Wpadający pedał hamulca, świecące kontrolki

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Kazik55 » 23 sie 2011, 21:05

Witam-dopadł mnie problem z ABS-em i na dodatek wpadający pedał hamulca,wyglada to tak ze po uruchomieniu silnika świeci kontrolka ABS-u i jednocześnie kontrolka zaciągniętego hamulca ręcznego,przeczyszczenie czujników nic nie dało (dalej świeci kontrolka) natomiast zauważyłem ze przy wciskaniu pedału hamulca wpada on coraz niżej,wycieków nigdzie nie widać,co może być powodem takiej sytuacji,prosze o podpowiedzi gdzie szukac ewentualnej przyczyny
Początkujący
 
Od: 10 mar 2011, 21:01
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda Premacy 2.0 DITD RF2A 101km

Postprzez Piotr Raczkowski » 24 sie 2011, 08:34

zacznij od wymigania kodów błędów ABS-u
Kazik55 napisał(a):przy wciskaniu pedału hamulca wpada on coraz niżej,

zapewne pompa mówi papa ale zestaw naprawczy powinien pomóc
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez Kazik55 » 24 sie 2011, 20:00

dopiszę ciąg dalszy objawów z tym ABS-m,mianowicie mechanik mi powiedział ze takie bardzo powolutkie opadanie pedału podczas silnego naciskania na niego to standard przy ABS ( nigdy dotąd nie jedźziłem samochodem mającym ABS więc nie wiem co sądzić na ten temat),następna obserwacja to taka ze czasem ta kontrolka ABS -U gaśnie i po jakimś czasie jazdy przy depnięciu na hamulec znowu się zapali,kolejna to taka że podczas ostrego hamowania Lewe przednie koło mi blokuje a pozostałe nie,czy to wniosek że poszedł czujnik ABS-u w tym kole? proszę o jakies podpowiedzi,uwagi z tym związane
Dodam jeszcze ze stan płynu w zbiorniczku jest na stałym nie zmiennym poziomie

Postprzez Piotr Raczkowski » dzisiaj, 08:34
zacznij od wymigania kodów błędów ABS-u
Czyli podpięcie pod komputer?
Początkujący
 
Od: 10 mar 2011, 21:01
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda Premacy 2.0 DITD RF2A 101km

Postprzez say » 25 sie 2011, 00:38

Nie, przeczytaj ten temat i będziesz wszystko wiedział: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=89&t=104875.

Gąpczastość pedału hamulca (powolne wpadanie przy naciśnięciu, nie wpływające negatywnie na siłę hamowania) jest tu znanie, nie tylko premacy, nie tylko mazda.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez Kazik55 » 31 sie 2011, 20:10

Problem został rozwiązany a przyczyną kłopotów był czujnik ABS-u (Lewy tył),podpiął mechanik pod komputer i taki błąd wyskoczył,kupiłem nowy zamontowałem i ABS znowu działa-temat uważam za zakończony więc można go zamknąć,pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 10 mar 2011, 21:01
Posty: 23
Skąd: Rzeszów
Auto: Mazda Premacy 2.0 DITD RF2A 101km

Postprzez mamutek » 14 paź 2011, 13:23

Witam wszystkich.
Długo szukałem rozwiązania problemu na forum, ale bez skutku. Jeżeli jednak jest o tym mowa, to z góry przepraszam za powielenie tematu.
Sprawa wygląda następująco.
Postanowiłem dzisiaj podjechać do kolegi na stację diagnostyczną, żeby usunąć bardzo uciążliwe skrzypienie w tylnych hamulcach. Sprawa była zdiagnozowana już wcześniej, bo zdjęliśmy bębny i okazało się, że skrzypi gdzieś przy dźwigienkach, tam, gdzie założona jest sprężyna. Gdzieś tam w każdym razie... :| Nie mieliśmy niestety wówczas ani wystarczająco czasu, a tym bardziej odpowiedniego smaru. I dziś do dzieła... Wszystko poszło OK. A po założeniu bębnów i kół okazało się że jest coś nie tak.
Otóż kiedy podpompuję pedał hamulca i wcisnę (na zapalonym silniku), to na chwilę zapala się kontrolka hamulców (ta sama co od ręcznego), właściwie to tak mignie tylko, a drugi objaw jest taki, że powoli wpada pedał hamulca. Albo wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, albo zbieg okoliczności i właśnie się zrąbało.
Dodam, że mogłem nie zwrócić na to uwagi, gdyż podczas jazdy kontrolka się nie zapala, kiedy hamuję. Nie ma też okazji do tego, żeby sprawdzić czy pedał wpada przy normalnym hamowaniu podczas jazdy.
Zaczęło się szukanie przyczyny...
Płynu hamulcowego było nieco ponad MIN, więc dolaliśmy do MAX.
Odpowietrzyliśmy wszystkie koła.
Wycieków żadnych nie widać.
W czasie jazdy hamulce są brzytwa, ABS również działa bez zarzutu.
Ponieważ cała operacja miała miejsce na stacji diagnostycznej, wjechaliśmy na rolki i tu komputer również pokazał, że działanie hamulców jest bardzo dobre (przód, tył i ręczny).
Nie mam pojęcia co się dzieje. Na wyłączonym silniku pedał jest twardy i nie wpada, jak tylko zapalę silnik i podpompuję hamulec przy następnym wciśnięciu kontrolka na chwilę mignie, a pedał wpada. Powtarzam sie, wiem... <glupek2> sorki...
Mam wrażenie jakby układ hamulcowy tracił ciśnienie. Ale to tylko moja wyobraźnia.
Czy miał ktoś podobną sytuację?
Proszę o jakąś podpowiedź czy ewentualnie radę.
Silnik i rocznik Madzi jak opisie.
Z góry dziękuję !!!
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2011, 10:28
Posty: 68
Skąd: Skierniewice
Auto: Premacy 2.0 DiTD (90KM) 2000 r.
Toyota Corolla E11 1.3i 16V (86KM) 1999r.
Renault Twingo D7F 1.2 (60KM) 1998r.

Postprzez zloslivy » 15 paź 2011, 15:32

Nie wiem w jakim tempie opada u Ciebie ten hamulec ale ja u siebie zauważyłem to samo, jak mocno depnę to powolutku wpada w podłogę, u mnie zauważyłem to po rozbieraniu tylnego zacisku, natomiast nie wiem czy było tak samo wcześniej, zwróciłem na to uwagę dopiero po tym zabiegu, słyszałem różne opinie na ten temat, jedni mówią że z ABS-em może tak się dziać, inni że układ może być zapowietrzony, tak czy inaczej jeżdżę już tak ponad rok i jest OK, hamulce brzytew, na stacji również wyszło że jest ok, hamuje równiutko, ABS działa więc już nie zwracam na to uwagi.
Jeśli natomiast chodzi o kontrolkę która Ci się zapala na chwilę to instrukcja mówi, że "Przy szybkim parokrotnym wciśnięciu pedału lampka może zapalić się i przez kilka sekund świecić w wyniku chwilowego zmniejszenia podciśnienia w urządzeniu wspomagającym."
Jest Mazda jest jazda!
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 21 mar 2010, 18:19
Posty: 24
Skąd: lubelskie
Auto: Mazda Premacy 2.0 DiTD '02

Postprzez mamutek » 15 paź 2011, 15:50

U mnie jest dokładnie tak samo. Pedał wpada wolniutko. A hamulce brzytwa, ABS też działa bez zarzutu i na rolkach w stacji diagnostycznej pokazało, że wszystko super. Tak jak zresztą wcześniej o tym pisałem.
Ale o tej kontrolce to nie wiedziałem, bo nie mam niestety instrukcji :(
Dzięki za podpowiedź, bo póki co, to jestem na etapie zastanawiania się, czy w ogóle jest sens cokolwiek z tym robić. :|
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2011, 10:28
Posty: 68
Skąd: Skierniewice
Auto: Premacy 2.0 DiTD (90KM) 2000 r.
Toyota Corolla E11 1.3i 16V (86KM) 1999r.
Renault Twingo D7F 1.2 (60KM) 1998r.

Postprzez Piotr Raczkowski » 17 paź 2011, 09:13

mamutek napisał(a):Dzięki za podpowiedź, bo póki co, to jestem na etapie zastanawiania się, czy w ogóle jest sens cokolwiek z tym robić. :|

jeździć nie ma co szukać dziury w całym
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez mamutek » 17 paź 2011, 18:29

say napisał(a):Nie, przeczytaj ten temat i będziesz wszystko wiedział: http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=89&t=104875.

Gąpczastość pedału hamulca (powolne wpadanie przy naciśnięciu, nie wpływające negatywnie na siłę hamowania) jest tu znanie, nie tylko premacy, nie tylko mazda.


Say uważasz, że ta gąbczastość hamulca to jednak normalny objaw?
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2011, 10:28
Posty: 68
Skąd: Skierniewice
Auto: Premacy 2.0 DiTD (90KM) 2000 r.
Toyota Corolla E11 1.3i 16V (86KM) 1999r.
Renault Twingo D7F 1.2 (60KM) 1998r.

Postprzez say » 17 paź 2011, 19:39

Czy normalny nie wiem, z moich obserwacji wynika, że niegroźny.
Jak definiuję gąbczastość? Podczas postoju, np. na światłach (gdziekolwiek z włączonym silnikiem by działało cały czas wspomaganie – wytwarzane było podciśnienie), trzymam wciśnięty hamulec, niezbyt mocno (może nawet delikatnie :) – już nie pamiętam, dawno tego nie sprawdzałem), czuję wtedy, że bardzo powoli pedał idzie w dół. Podkreślam, trwa to bardzo bardzo długo. Jest to jedyna sytuacja, w której doświadczam owej "Gąbczastości". Jakiekolwiek inne użycie pedału hamulca nie daje opisywanego efektu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez mamutek » 17 paź 2011, 19:59

Dokładnie tak samo jest u mnie. W innych sytuacjach tego nie ma, tzn. podczas jazdy. Oczywiście jak podpompuję pedał hamulca i wcisnę bardzo mocno, to wtedy wpada nieco szybciej.
Ufff, trochę się uspokoiłem <jupi>
Mogę skupić się na czymś innym, a mam na czym... :)
Jutro porządne zabezpieczenie podwozia BITGUMEM u fachowca, ale takiego prawdziwego fachowca <spoko> , a w garażu leżą już od kilku dni nowe oponki zimowe. Kupiłem Madzi nówki, tym razem. A co..., niech ma!!! ;P
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 1 mar 2011, 10:28
Posty: 68
Skąd: Skierniewice
Auto: Premacy 2.0 DiTD (90KM) 2000 r.
Toyota Corolla E11 1.3i 16V (86KM) 1999r.
Renault Twingo D7F 1.2 (60KM) 1998r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy