Brak mocy, telepanie silnikiem

Postprzez pablito1980 » 10 lis 2017, 13:46

Witam. Dwa dni temu zauważyłem niepokojące objawy, podczas zmiany biegów z 1 na 2, tzn. auto traciło moc, dopiero upuszczenie i ponowne dodanie mocniej gazu, dodawało wigoru Premce. Poza tym nic złego się nie działo, obroty nie falowały, zwiększało się tylko spalanie. Wczoraj natomiast oprócz wspomnianych problemów, po dłuższej jeździe zaczeło mocno szarpać silnikiem , zaczął migać Check engine i zapalił się na stałe. Auto zaczeło przerywać w niskim zakresie obrotów, a na wolnych obrotach trzęsło silnikiem. Próbowałem sczytać błędy za pomocą mostkowania w złączu diagnostycznym , ale nic nie wyszło ( możliwe , że coś źle robiłem <glupek2> )Wspomniane problemy nasilają się wtedy gdy auto się zagrzeje do temperatury pracy. Czy ktoś miał podobne objawy? O czym mogą świadczyć? Cewka, kable, sonda lambda, katalizator? Dopiero na poniedziałek jestem umówiony na podpięcie komputera. Mazda Premacy jest z 2003 r, ma przejechane 83000 km ( oryginalny, weryfikowany przebieg),
Początkujący
 
Od: 6 kwi 2017, 21:22
Posty: 7
Skąd: Kluczbork
Auto: Mazda Premacy 1.8 101KM, 2003

Postprzez Domelek » 15 lis 2017, 10:51

Jak po kompie ? Warto zainstalować Forscana i Elma kupić masz wątek. Ja się nie znam ale zawsze zaczynam od elektryki <faja>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 20:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez pablito1980 » 15 lis 2017, 22:47

Problem rozwiązany. Po podpięciu kompa pokazało błąd P0300 – wypadanie zapłonów na cylindrach. Początkowo myślałem, że to przez wodę , która wytrąciła się z paliwa, bo problemy zaczeły się po zatankowaniu, a rezerwa się świeciła. A przyczyną była padnięta jedna cewka , która nie dawała prądu na świece pod obciążeniem. Notabene świece były powypalane z przerwą chyba 1.5 mm. Wymieniłem cewkę na Magneti Marelli , a świece na NGK ZFR6F-11. Zobaczymy ile ta cewka wytrzyma. Koszty: cewka-125, świece- 64, podpięcie kompa- 50, wymiana- 30. :)
Początkujący
 
Od: 6 kwi 2017, 21:22
Posty: 7
Skąd: Kluczbork
Auto: Mazda Premacy 1.8 101KM, 2003

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy