problem z egr

Postprzez pawus » 18 gru 2012, 21:37

Witam na forum.
Mam taki problem po przejechaniu trasy W-wa Świecko autostrada A2 i po wyłączeniu silnika zapalił mi się check coś z egr( zawór wymieniłem jakies 2 miesiące wcześniej bo też mi się paliła kontrolka) wykasowałem błąd i teraz co jakiś czas zapala mi się check i gasnie tak bez jakiegoś powodu tydzien się pali 2 dni nie i tak na zmianę żadnych gorszych osiągów nie ma wszystko ok z checkiem czy bez niego byłem u znachorz to powiedział że niema na obd wartosci napięć jakie powinny być na zasilaniu egr nie ma bo za nowy samochód itp generalnie wszystko ok auto dobrze jeżdzi tylko ta kontrolka na desce mnie irytuje .Może ktoś miał podobny problem proszę o radę .
Pozdrawiam.
pawus
 

Postprzez rdy » 19 gru 2012, 13:33

U mnie było coś podobnego w przedliftowej 6stce, coś tam z kompem się wywaliło... Koszt 1400zł. Wymiana zaworu też nic nie dała. Od czasu naprawy spokój
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2011, 19:05
Posty: 323 (0/2)
Skąd: Brwinów
Auto: DS3 Sport Chic

Postprzez Maciek 251 » 19 gru 2012, 17:07

U mnie też ten sam objaw – kontrolki świecą – odczyt błędów pokazuje błąd EGR, zawór wymieniałem i nie pomogło, jeżdzę tak już z pół roku, kontrolka czasami zgaśnie na dzień czy dwa ale ogólnie w 99% czasu jazdy świeci. U mnie dodatkowym obiawem jest bardzo głośna praca zaworu – wręcz stuka aż przenośi się na karoserię... Nie wiem co to może być...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sie 2006, 18:54
Posty: 248 (0/1)
Skąd: Rzeszów/Dynów
Auto: M6 2,0 CiTD 136PS Exclusive'04

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy