Dziwny odgłosy(terkotanie) z przodu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez nikt7320 » 6 sty 2011, 17:02

Witam serdecznie no i dla wszystkich najlepszego w nowym roku , żeby nasze madzie się nie psuły i proszę się nie śmiać z tego turkotania w tytule bo nie wiem jak to inaczej nazwać.

No i zaczęło się coś dziać mojej madzi po paru miesiącach bezawaryjnego użytkowania.
Piszę bo RATUNKU potrzebuję a przejrzałem już całe forum i nie znalazłem podobnej przypadłości.
Napiszę najpierw jakie są objawy. W tej chwili to jest takie wrażenie tego turkotania z przodu jakbym jechał cały czas po takim pasie karbowanym jaki można spotkać drogach. Na początku zauważyłem taki dżwięk i to niezbyt głośny jak zjeżdżałem gdzieś z górki , ale myślałem że może gdzieś lód na drodze nierówny czy jak. Teraz to już cały czas nawet po równej drodze i zaczyna się przy prędkości30 km/h i dalej 40,czy 80 to samo tylko wiadomo że czym prędzej to większa częstotliwość tego terkotania. Normalnie jakbym cały czas po takim karbowany pasie jechał i przyspieszał.Dżwięk zmniejsza się jak skręcę delikatnie w prawo a nie zmienia się jak skręcę w lewo. Kierownica nie drży i prowadzi się auto normalnie.
No myślałem że opony , roczne są ale może jakimś cudem coś się stało. A poza tym zdarzyło się że kiedyś jechałem czyimś samochodem a miał zaj..... wyząbkowane opony założone na przód i dżwięk był podobny ale cichszy. Więc przełożyłem opony z tyłu na przód i nic się nie zmieniło..Sprawdziłem czy gdzieś lodu nie ma przy okazji , hamulce ok , nic na pierwszy rzut oka nie widać. No już sie zastanawiam czy letnich nie załozyć na chwilę i sprawdzić co się będzie działo.
Wiem jak wyje czy buczy łożysko ale to nie taki dżwięk, może przegub któryś daje takie objawy sam już nie wiem.
Może komuś przydarzyło się cos podobnego i podpowie.Pierwszy mechanik który wsiadł nie bardzo wiedział co to może być , drugi też .No można zaczynać metodą wymiany łożysk czy przegubów na nowe ale przecież chyba nie o to chodzi .
Pozdrawiam wszystkich
Początkujący
 
Od: 14 sie 2010, 11:37
Posty: 22
Skąd: Stargard Szczeciński
Auto: Premacy 2,0 DITD , 2002 r. 7 osób

Postprzez jeni » 6 sty 2011, 20:30

Temu terkotaniu winne są opony" ząbkowanie"

poczytaj http://www.opony.com.pl/artykul/zabkowanie-opon/?id=116
Forumowicz
 
Od: 23 sty 2010, 20:43
Posty: 112
Skąd: Iława
Auto: DITD / 2001

Postprzez nikt7320 » 6 sty 2011, 20:49

No ale jak opony ? no miesiąc temu idealnie a teraz wyząbkowane?? i po zamianie tyłu z przodem to samo.
Nie wiem , spróbuję letnie załozyć i zobaczę bo może masz rację, cuda czasem się dzieją.
no i opony obejrzałem , nic nie widać a jeśli byłyby wyząbkowane to byłoby widać i da się wyczuć ręką.
czy może nie mam racji?
Początkujący
 
Od: 14 sie 2010, 11:37
Posty: 22
Skąd: Stargard Szczeciński
Auto: Premacy 2,0 DITD , 2002 r. 7 osób

Postprzez Yard » 6 sty 2011, 22:14

Jak stoich i silnik pracuje to tego nie ma?. Sprawdź czy coś nie przyczepiło się lub urwało przy półosiach.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez nikt7320 » 7 sty 2011, 07:10

Na postoju cicho, jak jadę to przy 30 km/h się pojawia i sobie terkocze.Właśnie przed chwilą jechałem , +4 stopnie i woda tylko na jezdni , równo i niemiłosiernie wkurzajace terkotanie. Może i masz rację Yard , muszę wleżć w kanał i popatrzeć.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2010, 11:37
Posty: 22
Skąd: Stargard Szczeciński
Auto: Premacy 2,0 DITD , 2002 r. 7 osób

Postprzez Yard » 7 sty 2011, 08:59

Jak będziesz w kanale to podnieś przód i posłuchaj czy jak będą kręcić się koła to czy będzie terkotać. Jeśli nie to zostają opony.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez RafalRoz » 7 sty 2011, 18:48

Witam!
A ja bym sprawdził mocowanie osłon pod silnikiem oraz nadkoli tudzież innych plastików które podczas wyjeżdżania z zasp lubią się urywać lub poluzować. Wtedy podczas jazdy zaczynają od pędu powietrza terkotać. Sam się zatrzymywałem chyba czterokrotnie na trasie by sprawdzić co mi się telepie zanim wyczaiłem właśnie osłonę pod silnikiem (co prawda w innym autku ale możliwe że masz to samo).
Początkujący
 
Od: 22 wrz 2010, 17:27
Posty: 20
Skąd: Gdańsk
Auto: Premacy 2.0 DiTD 90KM '99

Postprzez Yard » 7 sty 2011, 20:04

Słusznie, nie pomyśleliśmy o zimie. :)
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez nikt7320 » 8 sty 2011, 17:11

No i wlazłem w kanał popatrzyłem , wszsytko ok, myślałem że łożysko z podporą może , ale jest ok i dawałoby inne objawy. Następny mechanik mówi że wina opon ,że moze sie tak ułożyły po trzech miesiącach jeżdżenia,choć wyząbkowane nie są. Założę letnie jeszcze dla świętego spokoju i sprawdzę.
Z tymi osłonami to macie rację i muszę jutro zobaczyć, zresztą przyznam się szczerze że w mojej octavii miałem taki numer. Z lewej strony buczenie było powyżej 100km/h , więc co , wymiana łożyska z przodu , no i dalej buczy, wymieniłem piastę z tyłu i dalej lipa. Ilu mechaników sprawdzało , patrzyło i to samo, cholera wie co . No a ja w lipcu jak byłem u brata to mnie namawaił żebym mu sprzedał skodę i lukał sobie , w końcu zadał pytanie , dlaczego przednie nadkole jest tak wtarte na odcinku 10 cm ,aż plastik pozawijany. Wiecie co , ogrodnikiem jest a nie mechanikiem i dzięki niemu doszedłem co jest. Prosta sprawa , puściły dwie sruby od dołu w nadkolu, do tego rąbnęli mi z lewej strony kratkę plastikową ze zderzaka i jak ped powietrza przy 100 naginał nadkole to tarło i nawet na nierównościach jak bujało to wycie się wiadomo nasilało i dawało takie efekt jakby łozysko padało. No i 5 stówek poleciało.
Początkujący
 
Od: 14 sie 2010, 11:37
Posty: 22
Skąd: Stargard Szczeciński
Auto: Premacy 2,0 DITD , 2002 r. 7 osób

Postprzez nikt7320 » 14 lut 2011, 20:45

No i w końcu się wyjaśniło co jest nie tak , tylko mój mechanik musiał wrócić ze szpitala po dość długim czasie. Wsiadł do samochodu i po 200 metrach stwierdził że to łożysko.Sam przyznał że trochę dziwny objaw i że przy 200 tys. bo powinno dłużej pohulać, ale na bank łożysko.Trzech mechaników opony kazało mi zmienić i nic by to nie dało. Prawy przód wymieniony i taaaaka błoga cisza.
Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 14 sie 2010, 11:37
Posty: 22
Skąd: Stargard Szczeciński
Auto: Premacy 2,0 DITD , 2002 r. 7 osób

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy