Naprawa podświetlenia klimatyzacji, radia, zegarów i przełączników

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Robak AT » 14 gru 2017, 00:59

lucxxx napisał(a):te po przyciski lewej to nie mają podświetlenia jeśli dobrze kojarzę

w premacy mają podświetlenie
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 18:35
Posty: 129 (8/4)
Skąd: ZKL
Auto: Premacy CP Active, 1.8 FP, tylko Pb,101KM, 2002Lift

Postprzez zensmol » 3 lut 2018, 18:39

Witam
Dzisiaj w czasie wymiany żarówek w tablicy zegarów w jednej chwili mi coś padło i przestały działać wszystkie zegary (wskazówki i wyświetlacze kilometrów). Podświetlenie i kontrolki działają. Przestał również działać centralny zamek oraz oświetlenie wnętrza. Jak wypnę wszystkie kostki od tablicy zegarów to centralny działa prawidłowo. Co może być przyczyną. Moja mazda to Premacy 1.8 benzyna po lifcie z 2003 roku.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 lip 2014, 18:12
Posty: 8
Skąd: Mielec
Auto: Mazda PREMACY 1840/74kW/101KM/2003

Postprzez Icamek » 5 lut 2018, 13:52

Witam. Dzisiaj zabralem sie za wymiane podswietlenia w mojej Madzi na niebieskie. Klimatronik poszedl. Nie bylo latwo bo musialem rozbrajac diody z oryginalnych kapturkow i wkladac do tych co byly przy klimatroniku ale sie udalo. Z Radiem mam giga problem. Jakis jelop (poprzedni wlasciciel) rozbieral je wczesniej i jest przylutowana pkytka drukowana. Nie chcialem sam tego psuc wiec zawiozlem do sklepu z car audio. Oczywiscie male zielone pierduleczki w podswietleniu. Wiec pytanie czy ktos moze podeslac link badz jakis namiar na niebieskie diody w tym rozmiarze by pasowaly? Trzecia sprawa podswietlenie zegarow. Czy by byly podswietlane na niebiesko nie trzeba zetrzec zielonego filtra z tarcz? Mazda wyglada przepieknie w biebieskim podswietleniu tymbardziej ze mam na niebiesko wykonczone wnetrze. Z gory dzieki za pomoc.

Dotarlem do licznikow. Papier wodny 2000.. aby zetrzec filtr. Lecz najpierw zaczalem od zwyklego 220 by dojsc do filtra. To na 2 tarczach od obrotow oraz temperatury i paliwa. Srodkowa poszla zmywaczem do paznokci gdyz byla inaczej pokryta. Efekt jest ladny choc ledy nie dwieca rowno pomimo zmatowienia koncowek. Jedna awaria.. podczas wyjmowania wskazowek by dostac sie do tarcz zlamalem igle od wskazowki paliwa.. efekt wyglada tak.
Załączniki
20180206_171056.jpg
20180206_171128.jpg
Początkujący
 
Od: 5 lut 2018, 13:43
Posty: 2
Auto: Mazda Premacy 2004r 2.0 D Czarniutka

Postprzez Robak AT » 7 lut 2018, 01:17

Fajnie, chociaż nie podoba mi się, że nie ma równego rozproszenia światła. No i radio teraz nie pasuje. Nie żebym się czepiał :D
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 paź 2016, 18:35
Posty: 129 (8/4)
Skąd: ZKL
Auto: Premacy CP Active, 1.8 FP, tylko Pb,101KM, 2002Lift

Postprzez Icamek » 7 lut 2018, 08:22

Robak AT napisał(a):Fajnie, chociaż nie podoba mi się, że nie ma równego rozproszenia światła. No i radio teraz nie pasuje. Nie żebym się czepiał :D


Wiem ze psuje bo wyglada jakby pomylilo samochody :D
Tylko zastanawiam sie czy bawic sie w lutowanie, czy raczej od razu zainwestowac w 2 din z ramka bo i tak chcialem zmienic radio ;) nad licznikiem jeszcze popracuje bo widzialem w plytce drukowanej miejsca na led. Oczywiscie musze najpierw sprawdzic czy to nie jakis blad badz miejsce na cos innego ;) ale mazda z niebieskim wnetrzem wyglada ze tak powiem.. zadziorniej :D
Początkujący
 
Od: 5 lut 2018, 13:43
Posty: 2
Auto: Mazda Premacy 2004r 2.0 D Czarniutka

Postprzez fatisek » 17 kwi 2019, 22:03

Hej,
Mam pytanko co do podświetlenia zegarów.
1.Wymieniłem 2 te duże żarówki W5W na ledowe zielone i śmigają super ale obok jest jeszcze też niby W5W ale mniejsza – ona podświetla temp i ilość paliwa? Jak ona się nazywa?
2. Czy same wskazówki zegarów macie podświetlane ? Jeśli tak to która to jest żarówka ?
Początkujący
 
Od: 24 sie 2013, 18:54
Posty: 6
Auto: Premacy '2002 1.8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy