Swap silnika RF2a na RF4F jak to ugryść

Postprzez mario17_1989 » 13 sty 2018, 21:46

Witam! Posiadam 2 mazdy 99 i 03 rok silniki 90 i 101koni ta mocniejsza jest po dzwonie przy 80km/h koleś mi wyjechał (jego wina), na szczęście silnik nie dostał odpala pracuje równo itp. postanowiłem zrobić swapa do starszej wersji i tu pare pytań.

1. czy silnik podpasuje bez większych problemów czy uchwyty poduszki to to samo?
2. czy wiązkę elektryczną też potrzebuje zmienić z poliftowej ?
3. jak wygląda sprawa z komputerem i imobilaizerem ?
4. i czy chłodnica z roku 99 będzie pasować (stara oberwała intercoler (czy jak to sie nazywa) jest nieruszony .
5. Zapomniałem o czymś


Silnik zmieniam bo stary coś dziwnie chodził miał problemy z odpalaniem a ten jest swieżo po rozrządzie 6ttk oleju itp i przebieg ma o 200ttk niższy. z góry dzieki za pomoc.
Początkujący
 
Od: 29 maja 2013, 22:33
Posty: 13
Auto: Premacy cp 2.0 ditd 101/90ps

Postprzez Neonixos666 » 14 sty 2018, 01:45

Moja propozycja jest taka żebyś przełożył słupek wraz z pompą wtryskową a resztę czyli turbo kolektory itp zamontował ze starego silnika. Unikniesz niepotrzebnych problemów i będziesz miał sprawny motor. Jeśli uprzesz się na kompletny swap to musisz się liczyć z przełożeniem całego silnika wraz z wiązką, orurowaniem, komputerem a nawet puszką filtra powietrza.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 10 wrz 2009, 00:21
Posty: 9468 (52/237)
Skąd: Szczytno
Auto: Grand Scenic III PHII R9M

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy