Error P1627 ABS/TCS/PCM

Postprzez Grabol » 1 lip 2019, 11:24

Witam.
Pewnie prymasek już niewiele już zostało ale jeśli komuś jeszcze pomogę to się cieszę.
Po jakichś pracach przy madzi zwariowały kontrolki związane z hamulcami. Zaświecały się jednocześnie
ABS, TCS-off, poślizg i ręczny lub naprzemiennie Tcs-off i reszta. FORScan wykazał błąd P1627/ ABS-81.
Ponieważ prace obejmowały spawanie, a zapomniałem odłączyć akumulator uznałem, że uszkodziłem moduł pompy ABS. Kupiłem używkę i wymieniłem. WAŻNE>Musi być moduł z napisem TCS.
Po wymianie wszystko wróciło do normy. Po następnych pracach, tym razem przy wymianie sworznia
problem kontrolek powrócił. Błąd ten sam. FORScan podje, że P1627 to przerwa lub zwarcie na przewodach między TCS, a ECU. Kupiłem następny moduł i tym razem kupa. Problem nie zniknął.
Zauważyłem również, że kontrolki inne niż TCS włączają się podczas przyspieszania.
Spędziłem mnóstwo czasu na szukanie schematów i porównywanie z innymi mazdami. Niestety japany
postanowili namieszać. Wersja poliftowa 2003r. ma instalację nie pasującą do żadnego schematu który znalazłem. Rozkopałem totalnie instalację i okazało się, że między modułem abs, a pcm lecą trzy przewody niestety wszystkie dobre. Przemierzyłem wszystkie przewody wychodzące z pompy ABS i nic. Przeglądając rosyjską książkę serwisową natknąłem się na wpis żeby przy montażu pompy ABS uważać na uderzenia. Nie mając już pomysłu poszedłem tym tropem.
Wymontowałem elektronikę, odwróciłem otworami do góry i opukałem młotkiem z każdej strony oprócz
otworów. Nie wiem co jest w środku ale moduł się naprawił i działa. Z drugim zrobiłem to samo i też działa. To auto to jakaś zemsta japończyków. Moduł PCM też ma tylko trzy wtyczki, a nie cztery jak na schematach.
To tyle. Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 17 lut 2014, 21:55
Posty: 2 (0/1)
Auto: Premacy 1.8 2002

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy