ForScan Lite (Android) i Mazda 5 arcyciekawy przypadek

Postprzez CooLER » 25 paź 2021, 13:41

Witam
Mam M5 RF7J i korzystam z ForScana 1.3.6 na tel. Samsung Galaxy S7edge z ELM327 wersja na bluetooth od Viaken-a. Wszystko śmiga,jednak po próbie zmiany telefonu mam komunikat że ForScan nie może połączyć się z Mazdą. Próbowałem z sześcioma telefonami i nic. Każdy z tel. widzi Elma, ale nie łączy. Oczywiście na S. Galaxy wszystko działa tiptop.
W prawdzie procedura podlaczenia jest taka, że muszę uruchomić ForScana bez kluczyka na zapłon . Tylko wtedy ForScan rozpoznaje auto i dopiero gdy ustanowi połączenie mogę korzystać z MS-CAN . Czyli gdy uruchamiam testy itd. to tylko na zapłonie. Jeśli włączę zapłon i próbuję połączenia, ForScan bardzo długo mieli i zawsze pisze że nie mógł rozpoznać PCM i woła o nr tegoż.
Pytanie: ktoś wie jaki nr wpisać i w jakim formacie (że spacjami, myślnikami, ciągiem,ile cyfr?) ten numer ,bo próbowałem wiele razy i nie rozpoznaje. W załączeniu etykieta z PCM-a mojej Mazdy. Proszę o wskazanie który nr i jak wpisać gdy ForScan woła o nr PCM.
Oczywiście jak pisałem interfejs jest na każdym tel. widoczny w urządzeniach bluetooth i jest ustawiony w ForScanie. Próbowałem wpisać MAC Viaken-a w zakładkę ustawień co niby czasami pomaga, bez rezultatu. Wygląda to tak jakby interfejs zafiksował się tylko z tym jednym telefonem. Jak z tego wybrnąć?
Załączniki
IMG_20211025_140956.jpg
Początkujący
 
Od: 24 sty 2014, 22:19
Posty: 24
Auto: MAZDA 5 CR RF7J 143kM 2010

Postprzez CooLER » 26 paź 2021, 18:22

Dla potomnych. Temat rozwiązałem wpisując numer PCM-a z tel. na którym ForScan działa z moją Mazdą. Niestety nie jest to ten z naklejki ani kombinacja cyfr i znaków na niej widniejących. Po wpisaniu numeru PCM ForScan się zawiesza. Restart nic nie daje bo aplikacja nie zapisuje w tym stanie rozpoznanago auta. Poradziłem sobie tak, że gdy aplikacja wołała o nr PCM wpisałem go i fizycznie odłączyłem Elma. Program zgłaszał brak interfrejsu,ale w tym momencie zapisał konfigurację auta. Dalej już tak jak pisałem ,czyli bez zapłonu odpalam połączenie ForScana i wszystko hula. Pro forma wszystko to na Viakenie STN 1170 v5.6.7 ELM327 V1.4b
Początkujący
 
Od: 24 sty 2014, 22:19
Posty: 24
Auto: MAZDA 5 CR RF7J 143kM 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy