wyskakuje 5 bieg przy sciągnięciu nogi z gazu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez optinet » 6 wrz 2011, 22:58

Pewnie masz skrzynie z rocznika 2003 lub późniejszego, tam faktycznie jest zaślepka zamiast impulsatora a impulsy brane są z ABS-u.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 maja 2009, 19:42
Posty: 62
Skąd: Warszawa
Auto: Premacy DiTD 2000 r.

Postprzez sebastian.biniek » 17 wrz 2011, 13:55

no to mam lekarstwo na twoje wyskakiwanie 5 biegu. Generalnie miałem to samo w Mazdzie 323. Najpierw podczas jazdy zablokowało na 5 biegu. Wymieniłem skrzynię a starą rozebrałem. Okazało się, że spadła śruba która dokręcała bieg wsteczny.
Skrzynię włożyłem z powrotem. Pół roku temu zaczęło mi przy zdejmowaniu gazu zrzucać z 5 biegu. Nauczony doświadczeniem nie wyjmowałem całej skrzyni, tylko zdjąłem koło i odkręciłem kopułę pod którą są biegi. Okazało się że śruba z 5 biegu się poluzowała, nie mogła spaść zupełnie i zablokować wrzucania biegów, bo zębatka od wstecznego blokowała.
Polecam sprawdź tam. Naprawa kosztowała mnie 2 godziny czasu i nowy olej do skrzyni przy okazji.
Wystarczy podokręcać śruby i na takich zacięciach zabić młotkiem i nie ma szans na odkręcenie.
Kopuła która przykrywa biegi była aż wypukła w jednym miejscu przez tę śrubę, która się poluzowała.
Daj znać jak ci poszło
sebastian.biniek
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy