Strona 1 z 1

Kopci po wycięciu dpf--u

PostNapisane: 30 lip 2015, 12:31
przez maciek3342
Proszę o pomoc. Posiadam M 5 2.0 D . Po wycięciu dpf obficie kopci na siwo ale tylko przy odpalaniu. Zaczynam się zastanawiać czy ten mój mechanik czegoś nie schrzanił. Z tym kopceniem wydaje mi się, że jakby olej spływał do kolektora. Może ktoś z was miał teki problem i mógł mi pomóc w tej sprawie.

Re: problem silnikiem po wycieciu dpf--u

PostNapisane: 30 lip 2015, 13:06
przez em_dzej
A co mógł niby sknocić ??
Wcześniej po prostu wyłapywał go DPF a teraz nie ma co wyłapywać
Takie moje zdanie .

PostNapisane: 30 lip 2015, 16:56
przez Myjk
Kolejny co wyrżnął DPF, zapłacił jak za zboże, zamiast naprawić przyczynę, czyli silnik. No to jeszcze teraz dopłaci za naprawę silnika. Albo co gorsza, będzie jeździć kopcącym i trującym innych, trupem. Eh.

Re: Kopci po wycięciu dpf--u

PostNapisane: 30 lip 2015, 19:01
przez smile
Heh... Pierwszy błąd to nazywanie tego człowieka mechanikiem. Drugi to wycięcie DPFu.
Jak naprawisz ten drugi błąd to można się zastanawiać co się dzieje.

PostNapisane: 30 lip 2015, 20:30
przez grzechx
Nic nie schrzanił, dymek przez kilkanaście sekund po odpaleniu jest normalny. No chyba że masz chmurę dymu, wtedy bym się zaczął martwić :)

Mam dpf off i egr off jedyna różnica to dymek na samym początku potem już nie widać żadnej różnicy w zadymieniu.

PostNapisane: 30 lip 2015, 20:42
przez smile
maciek3342 napisał(a):Po wycięciu dpf obficie kopci na siwo




grzechx, czy Ty czasem nie usunąłeś DPFa i nie zaślepiłeś EGR z powodu zabrudzonego przepływomierza?!

PostNapisane: 1 sie 2015, 22:45
przez grzechx
smile – tak, jak się później okazało winny był przepływomierz, nie jestem fanem usuwania filtra mimo że wg mnie nie jest to cudowny lek na całe zło a racja zwolenników i przeciwników takiego rozwiązania jest na pewno trochę bardziej po środku.

1. auta z dpf spala więcej oleju napędowego (wyższa emisja CO2)
2. normy emisji cząstek stałych podawane przez producentów aut ni jak mają się do rzeczywistości (nikt nie sprawdza emisji w trakcie wypalania filtra gdzie normy są przekraczane wielokrotnie)
3. żywotność filtra jest ograniczona, olej z racji dopalania filtra niejednokrotnie wymaga częstszej wymiany a to już nie jest ekologiczne.
4. auto bez dpf jest mocniejsze- sprawdziłem.

Inna sprawa to fakt że niektóre silniki benzynowe przekraczają emisję cząstek stałych – a tych nikt nie kontroluje. Jak napisał tygodnik Auto Świat w artykule "Wielka ściema z normami emisji spalin ", "BMW 116i z silnikiem benzynowym z bezpośrednim wtryskiem emisja szczególnie niebezpiecznych, najdrobniejszych cząstek stałych przekracza niemal 7-krotnie normę Euro 5 obowiązującą wówczas dla diesli, a Golf 1.2 TSI przekraczał normę 3,5 raza."

Kiedyś przeczytałem że spaliny z samochodów w Krakowie to ok 10 % z całego zanieczyszczenia powietrza, 80 % zanieczyszczeń powoduje to co wydobywa się z Krakowskich kominów. Rząd może wdrażać kolejne normy emisji spalin kosztem kierowców, zamykać centra miast dla diesli ale nie spowoduje to że problem smogu w Krakowie i w innych Polskich miastach zniknie.

Filtr dpf dobrze spełnia swoją funkcję (redukują ilość szkodliwej dla zdrowia człowieka sadzy) i z tego co wiem to jeśli silnik jest w pełni sprawny i auto nie jeździ tylko i wyłącznie bo zakorkowanym mieście to taki filtr może służyć bardzo długo bez problemów nawet przy dużym przebiegu auta rzędu 200-300 tyś km. Dlatego nie warto pochopnie podejmować decyzji o usunięciu go.

Myślę że jeżeli szukamy auta do jazdy po mieście to auto z silnikiem diesla nie jest dobrym wyborem- oszczędność na paliwie będzie znikoma a narażamy się na koszty wynikające z "ekologi".

Swoim osobistym wywodem trochę odbiegłem od tematu.
maciek3342 napisał(a):
Po wycięciu dpf obficie kopci na siwo


"Obficie" dla każdego znaczy coś innego :) Foto podeślij najlepiej, każdy oceni.

Re: Kopci po wycięciu dpf--u

PostNapisane: 9 sie 2015, 20:16
przez antossyn
ja filtr wywaliłem 3lata temu i nie mam żadnego problemu a kopcenie na zimnym silniku znikome na ciepłym żadne gość który to robił powiedział że mazdy nie kopcą po wycięciu dla mnie same plusy mogłem to zrobić od razu po zakupie