Padło przednie łożysko – szook !

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez rav 75 » 21 maja 2015, 05:51

Miałem ciekawą sytuację: auto – Opel corsa D '08, objawy: przy wzrastającej prędkości huk,bardziej łomotanie odczuwalne i słyszalne z przedniej prawej strony,przy skręcie w prawo mniej,w lewo bardziej,na luzie ciszej,na biegu głośniej.Luzów brak,nawet osiowych. Oczywiście słychać tylko w środku;2 różnych mechaników twierdzi że padły łożyska skrzyni przy przegubach. Niewymienne. Wymiana skrzyni...
Trzeci mechanik podnosi auto na podnośnik,bierze słuchawki lekarskie ( :> ), kręci kołem jednym,drugim,osłuchuje piasty przednie,wymienia łożysko przednie lewe i po kłopocie <jupi> .
Polataj po zakrętach,zgodnie z twoją tezą przy skręcie w prawo,przy prędkości 30-50 km/h (obciążenie na lewych kołach) powinno być głośniej co może wskazywać na uszkodzone łożysko lewe.
rav 75
 

Postprzez polokokt » 23 maja 2015, 21:21

Trochę potestowałem i wychodzi że to łożysko. Ale nie szumi aż tak bardzo, więc przy okazji to ogarnę.
A pytanie, czy jestem w stanie takie łożysko wymienić we własnym zakresie w garażu? Czy potrzebuję jakiś specjalnych narzędzi ?(ściągacz, którego nie posiadam) Bo samo łożysko to widzę można wcześniej w InterCars zamówić za cenę do 200 PLN. Ewentualnie jak wymontuje to mam tu w okolicy sklep z łożyskami, to może coś taniej dobiorą. Kwestia właśnie wymiany, bo chciałbym spróbować to sam ogarnąć :) A może jest jakiś manual? :)
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2014, 00:24
Posty: 125 (1/2)
Auto: MX-5 1.8 10th 1999 rok
Premacy 1.8 Active 2002rok

Postprzez aneta0708 » 23 maja 2015, 21:37

Oczywiście że idzie samemu jak masz prasę żeby to wprasować wiem bo robiłem u siebie :)
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2013, 21:09
Posty: 64 (0/1)
Auto: Mazda 5 CR
Frota z błota
Jeep WJ itd

Postprzez polokokt » 23 maja 2015, 22:12

A więc prasy nie mam, ale już gdzieś wyczytałem, że dobre imadło, też da radę. Potwierdzasz?
A mógłbyś jakoś punkt po punkcie opisać, jakie należy wykonać czynności aby osiągnąć sukces?
Bo widzę w internecie są opisy procedury wymiany (nawet filmy na YT), tyle że dotyczą innych aut, a więc mogą być jakieś niuanse (w stylu żebym nie wyjął niepotrzebnie całej kolumny :) ).
Forumowicz
 
Od: 2 lip 2014, 00:24
Posty: 125 (1/2)
Auto: MX-5 1.8 10th 1999 rok
Premacy 1.8 Active 2002rok

Postprzez rav 75 » 24 maja 2015, 06:59

Dałbym sobie spokój z kombinacjami. Z imadłem może się zdarzyć że źle wprasujesz,wtedy do wymiany będzie jeszcze piasta/zwrotnica. Po co generować dodatkowe koszty...
rav 75
 

Postprzez aneta0708 » 24 maja 2015, 11:14

polokokt napisał(a):w stylu żebym nie wyjął niepotrzebnie całej kolumny :) ).


nie musisz wycigać całej kolumny sama zwrotnice wycigasz czyli odkręcasz gałkę,sworzeń,i amor od piasty a no i przegub . Jak nie masz prasy podjedz do kogoś niech ci to przeprasuje jak powinno być i po sprawie <spoko>
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2013, 21:09
Posty: 64 (0/1)
Auto: Mazda 5 CR
Frota z błota
Jeep WJ itd

Postprzez maciek_p » 25 wrz 2016, 19:36

Witam,
proszę forumowiczów o poradę. Mam problem z łożyskiem koła przedniego. Pół roku temu byłem zmuszony wymienić prawą zwrotnice (w starej wybiło się gniazdo sworznia), przy wymianie zostało od razu założone nowe łożysko firmy SKF. Przez 5-6 miesięcy było wszystko ok ale później, co dziwne łożysko zaczęło huczeć. Zapadła decyzja o wymianie na nowe – moze tamto było wadliwe...ale po wymianie tym razem na łożysko firmy FAG znowu po przejechaniu dosłownie kilkuset metrów problem powrócił. Dalej w aucie jest hałas charakterystyczny dla łożyska przy skręcie w lewo (obciążenie prawej strony) narastający huk, na prostym lub skręt w prawo ciszej ale też stosunkowo głośno je słychać. Proszę o radę co to może być? Co mam dalej z tym robić? Bo podróż z takim hałasem jest co najmniej mało komfortowa.
Pozdrawiam
maciek_p
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy