Brak klimatyzacji z tyłu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez bchmiel » 10 sie 2010, 14:46

Cześć!
Chciałbym się z Wami podzielić moim zdziwieniem, kiedy to odkryłem, że choć w mojej MPV istnieje ogrzewanie w trzecim rzędzie siedzeń, to nie jest to tożsame z występowaniem tamże klimatyzacji. Nie mam okazji jeździć jako pasażer z tyłu, ale niedawno podczas upałów dzieci jadące "w bagażniku" bardzo mi się skarżyły na duchotę i gorąco. Ja im tłumaczyłem, że klima działa i jest sprawna. Nawiew na 3 wiele nie poprawiał.
Potem poeksperymentowałem sobie i okazało się, że z tyłu mam jedynie regulację na ciepło – skala pokrętła nie zawiera w sobie części niebieskiej. Sprawdźcie to u siebie, bo warto.
Mam podejrzenie, że klima z tyłu występowała wyłącznie w wersji Exclusive a nie Comfort (mojej).

Dodatkowo – nadmuch na drugi rząd siedzeń (pod przednimi fotelami) działa wyłącznie wtedy, gdy ustawiony jest nadmuch na nogi. W przeciwnym razie pasażerowie z tyłu mogą się skarżyć na niedostateczne działanie klimatyzacji.

PYTANIE !!!
Czy istnieje możliwość poprowadzenia klimatyzacji na tył? I jakie elementy będą do tej operacji potrzebne?
Czy ma ktoś dostęp do używanych części do MPV, np. rozbiórkowych?

Proszę o pomoc.
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 14:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez skarkop » 10 sie 2010, 18:47

Tez niedawno podczas nabijania klimy dowiedzialem sie ze z tylu mam tylko ogrzewanie. Nigdy tam nikt nie siedzial w lecie wiec nawet nie wiedzialem o tym. Jedne modele maja, inne nie. Podwojna klima ma osobny uklad wiec koszt nabijania jest dwa razy wyzszy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 wrz 2006, 14:42
Posty: 200
Skąd: Gliwice, Dębica
Auto: 6 2.0i '07
MPV 2.0CDVi '05

Postprzez bchmiel » 10 sie 2010, 22:17

Dla mnie to straszna lipa, bo regularnie wożę dzieci "w bagażniku". W podczas upałów jest tam słabo, bo co by nie mówił, ale nasza Magdalena nie ma najlepszego przewietrzania.

Czy ma ktoś może schemat serwisowy z klimą z tyłu – jak to jest podłączone?

Pozdro
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 14:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez pdrog » 13 sie 2010, 20:08

Obrazek

to jest mój panel – klima z tyłu jest na pewno – dyma zimnem że aż uszy bolą .... ale nie o to biega.

skarkop napisał(a): Podwojna klima ma osobny uklad wiec koszt nabijania jest dwa razy wyzszy.


skarkop jak rozumieć osobny układ, bo co roku podczas akcji serwisowej wiosna :D nieważne czy trzeba czy nie robię serwis klimy w obu mazdach i koszt jest taki sam, no przynajmniej w przybliżeniu. no i w związku z tym mam kilka zagwozdek
– czy te majstry od klimy nie za bardzo wiedzą o co chodzi, nie liczą tego płynu ??
– czy też jest osobny układ, ale tak dosłownie osobny ?? z odrębnym podpięciem do maszyny serwisowej ??
– cz po prostu układ ma tylko większą pojemność ze względu na osobne węże osprzęt itp..

sprawdzałem działanie klimatyzacji z tyłu i IMO ona nie jest w pełni niezależnym układem chłodzącym tzn. działa tylko wtedy kiedy klima z przodu jest załączona ale też nie ma w takiej sytuacji możliwości jej wyłączenia. sterować można niezależnie tylko temp., kierunkiem i siłą nadmuchu.
pdrog
 

Postprzez bchmiel » 13 sie 2010, 21:14

Fatalnie. :(
U mnie są tylko dwa pokrętła – ciepło/cieplej oraz moc dmuchawy. Brakuje regulacji, skąd ma wiać. Mam tylko otwory w podłodze, z których leci wyłącznie ciepłe powietrze.

Chciałbym to przerobić. BARDZO chciałbym. Czy masz może schemat, jak to wygląda z tyłu? Pewnie jakiś parownik oraz cały układ "wykonawczy", skoro jest regulacja + kierunki nawiewów.
Będę szukał po szrotach, może mają MPVki do rozbiórki.

Za wszelką pomoc serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 14:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez pdrog » 14 sie 2010, 08:33

bchmiel napisał(a):Fatalnie. :(
U mnie są tylko dwa pokrętła – ciepło/cieplej oraz moc dmuchawy. Brakuje regulacji, skąd ma wiać. Mam tylko otwory w podłodze, z których leci wyłącznie ciepłe powietrze.


wyrazy współczucia....u mnie dzieciaki czasem marudzą, że im jest za zimno :|

bchmiel napisał(a):Czy masz może schemat, jak to wygląda z tyłu? Pewnie jakiś parownik oraz cały układ "wykonawczy", skoro jest regulacja + kierunki nawiewów.


niestety nie mam schematów i stąd moje wątpliwości z poprzedniego postu dotyczące właściwej eksploatacji klimy

bchmiel napisał(a):Będę szukał po szrotach, może mają MPVki do rozbiórki.


<spoko>
pdrog
 

Postprzez Diabolo Madzioro » 14 cze 2012, 12:37

Cześć, Jestem tutaj nowy wiec przy pierwszym poście powiem CZEŚĆ :)
Autko kupiłem 2 tygodnie temu wiec dopiero je poznaję. Powyższy temat równiez mnie zastanawiał od jakiegoś tygodnia. Ba... nie potrafilem zlokalizować otwory wentylacyjne na bagaznik i juz prawie zabierałem się za demontaż ścianki bocznej żeby polukać do srodka.... faktycznie wasze posty nie ukrywam trochę mnie zabiły bo samo ogrzewanie w podłodze występuje również u mnie... rozumiem że nie ma ŻADNEJ opcji zawiewu zimnego powietrza na TYŁ?
Obrazek Obrazek
by Wilku
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 19 sie 2017, 20:25
Posty: 522 (53/30)
Skąd: Bytom
Auto: Mazda MPV II (LW) benzyna 2.0 Rocznik 2000
Mazda CX-9 3,5 Rocznik 2007

Postprzez Nimrod-PW » 15 cze 2012, 00:03

Najłatwiej sprawdzisz to jeśli zerkniesz po samochód i znajdziesz przechodzące przez całą długość samochodu aluminiowe rurki w kierunku prawego nadkola (ta strona z regulacją nawiewów na tył). Jeśli ich nie ma to raczej brak możliwości instalacji.
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2010, 18:20
Posty: 102
Skąd: Radom
Auto: Mazda MPV 2003, 2.0Diesel Karakuri

Postprzez Norby » 15 cze 2012, 18:51

Zerknij tu http://www.japancars.ru/cat/mazda/index ... &blk=6125A Wczoraj sprawdzałem u siebie i jeśli włączona jest klima, wieje od góry na dwie strony na drugi i trzeci rząd siedzeń zimne powietrze. Oczywiście musi być ustawienie na zimne i od góry na panelu z tyłu.
Ostatnio edytowano 25 cze 2012, 12:46 przez Norby, łącznie edytowano 1 raz
Była MPV
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 31 lip 2009, 06:16
Posty: 272
Skąd: Lubin
Auto: MPV

Postprzez Diabolo Madzioro » 17 cze 2012, 22:02

U mnie jest tylko nawiew od podłogi....z przodu klima a z tyłu mi marudzą że ciepło i duszno.... sprawdziłem wieje tylko ciepłe powietrze. Czytałem gdzieś w instrukcji że Zimne jest tylko w wersjach z nawiewem górnym + dolnym. Czyli jak ustawisz dół do masz cieple a jak górę to zimne.... u mnie lipa... Zimą może i super ale latem porażka. Kombinuje jak zapewnić w miarę przyzwoite warunki podróży pasażerom w bagażniku. Prawdopodobnie tylko nawiew na nogi wchodzi w grę
Obrazek Obrazek
by Wilku
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 19 sie 2017, 20:25
Posty: 522 (53/30)
Skąd: Bytom
Auto: Mazda MPV II (LW) benzyna 2.0 Rocznik 2000
Mazda CX-9 3,5 Rocznik 2007

Postprzez Nimrod-PW » 18 cze 2012, 08:25

W mojej MPV-ce w trzecim rzędzie mam trzy pokrętła do zmiany nastawień: do regulacji siły nadmuchu, nastawienia ciepło – zimno oraz gdzie czyt. skąd ma wiać z podłogi z sufitu czy i tu i tu. Zimne powietrze leci tylko w przypadku włączenia klimy i ustawienia z przodu na tył ale jest możliwe ustawienie z przodu klimy a z tyłu grzania.
Forumowicz
 
Od: 13 paź 2010, 18:20
Posty: 102
Skąd: Radom
Auto: Mazda MPV 2003, 2.0Diesel Karakuri

Postprzez Diabolo Madzioro » 22 cze 2012, 00:46

Generalnie... LIPA panowie i może panie :)
Obrazek Obrazek
by Wilku
Avatar użytkownika
Klubowicz
 
Od: 19 sie 2017, 20:25
Posty: 522 (53/30)
Skąd: Bytom
Auto: Mazda MPV II (LW) benzyna 2.0 Rocznik 2000
Mazda CX-9 3,5 Rocznik 2007

Postprzez matelam2 » 25 cze 2012, 11:56

U mnie są dwa pokrętła z tyłu jedno steruje mocą nadmuchu,drugie przestawia kierunek dół-grzanie,góra-chłodzenie.Z tego co jest w książce obsługi to w MPV-kach są trzy wersje sterowania z tyłu,niektóre nie posiadają w ogóle klimy na tył.
Na pewno żeby dostawić klimę to jest sporo zabawy,od podłączenia i doprowadzenia aluminiowych przewodów do zainstalowania parownika i sterowania na tyle.
Ciężki temat,ja szukając auta zwracałem uwagę na to czy klima jest z tyłu czy nie.Widziałem też egzemplarze bez ogrzewania na tył.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 16 lis 2011, 19:02
Posty: 15
Skąd: Białystok
Auto: MAZDA MPV (LW) 2.0 – MZR-CD '04 136km
IVECO 35-10 2,5tdi
vw lt 35 2,5tdi

Postprzez bchmiel » 24 sty 2013, 16:29

Witam wszystkich!

Mam prośbę do (szczęśliwych) posiadaczy MPV w wersji Exclusive, w której znaleźć można klimatyzację w tylnej części nadwozia. Bardzo mi brakuje tego ficzera i mocno się zastanawiam nad dołożeniem takowego. Planuję zapolować na jakąś Exclusive typu "anglik do rozbiórki" i na jego podstawie wzbogacić moją MPV.

Czy mogę prosić o wykonanie zdjęć tylnej części kabiny, na których znalazły by się wszystkie elementy związane z klimatyzacją – sterownik (na pewno jest inny, niż w wersji jedynie z ogrzewaniem) + kratki nawiewu ( u mnie nawiew jest wyłącznie z podłogi pod III rzędem siedzeń).
Jeśli ktoś posiada jakiś schemat ogrzewania/klimatyzacji z tyłu – to też bardzo serdecznie poproszę.

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 14:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez Creasy » 24 sty 2013, 19:07

Na pewno to będziesz musiał zmienić podsufitówkę w której są nawiewy, ja też wprowadzam taką zmianę nawet zakupiłem już większość części brakuje mi tylko przewodów do klimy, więcej mogę napisać jak dojdą do mnie części po 15.02 wtedy zacznę wdrażać w życie ;P . Nie musisz angielskiej jest sporo ludzi na allegro co demontują europejskie, napisz do nich na pewno ktoś ma wymagane części <oczko> .
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2011, 14:06
Posty: 43
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda MPV II 2.0 16V 2000r

Postprzez bchmiel » 24 sty 2013, 21:14

A czy możesz mi napisać, jakich części mam szukać? Chodzi mi o taką "listę zakupów".
Będę wdzięczny. <spoko>

Pozdrawiam
Bartek
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 14:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez Creasy » 24 sty 2013, 23:36

Na tą chwilę nie jestem Ci w stanie wymienić wszystkich części ponieważ jeszcze ich nie odebrałem ze względu na rozmiary podsufitówki którą z kolei nie bardzo idzie wysłać kurierem gdyż mogłaby się uszkodzić. Ponieważ sam nie wiedziałem co dokładnie jest potrzebne napisałem do gościa który sprzedawał na części mpv i poprosiłem aby zdemontował wszystko co związane z klimą z tyłu. Za nieco ponad 2 tyg. jadę odebrać części, wtedy mogę dokładnie napisać co będziesz potrzebował, ale już teraz napiszę ile mnie to kosztowało, a więc bez przewodów wodnych i klimy na tył ja zapłaciłem 500zł z podsufitówką, do tego jeszcze będzie trzeba doliczyć montaż i napełnianie klimy po montażu.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2011, 14:06
Posty: 43
Skąd: Sosnowiec
Auto: Mazda MPV II 2.0 16V 2000r

Postprzez VPM » 7 lut 2013, 23:21

panowie po
1 zapomnijcie o orginalnych przewodach do klily koszt ok 4.000 sprawdzalem
ale w spokojnie mozna dorobic nie wielkim kosztem
2 cale nagrzewnice mozna kupic bez problemu
3 sterownik do 3 rzedu jest kilka rodzaji
4 sterownik na deske rozdzielcza
5 wiazka do sterowania
6 schemat elektryczny barbo prosty który mam

Dopisano 7 lut 2013, 22:45:

sterownik trzeba dobrac do rodzaju nagrzewnicy
przewody wodne zwykle w motoryzacyjnym mozna kupic i 2 trójnik
http://allegro.pl/nagrzewnica-tyl-klima ... 78895.html
naj prostszy http://allegro.pl/mazda-mpv-panel-stero ... 36320.html
http://allegro.pl/mazda-mpv-panel-stero ... 39297.html
przedni w dolnej czesci zdjecia http://allegro.pl/mazda-mpv-lift-2004-p ... 09133.html
jest jeszcze jeden ale nie ma go chwilowo na allegro

Dopisano 7 lut 2013, 22:46:

sterownik trzeba dobrac do rodzaju nagrzewnicy
przewody wodne zwykle w motoryzacyjnym mozna kupic i 2 trójnik
http://allegro.pl/nagrzewnica-tyl-klima ... 78895.html
naj prostszy http://allegro.pl/mazda-mpv-panel-stero ... 36320.html
http://allegro.pl/mazda-mpv-panel-stero ... 39297.html
przedni w dolnej czesci zdjecia http://allegro.pl/mazda-mpv-lift-2004-p ... 09133.html
jest jeszcze jeden ale nie ma go chwilowo na allegro

Dopisano 7 lut 2013, 22:48:

mozilla mi cos pada odezwe sie jutro

Dopisano 7 lut 2013, 22:53:

rysunek bez górnych nawiewów
Załączniki
nagrzewnica t.gif
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez bchmiel » 8 lut 2013, 00:10

Ooooooo..... serdeczne dzięki za wpis.
Wygląda na to, że mnie interesuje sterownik W/RR HEATER, W/RR AIR.CON bo ogrzewanie już z tyłu mam. Patrząc na ten schemat, wygląda na to, że mam tylko dolne kanały nawiewu oraz siłą rzeczy nagrzewnicę do ogrzewania. Przedni panel, jak na załączonej aukcji, już mam.

Czy orientujesz się, czy ta nagrzewnica z aukcji allegro "obsługuje" zarówno chłodzenie, jak i grzanie? Czy ona uzupełnia obecną nagrzewnicę, którą mam z grzaniem only? Czy tylna klima ma swoją chłodnicę, osuszacz oraz parownik?

Tak czy inaczej, planowałem znaleźć i rozebrać egzemplarz, który będzie miał komplet elementów, które są mi potrzebne. Na przykład będę potrzebował podsufitki oraz górnych nawiewów z kanałem do nagrzewnicy.

Pozdro
Bartek

edit
Ja bym chciał panel taki http://allegro.pl/mazda-mpv-2003-panel-klimatyzacji-tylny-i2959045361.html i resztę gratów, jakie za tym idą.
Forumowicz
 
Od: 6 lip 2009, 14:58
Posty: 61 (0/1)
Auto: Mazda MPV 04 diesel

Postprzez VPM » 8 lut 2013, 19:04

ten panel wlasnie mam to jest wersja pelna zdjecie ktore zamiescilem jest z parownikiem tylko jest sprawa tego rodzaju ze ten panel steruje silniczkami elektrycznymi ktuje ustawiaja temperature wiec musisz do panelu dobrac cala reszte
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy