
Teraz napisano, że pliku nie ma.
Czy ktoś się obraził i usunął?
Jakikolwiek byłby to powód, bardzo proszę o kontakt do człowieka, który tę fotorelację wyprodukował.

Bardzo, bardzo proszę.

muzygog@o2.pl

PostNapisane: 17 maja 2013, 21:22
przez Norby
Kolego demontujesz maskownicę (tę carbon) kilka śrub i wyciągasz na zatrzaskach i masz jak na dłoni cztery śruby obok radia. Wysuwasz radio i odpinasz wtyczkę prościej nie da się opisać

Re: Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

PostNapisane: 17 maja 2013, 21:35
przez Guinness
Dokładnie jak kolega wyżej napisał , łatwo i przyjemnie .
Są dwie śrubki na śrubokręt gwiazdkowy nad licznikiem a potem z wyczuciem od kratki wentylacyjnej z lewej strony z wyczuciem pociągnąc a zatrzaski listwy się wypną . Dalej już jak na dłoni masz te cztery śrubki od radia , odkręcasz i wysuwasz radio , odpinasz kostki i kabel antenowy i po robocie . Jak dojdziesz do wprawy to zrobisz to w niecałe dwie minuty .

Re: Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

PostNapisane: 17 maja 2013, 22:40
przez muzygog
Czyli nie aż tak skomplikowane jak myślałem...

Od kilku miesięcy zacinają się płyty CD (dowolne: oryginalne i te nagrywane na komputerze). Tylko przy wstrząsach. Nie "przeskakują", a "zapętlają" się. Wystarczy przywalić w radio i wszystko gra ładnie dalej do następnej dziury w jezdni.

Czy ktoś z Panów wie jak zbudowane są zabezpieczenia antywstrząsowe w samochodowych odtwarzaczach? A może to zmęczony laser? Czy są jakieś płyty CD czyszczące? Bo może od tego należałoby zacząć.
Czy naprawa jest możliwa? A może coś trzeba kupić i wymienić?

W tym właśnie celu planuję to rozmontować.

Re: Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

PostNapisane: 17 maja 2013, 23:07
przez Guinness
Dalej nie jestem w stanie ci pomóc , mam kaseciaka i używam transmitera . Nawet się sprawdza .

Re: Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

PostNapisane: 18 maja 2013, 08:12
przez Norby
Zabezpieczenie antywstrząsowe polega na tzw buforowaniu odtwarzanego utworu, czyli muzyka ładuje się i odtwarza z pamięci a w momencie przerwy np na dziurze owa cisza jest niwelowana zapasem. Przerwa fizycznie jest ale my jej nie słyszymy. Jeśli taka sytuacja pojawiła się u ciebie to chyba laser już nie wydala.

Re: Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

PostNapisane: 18 maja 2013, 08:23
przez muzygog
Spodziewałem się raczej jakich mechanicznych "resorów".
Ale pomysł dobry, nie odtwarza z płyty, a z pamięci w której wcześniej buforuje.
Dzięki za informację. Rozbiorę to w wolnej chwili i wyczyszczę laser.
Co potem to się zobaczy.
Na razie czekam na to, czego brakuje mi najbardziej – czas wolny.

A wczoraj przestała świecić żaróweczka oświetlająca wskaźnik temperatury. To też może być interesujące wyzwanie...
Kiedyś, pamiętam wymieniałem żaróweczkę podświetlającą popielniczkę. Wydawało mi się, że wsadzę łapę i wymienię, a trzeba było zdemontować schowek.

Re: Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

PostNapisane: 18 maja 2013, 19:01
przez Norby
Trochę po murzyńsku ale ze zdjęć dasz radę wymienić żarówki w zegarach

http://www.mpvclub.com/diy.php?id=101

Re: Jak zdobyć instrukcję demontażu radia w MPV LW?

PostNapisane: 18 maja 2013, 22:30
przez VPM
ja dziś wyjąłem radio żeby zamontować wzmacniacz i okazało sie ze radio ma wyjście sterujące wzmacniaczem tylko pinu w kostce nie ma testy poszły pomyślnie jutro kończę i wrzucę jakieś zdjęcia zobaczycie jak wyszło