Po wymianie sprzęgła nie mogę włączyć żadnego biegu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez szparag86 » 21 gru 2016, 23:24

Witajcie, kupując 3 lata temu premacy sprzęgło brało bardzo wysoko i liczyłem się z koniecznością wymiany po zakupie. W sumie bez problemowo mazda śmigała, aż do zeszłego tygodnia. Przy porannym odpaleniu okazało się że nie mogę wbić żadnego biegu. Odpalenie na sprzęgle z wpiętym 1 biegiem zakończyło się tym, że auto na sprzęgle jechało i wydawało nieprzyjemne dźwięki ( stukanie trzaskanie itp). no to auto na kanał skrzynia na bok. Okazało się, że pękła łapka od łożyska oporowego. Docisk nie był już za bogaty, więc zamówiłem nową łapkę, i kpl zestaw sprzęgła LUK. Do tego jeszcze łożysko w kole zamachowym oraz uszczelniacz wału.
No i tu zaczęła się zabawa. Odpowietrzyłem wysprzęglik profilaktycznie. Auto odpaliłem i zonk. Sprzęgło chodzi lekko jak piórko, ale bierze od samego dołu, wystarczy popuścić pedał o 0,5cm i auto już zaczyna jechać. Do tego na postoju biegi bardzo ciężko wchodzą, trzeba je wbijać na siłę?
Jesteście w stanie podać jakieś wskazówki? Spróbować to odpowietrzyć jeszcze? Czy może podregulować przy pedale? Już myślałem, czy trzpień przy wysprzęgliku nie jest zanadto utarty?
Ostatnio edytowano 23 gru 2016, 09:45 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: temat
szparag86
 

Postprzez szparag86 » 23 gru 2016, 09:40

Już wszystko gra, wystarczyła mała regulacja na pedale.
szparag86
 

Postprzez Robak AT » 23 gru 2016, 17:41

Zdolny :D
Ja też niedługo będę się przymierzał do wymiany sprzęgła, więc każda informacja mi się przyda.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 17:35
Posty: 129 (8/4)
Skąd: ZKL
Auto: Premacy CP Active, 1.8 FP, tylko Pb,101KM, 2002Lift

Postprzez Domelek » 24 gru 2016, 10:49

Ja świeżo jestem po wymianie – wziąłem zestaw LUK bo nie mieli na miejscu a nie zdążyłem zamówić bo to długi weekend był i trochę się bałem ale chłopaki sprawdzili i dostałem komplet mix LUK i Valeo bez żadnych dziwnych części także jest dobrze i naprawdę jest dobrze spasowane aż nie mogę się przyzwyczaić bo teraz się autobus strasznie zrywny zrobił yhhyhhh. Także Robalu kup coś pewnego w sensie żebyś miał pewność że docisk, tarcza i łożysko są firmowe – ja masz kasę to Aisin ale jak dobrze skompletowane to LUK jest też dobry byle w pudełku były znane nazwy. <czarodziej>
MERYKRISMASEWRYBADY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 19:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez Robak AT » 27 gru 2016, 18:44

Ok, dzięki za podpowiedź. Wnioskuję więc, że wcale nie musi być to komplet, żeby dobrze działało. Ale pewnie i tak wezmę kompletne. Tylko właśnie – jakie; chyba nie stać mnie na aisin. Poszperam jeszcze na forum...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 17:35
Posty: 129 (8/4)
Skąd: ZKL
Auto: Premacy CP Active, 1.8 FP, tylko Pb,101KM, 2002Lift

Postprzez Robak AT » 7 lip 2017, 17:42

W końcu mam czas na sprzęgło. Kupiłem zestaw LUK, 420 zł. W przyszły weekend biorę się za wymianę i zobaczymy efekty <tuptup>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 17:35
Posty: 129 (8/4)
Skąd: ZKL
Auto: Premacy CP Active, 1.8 FP, tylko Pb,101KM, 2002Lift

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy