Mazda Sport 2.0 Diesel Pilnie potrzebna pomoc

Postprzez trybal3 » 16 lip 2017, 23:31

Witam szanownych użytkowników z góry przepraszam za założenie postu który jest opisywany na forum ale mi chodzi tylko o pomoc w podjęciu decyzji co mam robić. Krótko opiszę o co mi chodzi. Trzy miesiące temu kupiłem Mazde 5 Sport 2.0 diesel 2010r, przed kupnem udałem się do serwisu Mazdy gdzie została dokładnie sprawdzona wszystko było ok filtr DPF wypalany regularnie reszta też ok. Po zakupie postanowiłem wymienić olej na orginalny Mazdy, nie dokonałem tego w serwisie Mazdy tylko u siebie w warsztacie po jakimś czasie zapaliła się lapmka DPF udałem się do serwisu mazdy panowie powiedzieli wszystko ok trzeba tylko skasować inspekcje. Wczoraj wyruszyszyłem w długą drogę i koszmar po przejechaniu 500 km po postoju i przejechaniu 2 km zapalił się wpierw DPF nie migał chwilę potem zapalił się Check i kontrola trakcji i DPF zaczął migać, samochód stracił moc 120 km/h max zauważyłem że komputer informujący o spalaniu pokazuje dziwnie niskie spalanie, pomyślałem wypalanie filtra tak przejechałem ponad 200 km i dojechałem do celu, kontrolki nadal świecą Mazda nie ma dalej mocy , sprawdziłem stan oleju taki sam poziom jak w dniu wyjazdu. Gdy zgaszę silinik i zapalę wpierw pojawia się Check i kontrola trakcji potem zapala się DPF który za chwilę zaczyna migać. Nie było by problemu ale jestem na turnusie rehabilitacyjnym z moim niepełnosprawnym synem. Niestety nigdzie tutaj nie naprawię samochodu ani nie podepnę pod komputer poprostu nie moge zostwić syna samego. Z internetu wyczytałem że może to być sonda lambda moje pytanie jest bardzo proste czy mogę wrócić tym autem z takimi objawami do domu jakie moga być ewentualne skutki bo mam do przejechania za dwa tygodnie 700 km. Będe bardzo wdzięczny za pomoc.
trybal3
 

Postprzez jarku007 » 20 lip 2017, 12:59

Witaj.
To w końcu jak jest z tym skasowaniem inspekcji olejowej ? .
Skasowana została czy nie ? .
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 12:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez trybal3 » 21 lip 2017, 00:12

Tak skasowali ją, wczoraj kontaktowałem się z serwisem powiedzieli abym odłączył akumulator i przy zdjętej klemie minus przytrzymał z 10 sekund pedał hamulca, efekt taki zniknął check i kontrola trakcji ale świeci nie miga dpf.
trybal3
 

Postprzez Ciuzep » 25 sie 2017, 15:23

Witam mam podobny problem z swoją Piątką . Objawy są podobne puściłem się w podróż , machnąłem tysiąc kilometrów i stało się
pali się czek engine
DPF mruga
pali się kontrola trakcji
co robić ???? Z forum wyczytałem że to sonda. Podłączyłem ją u brata do komputerka i pokazało to badziewie taki międzygminnymi błąd P0030 i Po133.
Co zrobić jestem w czarnej pupie.
Ciuzep
 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy