Skrzynia biegów wymiana czy naprawa?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez gerace » 10 lut 2016, 08:57

Cześć, padła mi skrzynia biegów, tzn nie wchodzi 5 bieg, i mechanik twierdzi że synchronizator poszedł.
Myślicie że lepiej naprawiać swoja skrzynie czy szukać innej?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 mar 2014, 20:52
Posty: 16
Skąd: GCH
Auto: Mazda Premacy, silnik 1,8 101km, 2000r LPG

Postprzez woocash7 » 26 mar 2016, 07:49

Podepnę się pod temat. Moja skrzynia z kolei strasznie hałasuje – "żużni" i to co raz gorzej. Po wciśnięciu pedału sprzęgła jest cisza, zatem to coś w skrzyni. Dodatkowo przy hamowaniu silnikiem słychać jeszcze bardziej "niemiłe dla ucha" odgłosy. Przebieg to ok. 230 tys km. Po zasięgnięciu opinii mechaników zdecydowałem się na wymianę.
I tu pytanie – chciałbym się upewnić, czy do mojej Premacy z 2000 roku 1.8 101 KM będzie pasować skrzynia 1.8 z poliftowej z 2002 (pojemność oczywiście też 1.8). Zakładam, że tak, ale nie chciałbym się zdziwić :)
Znalazłem takową za 400 zł, więc jestem skłonny zaryzykować :D
Początkujący
 
Od: 23 paź 2014, 07:59
Posty: 8 (0/1)
Auto: Mazda Premacy CP
1.8 FP 74kw 101km
2000 rok

Postprzez Robak AT » 6 gru 2016, 21:38

I co kolego, pasuje? Szkoda, że nie podzieliłeś się wnioskami po wymianie...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 17:35
Posty: 129 (8/4)
Skąd: ZKL
Auto: Premacy CP Active, 1.8 FP, tylko Pb,101KM, 2002Lift

Postprzez woocash7 » 7 gru 2016, 12:34

Ponieważ nie było odpowiedzi w temacie, a dodatkowo cena skrzyni z dziwnych powodów wzrosła :P zrezygnowałem z zakupu. Kupiłem parę kilometrów od siebie za 470 zło skrzynię z bliźniaczej Mazdy. Wymiana z materiałami (olej, uszczelniacze, łożysko oporowe) uczyniła mnie prawie drugie tyle, ale efekt końcowy to zrekompensował :D Trafiłem na dobry egzemplarzy, skrzynia działa cichutko a biegi wchodzą tak samo dobrze jak w "starej".
Dodam, że za regenerację takiej skrzyni fachowiec zażyczył sobie minimum 900 zło <glupek2>
Zatem w przypadku problemów, polecam cierpliwe poszukiwania używki i oczywiście dogadanie się co do "gwarancji rozruchowej".
Początkujący
 
Od: 23 paź 2014, 07:59
Posty: 8 (0/1)
Auto: Mazda Premacy CP
1.8 FP 74kw 101km
2000 rok

Postprzez Robak AT » 7 gru 2016, 20:45

Czyli pytanie: 'wymiana czy naprawa', wciąż zostaje otwarte. Z Twojej, woocash7, relacji wynika, że od strony finansowej może to wyglądać podobnie. Jednak wszystko zależy od tego, na jaką używkę trafisz – czy tak jak Ty, na dobry egzemplarz, czy taką, która sama będzie chciała za niedługo regeneracji.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 17:35
Posty: 129 (8/4)
Skąd: ZKL
Auto: Premacy CP Active, 1.8 FP, tylko Pb,101KM, 2002Lift

Postprzez gerace » 5 sty 2017, 15:02

Cześć, mogę podzielić się taką opinią że zdecydowałem się na wymianę skrzyni biegów. było to 29 lutego 2016r. po poszukiwaniach w internecie udało mi się tanio trafić skrzynie biegów od mazdy premacy 1.8 2000r czyli takiej samej jak moja. kosztowała tylko 150zł :) i podobno miała przejechane tylko 72tys km, w co już trochę mniej chce mi się wierzyć, no ale może tak było. do tego dokupiłem komplet sprzęgła valeo za 300zł, stwierdziłem że lepiej od razu wymienić za jedną robotą, chociaż na starym żle mi się nie jeżdziło. Do kompletu doszedł również olej, kupiłem hipol gl5 75w-90 za 114 zł, i akurat oleju napewno nie polecę,patrzałem tylko na parametry (75w-90) bo takie powinny być według instrukcji, ale olej nie sprawdza się zimą. jak auto dłużej stoi na zimnie to ciężej wchodzą biegi, musi się olej troszkę rozgrzać i wtedy jest ok, żałuję że nie wziąłem mobil 1, był trochę droższy ale pewnie by był lepszy. Za wymianę mechanik skasował 250zł i trwało to jakiś 4-5 godzin jak dobrze pamiętam.w każdym razie od wymiany mam przejechane 19tys km, i wszystko jest ok. więc wydajęmi się że lepiej upolować okazję na używaną skrzynie niż bawić się w jej naprawę. z wymianą i częściami zamknąłem się w 814zł
Dodatkowo,starą uszkodzoną skrzynię sprzedałem za 40zł
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 13 mar 2014, 20:52
Posty: 16
Skąd: GCH
Auto: Mazda Premacy, silnik 1,8 101km, 2000r LPG

Postprzez Robak AT » 7 sty 2017, 22:23

gerace napisał(a):w każdym razie od wymiany mam przejechane 19tys km, i wszystko jest ok. więc wydajęmi się że lepiej upolować okazję na używaną skrzynie niż bawić się w jej naprawę

Otóż to – trafić okazję. :| W tym tkwi cały problem, że z reguły nie wiesz, czy to okazja dobra, czy zła.
Jak dasz swoją do naprawy, porządnemu mechanikowi, to masz spokój na wiele tysięcy km. A używka zawsze może Cię zawieść. Gdy jeszcze miałem Scenica, 3 lata temu, padła mi skrzynia. Wymienić, czy naprawić? Auto i tak stało, więc mechanik najpierw rozebrał starą, zobaczył, czy jest naprawialna (niestety nie) i dopiero po tym podjęliśmy decyzję – wymienić. Gdy przyszła używka, choć z gwarancją na 3 m-ce, najpierw ją rozebrał, dokładnie sprawdził i okazało się, że wcale nie była taka cacy. ;P Potrzebowała już drobnych poprawek, które wykonał, co dało mi możliwość utargowania ceny tej używki. Dopiero wtedy trafiła na montaż (w międzyczasie przygotował mi autko do sprzedaży). Trzy dni, pare stówek i klient do dzisiaj jeździ zadowolony. Gdyby zakupionej nie sprawdził – pół roku, rok i do wymiany...
A więc – moim zdaniem lepiej sprawdzić, czy nie korzystniej naprawić starą skrzynię; jeśli nie, to dopiero brać się za zakup używanej... i dokładnie ją sprawdzić. <nauka>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 17:35
Posty: 129 (8/4)
Skąd: ZKL
Auto: Premacy CP Active, 1.8 FP, tylko Pb,101KM, 2002Lift

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy