Tweetery – Gwizdki

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Mc'Fly » 12 gru 2010, 11:28

u mnie niestety nie ma wyprowadzonego podłączenia do gwizdków (pod zaślepką pusto). Pytam tych z was, którzy mają takie wyprowadzenie fabryczne, czy widzieliście gdzie te kable są fabrycznie poprowadzone w kostce?
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 14:45
Posty: 62 (0/5)
Skąd: Puck
Auto: Mazda 5 CW 1,6 diesel 2011,
wcześniej
Mazda Premacy 2,0 DiTD 2003

Postprzez Mc'Fly » 21 gru 2010, 20:52

witam,
właśnie kupiłem i przymierzyłem głośniki wysokotonowe Hertz
http://www.audiosklep.pl/hertz-ht-25--- ... -3438.html
normalna cena to 279zł!!! wyprzedaż za 89zł, super zestaw 2 głośniki z kablami, mocowaniami i zwrotnicami. Pasują na dwa sposoby do Premacy, z mniejszym rantem wchodzą nisko tak jak Boschmanny, z większym rantem (w zestawie) są "na wierzchu" – rant przylega do płaszczyzny podszybia.
jak zamontuję załączę zdjęcia. Znajomi spece car audio odradzili mi Boschmanna, podobno nie pograją długo...
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 14:45
Posty: 62 (0/5)
Skąd: Puck
Auto: Mazda 5 CW 1,6 diesel 2011,
wcześniej
Mazda Premacy 2,0 DiTD 2003

Postprzez cherry » 8 sty 2011, 00:39

Witam

I jak się sprawują te tweeterki Hertza. Bo zastanawiam się nad zakupem jakichś gwizdków, a cena jest zachęcająca.
Początkujący
 
Od: 6 sty 2011, 11:54
Posty: 4
Skąd: Bolesławiec
Auto: Mazda Premacy 2,0 DiTD

Postprzez Mc'Fly » 8 sty 2011, 12:41

Polecam! Założyłem w samochodzie żony i nawet ona usłyszała wyraźną różnicę :) Podstawowa sprawa to, że bez gwizdków muzyka gra po nogach, a teraz gra na wysokości głowy. Tak ja pisałem, pasują na dwa sposoby, ja zamontowałem z zastosowaniem otoczek i obudowy (w komplecie). Bez lutowania, na złączki do kabelków wychodzących z kostki z radia.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2008, 14:45
Posty: 62 (0/5)
Skąd: Puck
Auto: Mazda 5 CW 1,6 diesel 2011,
wcześniej
Mazda Premacy 2,0 DiTD 2003

Postprzez cherry » 8 sty 2011, 12:52

Dzięki za odpowiedź Mc'Fly . W takim razie zamawiam, tym bardziej że znalazłem za 79,00zł z wysyłką :).
Początkujący
 
Od: 6 sty 2011, 11:54
Posty: 4
Skąd: Bolesławiec
Auto: Mazda Premacy 2,0 DiTD

Postprzez wac_ns » 8 sty 2011, 15:17

Mc'Fly napisał(a):Znajomi spece car audio odradzili mi Boschmanna, podobno nie pograją długo...


u mnie grają już czwarty miesiąc i jak na razie ok...
[img]http://www.wac.zum.pl/mazdaspeed1.jpg[/img]

MOJA MADZIA.... http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=60481&highlight=premacy
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 lip 2008, 08:22
Posty: 375
Skąd: Nowy Sącz
Auto: Mazda Premacy 2005(74KW-104KM)

Postprzez aLechu » 8 sty 2011, 19:10

wac_ns napisał(a):
Mc'Fly napisał(a):Znajomi spece car audio odradzili mi Boschmanna, podobno nie pograją długo...


u mnie grają już czwarty miesiąc i jak na razie ok...

U mnie boschmanny grają już prawie rok i też jest oki
szofer fochowozu
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Opolszczyzny
 
Od: 3 sie 2009, 11:39
Posty: 2062 (19/15)
Skąd: Namysłów
Auto: Mazda Premacy
1,8 114KM 1999

PostTen post został usunięty przez Yard 22 lut 2015, 15:33.
Powód: porządki

PostTen post został usunięty przez Yard 22 lut 2015, 15:34.
Powód: porządki

Postprzez say » 27 kwi 2011, 19:24

Wreszcie to zrobiłem. Jak mogłem wcześniej jeździć bez gwizdków...różnica kolosalna, teraz scena jest tam gdzie powinna. Zamontowałem (sugerując się wyborem Badyl'a) CLARION'y SRE211H. Montaż miło mnie zaskoczył, pasują w otwory jakby były zrobione pod nie. Nie trzeba kombinować z mocowaniami, po prostu siedzą ciasno po wciśnięciu. Grają naprawdę nieźle.


Rozpiska wtyczki (Badyl, dziękuję):
Załączniki
Mazda5HeadUnitWiring.jpg
sre211h_1_xl.jpg
sre211h_xl.jpg
Ostatnio edytowano 22 lut 2015, 15:36 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zdjęcia
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 07:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez ThoMB » 27 kwi 2011, 20:38

Ja w zeszłym tygodniu bawiłem się w montaż gwizdków.
Bez szaleństw, zakupiłem zwykłe proste PY-T59 firmy Peiying (jakość podobna do zestawu fabrycznego audio naszych Premacek) – koszt niewielki, a jakość dźwięku <serduszka>

c7dc5da37426d7b0med.jpg
img]http://images47.fotosik.pl/832/c7dc5da37426d7b0med.jpg[/img]

Jak widać na fotce pasują idealnie, kołnierz ma średnicę ok. 50mm, dokładnie tyle co wnęka otworu pod gwizdki w aucie – jakby zrobione z myślą o nas ;)

27 kwi 2011 21:48 Edit: PS. Dzięki za poprawienie postu ;)

Dzisiaj zamontowałem YCARLINK Yatour Car Digital CD Changer – taka podróbka XCARLINKa – kupiłem na allegro niby uszkodzony, faktycznie po podłączeniu nie działał. Po otwarciu obudowy kilka spojrzeń na elementy na płytce i zimny lucik na drabince rezystorowej, aż się prosił żeby go poprawić – skutek ... DZIAŁA!!!

Za niewielką kaskę mam przyzwoitego graja z jakością dźwięku na odpowiednim poziomie.
Pozdrowionka!!!
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 30 maja 2009, 07:21
Posty: 42
Skąd: Jelcz-Laskowice / Wrocław
Auto: Premacy '02 DiTD 2.0 101KM 7-os

Postprzez presto4 » 28 kwi 2011, 20:46

Możesz powiedzieć za ile i gdzie owego YCARLINK-a nabyłeś? :)
Początkujący
 
Od: 30 mar 2010, 12:54
Posty: 27
Skąd: Łódź
Auto: Mazda Premacy 2.0 DiTD, 2003, 170.000

Postprzez fishi » 1 maja 2011, 10:35

Witam,

Ja też już zamówiłem głośniki CLARION SRE211H i czekam na dostawę.
Teraz tylko jedno małe pytanko do osób które już montowały u siebie głośniczki. Mam instalację fabryczną więc problemów z podłączeniem żadnych nie będzie tylko proszę o informacje który kolor kabla to "+" w celu prawidłowej polaryzacji. Jak wymieniałem głośniki z tyłu oznaczenia były a na przedniej kostce pod tweetery jakoś ich nie widzę.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 lip 2010, 09:16
Posty: 6
Skąd: Ostrowiec Św.
Auto: Premacy 1.9 Exclusive 114KM

Postprzez fishi » 5 maja 2011, 09:23

Dziękuje za wszystkie wypowiedzi. :P
Już po montażu, który odbył się bezproblemowo. Tak jak pisał kolega SAY otwory jak zrobione pod ten model głośnika. Grają super. Zupełnie inny dźwięk w aucie.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 25 lip 2010, 09:16
Posty: 6
Skąd: Ostrowiec Św.
Auto: Premacy 1.9 Exclusive 114KM

Postprzez Mr.Jabu » 9 maja 2011, 21:47

Skuszony pozytywnymi opiniami poprzedników również zamówiłem w/w Clariony. Po otrzymaniu przesyłki uzbrojony w schemat kostki audio zamieszczony kilka postów wyżej przystąpiłem do montażu. Pierwszą porażkę zaliczyłem przy kostce wyłacznika świateł awaryjnych. W żaden sposób nie potrafiłem jej rozłączyć. Po kilku manewrach jakoś odwróciłem całą plastikową ramkę z wyłacznikiem i zabrałem sie za demontaż radia w celu dobrania sie do kostki audio. I tu kolejna porażka. Mam inną kostkę niż ta przedstawiona kilka postów wyżej. Poza tym nie wiem jak wprowadzić kable od głośników w gniazda kostki i nie wiem dodatkowo w które. Gdybym wiedział w które to cięcie kabli, lutownica do ręki i naprzód. Ale nie wiem więc właściwie na tym etapie zakończyłem montaż głośników. Zrezygnowany zdemontowałem zaślepki głośników, a już wcześniej sprawdziłem i stwierdziłem brak oryginalnej instalacji do podpięcia głośników. Chyba z nudów wsadziłem palec jednak trochę głębiej i coś tam wymacałem. Jakież było moje zdziwienie gdy wraz z przewodem wyciągnąłem z tej dziury głośnik wysokotonowy, który sobie dyndał na kablu gdzieś w podszybiu. Sprawdziłem drugą zaślepkę, tam nagrzebałem sie nieco bardziej ale w końcu też znalazłem taki sam głośnik. Głośniki były przyklejone jakimś klejem do tych plastikowych zaślepek. Z upływem czasu klej puścił a głośniki wpadły w głąb podszybia. Tak więc warto grzebać a może i Wy coś znajdziecie. Dodam że obydwa głośniki są sprawne. Z uwagi na to że kupiłem te Clariony wymienię stare głośniki jutro na te nowe i zobaczymy jak sie sprawują.
Podsumowanie:
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Mój sukces wątpliwy, jednak trzy godziny dłubania tak mnie zrelaksowały, że uważam je za bezcenne. Dodatkowo będę miał również grające gwizdki więc w sumie czas nie zmarnowany. Pozdrawiam.

Po kilku dniach jazdy z nowymi głośnikami mogę powiedzieć że było warto. Muzyka brzmi zdecydowanie lepiej i pojawiła się wreszcie stereofonia której wcześniej nie zauważałem. Krótko mówiąc polecam. W moim przypadku pracy nie było zbyt wiele a efekt naprawdę więcej niż zadowalający.
Forumowicz
 
Od: 3 sie 2010, 21:36
Posty: 40
Skąd: Kleryków
Auto: Premacy 2001 DiTD 74Kw

Postprzez Boss429 » 18 maja 2011, 14:54

A ja mam u siebie GMS które polecił mi dobry kolega ze sklepu CA.
Wymiatają elegancko. Pasują idealnie.
Ostatnio edytowano 22 lut 2015, 15:38 przez Yard, łącznie edytowano 1 raz
Powód: aktualizacja
Kiedy Pan Bóg zamyka drzwi to otwiera okno.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 8 wrz 2010, 13:40
Posty: 132 (1/0)
Skąd: Łódź
Auto: Premacy RF3F 2001r 101KM

Postprzez Blackdeath85 » 24 cze 2011, 09:15

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Od niedawna jestem posiadaczem fajnego samochodu jakim jest Mazda Premacy. Chciałbym sobie w niej zamontować tweetery, mam już gotową instalację podprowadzoną pod zaślepki, tylko miałbym pytanie czy potrzeba podłączać zwrotnice? Zwykle w zestawach na allegro są one nieodłącznym elementem wysokotonowych głośniczków więc będę je miał. Teraz stawiam sobie pytanie czy potrzeba?
Przeczytałem cały temat i nie znalazłem "jednoznacznej" odpowiedzi, były tylko nieśmiałe pytania i odpowiedzi.
Prosiłbym o odpowiedź najlepiej od kogoś kto podłączył bez zwrotnic i nic mu nie wybuchło przez okres do roku czasu:) Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość.
Blackdeath85
 

Postprzez papla1 » 13 lip 2011, 14:13

Witajcie wszyscy podpinając sie po temat zakupiłem sobie gwizdki lecz nie ma instalacji wyprowadzonej.
przeraziło mnie jak zobaczyłem od strony pasażera że tam nie ma miejsca by wyprowadzić przewody.
Jestem nie pocieszony że w rocznik 2003 po lifcie nie ma wyprowadzonej instalki a starsze modele mają ale mniejsza z tym.
czy może ktoś kto sam zakładał instalke z przewodami może podpowiedzieć jak najprościej to zrobić by sie nie na męczyć i nie popsuć czegoś innego. Kostke już rozgryzłem czekam więc na chętnych którzy chcą sie podzielic i pomóc z pozdrowieniami dla wszystkich papla1
Początkujący
 
Od: 17 maja 2011, 06:54
Posty: 11
Skąd: Śmigiel
Auto: mazda premacy 2003

Postprzez koss » 13 lip 2011, 16:49

Blackdeath85 napisał(a):Witam Wszystkich Forumowiczów.

Od niedawna jestem posiadaczem fajnego samochodu jakim jest Mazda Premacy. Chciałbym sobie w niej zamontować tweetery, mam już gotową instalację podprowadzoną pod zaślepki, tylko miałbym pytanie czy potrzeba podłączać zwrotnice? Zwykle w zestawach na allegro są one nieodłącznym elementem wysokotonowych głośniczków więc będę je miał. Teraz stawiam sobie pytanie czy potrzeba?
Przeczytałem cały temat i nie znalazłem "jednoznacznej" odpowiedzi, były tylko nieśmiałe pytania i odpowiedzi.
Prosiłbym o odpowiedź najlepiej od kogoś kto podłączył bez zwrotnic i nic mu nie wybuchło przez okres do roku czasu:) Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość.


ja mam podłączone bez zwrotnicy jakieś gwizdki za 30zł para, od 4 miesiecy, nic nie wybuchło, gra świetnie
 
Od: 29 gru 2010, 14:14
Posty: 66

Postprzez herman30 » 30 lip 2011, 14:28

Witam

Ja dzis podlaczylem tweetery GMS ze zwrotnica i tu pytanko do tych co je zakladali,,,

Czy wam tez tak bardzio ciezko wchodzily w te otwory??

Ja nie wlozylem do konca bo mam strasznie ciezko i dlatego wole zapytac zanim cos polame wciskajac je tam z calej sily..


Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 cze 2011, 12:18
Posty: 49
Skąd: Łęczyca
Auto: Mazda Premacy Sportive

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy