Naprawa hamulca ręcznego

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Lukandrel » 15 lip 2011, 11:10

Witam.
Przez jakiś czas miałem problem z hamulcem ręcznym który to się blokował.
Po dokładnych oględzinach okazało się że winny jest temu mechanizm odbijania ręcznego (uszczelka puściła i rdzewiał powoli).
Moje pytanie jest takie jeśli ktoś już rozbierał ten mechanizm to mi podpowie jak można i czy można odkręcić tą śrubę zaznaczoną żółtym kółeczkiem.
Zauważyłem także że w uszczelce tłoczka jest mały otwór i nim tez prawdopodobnie dostaje się woda oraz inne zanieczyszczenia.
Patrzyłem na allegro i nigdzie nie mogłem się znaleźć tej uszczelki (reperaturka).
Chciałbym się także dowiedzieć czy można wyjąć ten tłoczek który jest zaznaczony 2 żółtym kółkiem a później go bez problemu wkręcić po wymianie tej uszczelki.
Obrazek[/url]
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 cze 2010, 06:25
Posty: 16
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy 1,8 Benzyna, 101 KM, 2002 rok prod.

Postprzez marcili » 15 lip 2011, 12:13

Lukandrel napisał(a):Witam.
Patrzyłem na allegro i nigdzie nie mogłem się znaleźć tej uszczelki (reperaturka).
Chciałbym się także dowiedzieć czy można wyjąć ten tłoczek który jest zaznaczony 2 żółtym kółkiem a później go bez problemu wkręcić po wymianie tej uszczelki.


Co do tłoczka to mechanicy mają specjalne klucze (takie ściągacze) do tego. Jak ja ściągałem ten tłoczek to sam zrobiłem taki przyrząd – pospawałem pręt z gwintem z dwoma bolcami na końcu + nakrętki i wio.
Co do reperaturek (zestaw naprawczy) to do mojej Premacy Ditd w każdym sklepie motoryzacyjnym można kupić.

Pozdrawiam
MI
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2008, 22:30
Posty: 177 (0/1)
Skąd: Kwidzyn
Auto: Premacy 2003 DiTD RF3F

Postprzez Lukandrel » 15 lip 2011, 12:27

Dziękuję za odpowiedz.
Mam jeszcze jedno pytanie czy jak wykręcę tłoczek to nie wypłynie żaden płyn hamulcowy czy jakieś inne ustrojstwo.
Chodzi mi o wyjęcie tłoczka oczyszczenie ze rdzy, przesmarowanie i założenie go z powrotem z nowa uszczelką ( dużo jest z tym zabawy ? ; będą jakieś komplikacje podczas wkładania z powrotem).
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 20 cze 2010, 06:25
Posty: 16
Skąd: Lublin
Auto: Mazda Premacy 1,8 Benzyna, 101 KM, 2002 rok prod.

Postprzez Yard » 15 lip 2011, 22:42

Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy