Siłowniki, ślimak zamka centralnego

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez adsy » 31 lip 2011, 19:32

say napisał(a):marasmuzyk, zerknij do FAQ w tym dziale, jest fotorelacja z naprawy silniczka.


mam prośbę. Niestety nie mogę znaleźć fotorelacji z naprawy siłownika, a ponoć jest na forum lub na prywatnej stronie forumowicza Yard. Zaglądałem też FAQ w dziale premacy, ale chyba źle wchodzę. Widzę same zasady korzystania z forum... Próbowałem też przez google odnaleźć.
Pozdrawiam.
adrian
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2009, 17:21
Posty: 71
Skąd: Wrocław
Auto: Premacy 1.9i, 114KM, 2000r.

Postprzez hipek82 » 19 sie 2011, 17:53

Wiem, że to było x razy już poruszane, ale mam problem ze znalezieniem nawet na allegro siłownika elektrycznego (lub plastikowej jego części – śruba) prawych tylnych drzwi do Premacy '99. Czy wie ktoś z jakich wersji mazdy 323 będzie pasował lub, w których były montowane w/w plastikowe śróby o takich samych wymiarach.

Z góry dzięki za info i odpowiedzi
Ostatnio edytowano 16 wrz 2014, 07:47 przez hipek82, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2011, 13:30
Posty: 73
Skąd: St_Op.
Auto: Toyota Avensis 2,0 VVTI T25
kiedyś: Mazda Premacy 1.8 100 KM '99

Postprzez koss » 22 sie 2011, 12:22

kolego, nie szukaj silownika, bo ja tez szukalem i nie znalazlem. potem szukalem kto sprzedaje premacki na czesci. jak znalazlem drzwi to pisalem pytanie o silownik – trafilem za pierwszym razem.
 
Od: 29 gru 2010, 14:14
Posty: 66

Postprzez hipek82 » 22 sie 2011, 12:43

chyba tak będzie trzeba. Bo po tygodniu poszukiwań ręce opadają.

Chyba, że ktoś dorabia "ślimaki" z mosiądzu to chętnie kupię. Plastikowym też nie pogardzę


Powiedzcie mi tylko czy jeżeli w prawym tyle mam zamek z takim siłownikiem:
http://zapodaj.net/0ac9ac9f5794.jpg.html
to czy mogę założyć taki zamek z siłownikiem:
http://moto.allegro.pl/zamek-drzwi-mazd ... 72968.html
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2011, 13:30
Posty: 73
Skąd: St_Op.
Auto: Toyota Avensis 2,0 VVTI T25
kiedyś: Mazda Premacy 1.8 100 KM '99

Postprzez koss » 23 sie 2011, 13:44

pierwszego foto nie widzę (firmowa blokada na stronę) ale miałem taki zamek z silniczkiem 'od dołu'. zamieniłem na taki jak ten z allegro. nie jest to pełne p&p, bo zaczepy cięgien się różnią. ja musiałem skracać ten drut, żeby pasowało. i oblicz dobrze ile ciąć, bo ja ciachnąłem za bardzo i musiałem wykręcać cypelek (na szczęście jest na gwincie) bo mi wpadł w drzwi.
 
Od: 29 gru 2010, 14:14
Posty: 66

Postprzez hipek82 » 23 sie 2011, 15:04

koss a pamiętasz może czy w tym drugim zamku jest też ten "ślimak"?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2011, 13:30
Posty: 73
Skąd: St_Op.
Auto: Toyota Avensis 2,0 VVTI T25
kiedyś: Mazda Premacy 1.8 100 KM '99

Postprzez koss » 23 sie 2011, 20:49

nie wiem, nie rozbierałem go. wymieniłem i dopasowałem cięgna. ponieważ konstrukcja z silnikiem 'z tyłu' była z premacki '2000 to założyłem, że poprawili felerne ślimako-zębatki.
 
Od: 29 gru 2010, 14:14
Posty: 66

Postprzez hipek82 » 2 wrz 2011, 18:51

Posiada ktoś może rysunek techniczny "ślimaka" z wymiarami. Mój po próbach reanimacji już nie ma prawidłowych wymiarów a miałbym tokarza, który najprawdopodobniej dorobiłby mi go. Z góry dzięki.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2011, 13:30
Posty: 73
Skąd: St_Op.
Auto: Toyota Avensis 2,0 VVTI T25
kiedyś: Mazda Premacy 1.8 100 KM '99

Postprzez Piotr Raczkowski » 6 wrz 2011, 06:51

hipek82 napisał(a):Posiada ktoś może rysunek techniczny "ślimaka" z wymiarami. Mój po próbach reanimacji już nie ma prawidłowych wymiarów a miałbym tokarza, który najprawdopodobniej dorobiłby mi go. Z góry dzięki.

popytaj kolegi Yard
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 17:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez hipek82 » 8 wrz 2011, 18:09

pytałem paru ludzi ale niestety nikt tegoż rysunku nie posiada.
Musiałem kupić cały zamek na allegro, ale gdyby ktoś miał taki rysunek to proszę o sygnał, bo zrobienie 1 szt . na zapas mi nie zaszkodzi.
Ale pojawił mi się kolejny problem:
Wie ktoś może dlaczego podczas otwierania i zamykania drzwi migają światła kierunków ale tylko z lewej strony? Dodam, że wymieniany był siłownik centralnego zamka prawych tylnych drzwi. Zanim został wymieniony siłownik było wszystko ok, po wymianie prawa strona nie miga. Ale nie wiem czy ma to jakiś związek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2011, 13:30
Posty: 73
Skąd: St_Op.
Auto: Toyota Avensis 2,0 VVTI T25
kiedyś: Mazda Premacy 1.8 100 KM '99

Postprzez Czarotoja » 7 lut 2012, 22:21

Witam,

Wydawało mi się do tej pory, że moja Madzia mnie nigdy nie zawiedzie, a tu....
.... przy zamykaniu i otwieraniu zamka centralnego z pilota nie otwierają się drzwi kierowcy. Inne mogłyby się nie otwierać, ale prawo Murphy`ego jest ponad wszystko. Przed tym faktem zauważyłem, że przy sterowaniu pilotem "cycek" drgał, ale nie podnosił się, a teraz nic.

Będąc w środku wciśnięcie "cycka" i jego wyciągnięcie powoduje jak przedtem otwieranie i zamykanie wszystkich drzwi, zatem... mam pytanie czy mam już kupować na allegro zamek czy jeszcze nie?

Pozdr.
Po prostu Zoom Zoom
Początkujący
 
Od: 11 wrz 2009, 15:48
Posty: 8
Skąd: Warszawa
Auto: Obecnie:
Mazda 6 – 2.0 – (GG) – 2002

Była:
Mazda Premacy, 1.8 Exclusive,

Postprzez say » 7 lut 2012, 22:41

Ogrzej auto (powyżej zera), i sprawdź czy pomoże. Potem działaj.


Ps. Temat łączę z przytoczonym przez aLechu.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 07:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez mrklopotliwy » 26 mar 2012, 20:40

Witajcie,

Niestety jakiś czas temu padł mi siłownik centralnego zamka, niestety z powodu zimy dopiero teraz go wyjąłem i jakież było moje zaskoczenie gdy zobaczyłem wytłoczony na siłowniku napis "Mera Błonie" i nalepką sugerującą rok produkcji na 2005 rok. Dla porównania rozebrałem drugie drzwi, aby sprawdzić czy i tam jest zamontowany taki siłownik. Okazało się że drugi jest bardzo podobny ale już bez tego przetłoczonego napisu. Rozumiem że ten jeden siłownik nie jest oryginalny. Ale czy tego typu siłowniki były montowane oryginalnie, czy może ktoś zmieniał coś w centralnym? Dodam, że nie mam autoalarmu.

p3260873.jpg


Po wymontowaniu okazało się że ... zalała go woda. Nie wiem jak się tam dostała, ale wylało się z niego całkiem sporo rdzawej wody. Więc zapewne cały do wymiany. Wiecie może gdzie można taki siłownik dostać?
Początkujący
 
Od: 31 sty 2011, 16:04
Posty: 6
Skąd: Lipno - Warszawa
Auto: Mazda Premacy
rok prod. 2000
2.0 DiTD – 90 KM

Postprzez say » 27 mar 2012, 08:17

Tak naprawdę "byle gdzie" (sklepy motoryzacyjne, allegro). Moim zdaniem jest to najzwyklejszy siłownik uniwersalny (master), który kosztuje 'grosze'. Ktoś już miał problem z centralem przed Tobą i tak go rozwiązał.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 07:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez koss » 28 mar 2012, 15:29

nie, to nie jest oryginalny silownik, tylko uniwersalny, jak juz kolega wyzej raczyl wspomniec. silownika szukaj na allegro pod haslem 'premacy drzwi'. szybki tel do sprzedajacego i zazwyczaj okazuje sie, ze owszem sam silownik tez posiada na stanie
 
Od: 29 gru 2010, 14:14
Posty: 66

Postprzez pinki1100 » 12 kwi 2012, 14:33

Witam
Mam możliwość wytoczenia takiego elementu potrzebuję tylko wymiary.
Proszę o pomoc.
Początkujący
 
Od: 27 lut 2012, 19:30
Posty: 20
Auto: premacy 1,8 2003r

Postprzez rajtkezjusz » 19 maja 2012, 21:35

centralny ,pasażer prawy tył,słychać że silnik pracuje,ale coś chrobocze i nie podnosi ani opuszcza blokady drzwi,zdecydowałem się na uniwersalny za 12 zł,sprawdzę co i jak i...jak się uda to dam foty jak zrobić
rajtkezjusz
 

Postprzez rajtkezjusz » 29 maja 2012, 11:48

centralny ,pasażer prawy tył,słychać że silnik pracuje,ale coś chrobocze i nie podnosi ani opuszcza blokady drzwi,zdecydowałem się na uniwersalny za 12 zł,sprawdzę co i jak i...jak się uda to dam foty jak zrobić

edit:


niestety nie miałem aparatu, ale kupić siłownik uniwersalny slave za 10 zł
nalezy:
zdemontować boczek drzwi, zdjąć osłonę z folii – przyklejana na silikon, zdemontować osłonę (na 2 kołkach, jest pod prętami zamka... taka – nie wiadomo do czego ta osłona), siłownik przymierzyć w poziomie – główką w stronę przodu auta, wyprofilować listwę mocujacą (jest zawsze w zestawie), siłownik schować jak najbardziej w drzwi, inaczej boczek przy skręcaniu nie będzie dolegał, przykręcić listwę wraz z siłownikiem do drzwi wkrętem z wiertełkiem – dobrze mieć wkrętarkę, sprawdzić działanie po podpięciu kabli, zamontować pręt prowadzący do pręta od blokowania zamka...

teraz uwaga:
boczek może mimo wszystko opierać sie o siłownik (boczek ma wzmocnienie) i trzeba je brzeszczotem, czy nożem odciąć – wiadać to przy mocowaniu boczka, gdy nie dochodzi do blachy... opiera się wzmocnieniem o siłownik. po podcięciu wzmocnienia pasuje jak ulał :)

robota na 30 minut...

potrzebne beda:
– 2 wkręty z wiertełkiem, wkrętarka, nozyk, wkrętaki krzyzak i płaski, tasma izolacyjna

koszt całości do 15 zł wliczając browar
Ostatnio edytowano 29 maja 2012, 13:34 przez rajtkezjusz, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawilem znaki interpunkcyjne... prosze, uzywaj ich ;)
rajtkezjusz
 

Postprzez RafalRoz » 30 maja 2012, 18:12

Czy tę plastikową osłonkę (tę na dwa kołki) montowałeś ponownie? Pytam bo w niedzielę się przymierzałem do montażu właśnie uniwersalnego siłownika ale sobie chwilowo odpuściłem bo nie mogłem go nigdzie sensownie umieścić...
Początkujący
 
Od: 22 wrz 2010, 16:27
Posty: 20
Skąd: Gdańsk
Auto: Premacy 2.0 DiTD 90KM '99

Postprzez rajtkezjusz » 30 maja 2012, 20:29

nie montowałem,własnie tam wchodzi siłownik,,jego grubsza część w tej str drzwi gdzie jest trojkatna szybka,a ta cienka część z główka zachodzi lekko na ta gdzie jest szyba-jest tam listwa prowadząca szybę,ona troche wadzi,ale spoko,przypasujesz i ok,popatrz czy silownik nie bedzie haczyl o pret od blokowania drzwi,który idzie do starego centrala
rajtkezjusz
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy