Strona 1 z 1

Awaria rozrządu – kłopoty i koszty

PostNapisane: 7 maja 2014, 10:42
przez iwi
Witajcie.

Przez długi czas cieszyłem się bezawaryjną jazdą i niestety samochód padł.
Silnik się rozsypał w drobny mak (popychacze i cała reszta), a powodem była ukręcona śruba od koła napinającego pasek rozrządu. Przykra i kosztowna sprawa – a stało się to po przejechaniu około 15- 20kkm od wymiany paska. Pasek cały, ale co z tego i tak trzeba było wymienić na nowy. A najgorsze że nie ma winnego ponieważ na usługę dają rok gwarancji a to się stało po prawie 2 latach.
W każdym razie silnik 2.0 przy takim uszkodzeniu (a stało się to na wolnych obrotach) rozsypuje się całkowicie – aż strach pomyśleć co by się stało przy 3-4tys obrotów.
Mój samochód miał wymieniany rozrząd 3x (2x w serwisie Mazdy a raz u mojego mechanika) – wg mechanika każdy mógł tą śrubę ukręcić i niestety ma rację. Ciekawe czy w serwisach przykręcają te śruby z kluczem dynamometrycznym – w każdym razie niby taka mała pierdółka a koszty straszne.

Re: Awaria rozrządu – kłopoty i koszty

PostNapisane: 7 maja 2014, 10:47
przez Wojtek
kurcze... współczuję...
Jedynie co można wnioskowac, to że ukręcona została podczas ostatniej wymiany...

masz tą śrubę? Jak wygląda, bo trudno sobie to wyobrazić...