DITD 2.0. Dziwny dźwięk jakby łopatą po śniegu

Postprzez Tomkilla » 18 lip 2018, 09:26

Siema. Mam problem. Słyszę z silnika, szczególnie po odpaleniu dźwięk jednostajny, można by to porównać do nagarniania śniegu łopatą, tak jakby się coś zacierało.

Wymieniłem rozrząd z pompą wody. Wymieniłem podkładki pod wtryskami i przelewami, wyregulowałem zawory, zmieniłem olej. Zdjąłem koło pasowe z tłumikiem drgań (separując przy tym alternator i klimę) i dalej ten sam dźwięk.
Mam podejrzenie pompy wtryskowej bo wiem, że poprzedni właściciel lubił jeździć na oleju opałowym <glupek2> .
Wraz z obrotami ten dźwięk przyspiesza ale zagłusza go silnik. Wykluczam oczywistości typu- koło zębate obciera o osłonę rozrządu, używając stetoskopu ten dźwięk dochodzi najbardziej z pokrywy zaworów i niesie się po całym silniku. Przestrzeń pokrywy zaworów wzmacnia dźwięk także nie podejrzewam, że akurat pod nią czai się problem. Czy ktoś mógłby mi pomóc co to może być? Obecnie stawiam na pompę wtryskową.

Film który nagrałem:
https://youtu.be/qE_2OFlxgFc

Ps. zacząłem także podejrzewać przytarty wałek rozrządu.
Początkujący
 
Od: 12 lip 2011, 14:21
Posty: 8
Auto: Mazda Premacy Diesel 2.0 2001

Postprzez Neonixos666 » 16 sie 2018, 19:00

Pompa Vacum? pompa wspomagania?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Postprzez Tomkilla » 16 gru 2019, 19:49

Ostatecznie mazda stanęła z powodu wypalonego zaworu. Przypuszczam, że to był ten dźwięk. Dźwięk niedomykającego się zaworu
Początkujący
 
Od: 12 lip 2011, 14:21
Posty: 8
Auto: Mazda Premacy Diesel 2.0 2001

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy