Montaż czytnika plików mp3 w fabrycznym radiu

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez neon09 » 13 lut 2013, 01:07

Jakość dźwięku jest przyzwoita czy raczej plastikowa?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 4 kwi 2012, 23:13
Posty: 24
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Auto: Mazda Premacy Sportive
2.0 LPG
rok prod. 2002

Postprzez Piotr Raczkowski » 13 lut 2013, 10:40

Don Gregorio proszę podzielić się adresem tego cuda :)
a czy jest możliwy montaż w radyjku przed fiftu????????
Forumowicz
 
Od: 23 kwi 2009, 18:25
Posty: 535
Skąd: Kłodzko
Auto: premacy 99r 101KM pb/lpg

Postprzez marsik32 » 16 lut 2013, 14:46

Don Gregorio mam identyczne radio co twoje. Autko kupiłem kilka dni temu a siedziałem w nim może ze 3 godziny. Wracając do radia to nie znalazłem w nim miejsca na włożenie płyty. Są klawisze funkcyjne CD czyli jest to odtwarzacz lub może być gdzieś zmieniarka ... tylko gdzie? Auto kupiłem od handlarza i ten nie za bardzo był zorientowany co i jak, a że stan techniczny jest perfekcyjny , oby nie zapeszyć , to nawet bez CD bym go kupił. Czyli co z tym odtwarzaczem?
marsik32
 

Postprzez say » 16 lut 2013, 20:53

Nie ma. Osobiście wybrałem inny wariant. Instalacja Xcarlink. Przewagę ma taką, że działa pilot przy kierownicy.

Tapnięte z N7000
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 lip 2007, 08:58
Posty: 1620 (0/1)
Skąd: Szczecin
Auto: Premacy DiTD '02 7 os.
MB W168 1.4 Pb

Postprzez jynjeay » 11 cze 2013, 22:15

Dzisiaj doszedł do mnie taki czytnik MP3, w chwili wolnej spróbuje go zamontować. Jeżeli ktoś chce to zamówiłem od razu 2szt, sprzedam po cenie sklepowej:)
Początkujący
 
Od: 10 sty 2013, 21:05
Posty: 6
Auto: Mazda Premacy 2.0 DiTD 2003

Postprzez monetka » 27 lis 2013, 12:09

Witam. Jynjeay masz jeszcze do odsprzedania tę jedną sztuke, albo może ktoś podesłać info jak można coś takiego zamówić.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 4 lut 2013, 16:03
Posty: 5
Auto: Mazda Premacy, 2,0 DiDT, 2003 r.

Postprzez Yard » 28 lis 2013, 23:15

"szukaj" i otrzymujesz 647 wyników łącznie z namiarami forumowicza, który się tym zajmuje.
Moderator
 
Od: 13 mar 2004, 22:32
Posty: 3015 (61/37)

Postprzez japale » 2 sty 2014, 15:20

Witam.Wszystko ładnie i pięknie ale w erze telefonów naszpikowanych elektronika warto sprawdzic ile kosztuje najtanszy tel z odtwarzaczem fm ewentualnie zwrocic uwage na taki bajer podczas zakupu nowego.Dostraja sie radio z telefonem na tej samej czestotliwosci i ogień maszynie.Swoja droga szacuneczek dla tych ktorym się chce i potrafia dziubać ;)
japale
 

Postprzez Guma88 » 3 sty 2014, 11:22

japale napisał(a):Witam.Wszystko ładnie i pięknie ale w erze telefonów naszpikowanych elektronika warto sprawdzic ile kosztuje najtanszy tel z odtwarzaczem fm ewentualnie zwrocic uwage na taki bajer podczas zakupu nowego.Dostraja sie radio z telefonem na tej samej czestotliwosci i ogień maszynie.Swoja droga szacuneczek dla tych ktorym się chce i potrafia dziubać ;)


Nie bierzesz tylko pod uwagę, że bateria telefonu w takim przypadku nie wytrzyma dłuższej podróży. Musisz już podpiąć ładowarkę i cały czas trzymać telefon na uwięzi. A czy o to chodzi w telefonach bezprzewodowych? Chyba nie bardzo. Poza tym czy odbiór po dostrojenie na falach będzie taki sam jak przez bezpośrednie wlutowanie do procesora? Też sprawa dyskusyjna.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 maja 2008, 18:41
Posty: 393 (1/1)
Skąd: Niepołomice
Auto: Honda HRV '03 vtec
Daihatsu Sirion Sport '00
Nismo Sunny B11 '86

Postprzez Jey » 3 sty 2014, 13:50

...dokładnie. Jakość (a raczej jej brak) dźwięku będzie analogiczna jak z transmitera FM – jakich pełno za grosze na naszym rynku. Więc po co wtedy wysilać się z telefonem? Tyle, że tu nie o to chodzi, w tej fotorelacji opisano sensownie jak tanio zmodernizować seryjne radio w premacy (i nie tylko) w odtwarzacz plików mp3, który ładnie można zabudować w samo radio bez plątaniny kabelków na zewnątrz nie tracąc jednocześnie na jakości odtwarzanego dźwięku (połączenia stałe-lutowane nie transmisja FM itp.). Oczywiście co do jakości dźwięku z mp3 a np. z płyt CD nie będą tu pisał, bo to osobny temat, zakładamy że jakość mp3 nam wystarcza <spoko>
Moja Mazda PREMACY SPORTIVEblack and white z dodatkiem orange
viewtopic.php?f=313&t=138901
ObrazekObrazekObrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Postprzez Don Gregorio » 1 cze 2014, 20:08

marsik32 napisał(a):Don Gregorio mam identyczne radio co twoje. Autko kupiłem kilka dni temu a siedziałem w nim może ze 3 godziny. Wracając do radia to nie znalazłem w nim miejsca na włożenie płyty. Są klawisze funkcyjne CD czyli jest to odtwarzacz lub może być gdzieś zmieniarka ... tylko gdzie? Auto kupiłem od handlarza i ten nie za bardzo był zorientowany co i jak, a że stan techniczny jest perfekcyjny , oby nie zapeszyć , to nawet bez CD bym go kupił. Czyli co z tym odtwarzaczem?

to że masz przyciski CD nie znaczy że możesz aplikować płyty
ta funkcja staje się dostępna po podpięciu zmieniarki – raczej rzadkość przy zakupie sprowadzonego auta

a tu link do modułu którego ja używam na codzień – jakość nic nie spada przy odczycie z MP3
http://www.dx.com/p/1-0-led-car-mp3-pla ... 4tr9_l_vIY
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2009, 10:55
Posty: 1380 (0/1)
Skąd: Chełm
Auto: 323F BJ 2.0 RF4F DiTD '01 Classic Red

Postprzez tygrys25x » 1 lip 2014, 15:02

Witam serdecznie, do mnie także w końcu doszedł modół ale nie mam pojęcia jak go podłączyć, może ktoś wstawiłby zdjęcia jak wygląda podłączenie na module i na radiu, dodam, że jestem laikiem w tych sprawach :–), proszę o pomoc <glupek2>
tygrys25x
 

Postprzez Vates » 15 lis 2014, 23:29

Zamówiłem moduł polecany przez Don Gregorio, spodziewałem się, że będzie szedł ze 2 miesiące a tu niespodzianka – przyszedł równe 2 tygodnie od zamówienia. Jak znajdę chwilkę to go przylutuję i wrzucę fotki jak wyszło :)
Początkujący
 
Od: 31 paź 2014, 13:20
Posty: 11 (1/0)

Postprzez Don Gregorio » 16 lis 2014, 01:27

Powinien działać bez problemu ;)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 kwi 2009, 10:55
Posty: 1380 (0/1)
Skąd: Chełm
Auto: 323F BJ 2.0 RF4F DiTD '01 Classic Red

Postprzez Kasiorek_91 » 17 lis 2014, 22:41

Może ktoś napisać szczegółowo jak zamawiać z tej strony ten moduł? Robi się przelew czy jak wygląda zapłata?
Kasiorek_91
 

Postprzez Vates » 23 lis 2014, 17:13

@Kasiorek_91 Ale jak szczegółowo... Wrzucasz moduł do koszyka, płacisz kartą kredytową i podajesz dane do wysyłki :) Rejestracja jest opcjonalna...
Odnośnie modułu – do mnie dotarł w kawałkach – zgnieciony z połamanymi elementami obudowy i rozwalonym USB, szkoda, że nie zamówiłem 2 sztuk byłyby większe szanse że będzie działać a tak to najpierw muszę pokleić całość do kupy...
Początkujący
 
Od: 31 paź 2014, 13:20
Posty: 11 (1/0)

Postprzez Vates » 18 gru 2014, 21:33

Wreszcie miałem czas na montaż modułu z mp3, poniżej załączam fotorelację krok po kroku :)
Załączniki
01.jpg
Tak się prezentuje moduł po wyjęciu z koperty (jeśli dojdzie w całości) ;)
^
02.jpg
Widok z góry – od spodu wlutowane kabelki.
^
03.jpg
Widok od spodu z opisem wybranych kabelków.
^
04.jpg
Podłączenie zasilania na płycie radia.
^
05.jpg
Połączenie nowych kabelków z kablami z poprzedniej instalacji według instrukcji z forum:
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=397&t=123377&start=60
^
06.jpg
W moim egzemplarzu radia w miejscu gdzie teraz jest moduł mp3 wcześniej był panel kasety magnetofonowej, niestety nie miałem pustej zaślepki jak u Don Gregorio także zaślepkę wyciąłem z jakiejś starej plastikowej obudowy, różni się fakturą (chropowata) i kolorem ale nie przeszkadza przy użytkowaniu także ujdzie, nic lepszego nie miałem. Może kiedyś wymienię na coś gładkiego i pod kolor (ta, jasne ;) )
^
07.jpg
Po ciemku, nastrojowo hehe...
^
Początkujący
 
Od: 31 paź 2014, 13:20
Posty: 11 (1/0)

Postprzez Domelek » 25 kwi 2015, 09:50

do mnie też doszedł moduł mp3 po 2 tyg. więc zabiorę się niedługo do montażu.
Mam parę pytanek bo jestem lajkonikiem w kwestii elektroniki wewnątrz
1 jakie kabelki użyć do podłączenia materiał i przekrój – są jakieś specjalne inne zasilanie inne audio zapewne ?
2 gnd od procesora do czego jest podłączony bo nie widze – wchodzi w kable R i L w jeden z nich ? i czy moge go podłączyć bezpośredno w wiązce z L i R do modułu mp3 ?
Reszta jest świetnie opisana więc poćwiczę znowu lutowanie bo mi się ręce trzesą hyhyhy <glupek2>



Robota skończona więcej już opisałęm w fotorelacji AUX w przedlifcie i nie chcę się powtarzać – jest tam kilka uwag jak sądze pomocnych. Ja osobiscie oddałem robotę fachowcom bo wolałem nic nie powtarzać i naprawiać bo jednak jest to naprawdę wymagający temat w kwesti precyzji. Po testach mogę polecić ten świetny ten moduł jak i nowe tweetery ( helixy z zestawu 62b) – teraz dopiero można słuchać muzyki polecam. <spoko>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 sty 2014, 20:48
Posty: 326 (0/4)
Skąd: Szczecin
Auto: 2002 Premacy 1.8 ma 101 koniów na benzynę, ubrana w Lodowcowy Błękit vel"Mrufka"

Postprzez przemo90 » 22 lut 2016, 14:39

witam potrzebuje link aby kupic ten adapter lub moze ktos ma odsprzedac pozdrawiam
przemo90
 

Postprzez Jey » 23 lut 2016, 08:52

A czytałeś dokładnie cały temat? Na 1 stronie w jednym z postów link jest podany <czytaj>
Dla leniwych powtórka linka do modułu MP3:
http://www.dx.com/p/1-0-led-car-mp3-pla ... sv-iV7SnGg
Jak piszą koledzy wyżej, na pewno po zakupie trzeba się uzbroić w cierpliwość (producent i nadawca: ChRL).
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 lip 2012, 12:25
Posty: 232 (0/1)
Auto: Mazda PREMACY SPORTIVE CP 131KM, 2001

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy