założenie haka – czy ktoś to już przeżył

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez ZenQ_18 » 5 lip 2020, 13:04

Aa wybacz zapomniałem dodać nazwy miasta w profilu. Chodzi o Mielec – województwo podkarpackie.
Początkujący
 
Od: 1 paź 2018, 08:26
Posty: 11 (3/0)
Skąd: Mielec
Auto: Mazda 5 2.0 CR 2007

Postprzez ZenQ_18 » 9 lip 2020, 13:25

Panowie jest problem. Montowałem z mechanikiem hak z oryginalną 13-pinową wiązką zdemontowaną z innego auta w której jest moduł i drugi mniejszy "moduł" (nie wiem od czego on jest). Podpieliśmy wszystko. Zasilanie wiązki: jeden + z akumulatora a drugi z przewodu obwodu na stacyjce (czyli nie ma na nim napięcia jak stacyjka jest wyłączona). Z tyłu należało rozłączyć kostki od przewodów, które idą do lampy i tam wpięliśmy po dwie kostki wiązki haka dla strony lewej i prawej. Problem polega na tym, że po lewej stronie (od strony kierowcy) jest dodatkowa kostka z dwoma przewodami którą nie wiem gdzie podłączyć? Przy module są dwa przewody ucięte nigdzie nie podłączone (dziwne, bo ten co mi wiązkę sprzedawał mówił, że nigdzie nie ciął kabli tylko wypinał kostki). W gnieździe przyczepy nie ma napięcia od wstecznego i przeciwmgielnego. Na koniec okazało się, że moduł parkowania przy wrzuceniu wstecznego cały czas piszczy teraz, nawet jak nie ma z tyłu żadnej przeszkody nawet przy zdjętym haku.
Co się mogło poknocić? Po co są dwa moduły w tej wiązce? Macie może jakieś schematy takiej wiązki do Mazdy? Samochód to Mazda 5 rok 2007 przed liftowa wersja sport 2.0 benzyna 146KM. Pomoże ktoś?
Początkujący
 
Od: 1 paź 2018, 08:26
Posty: 11 (3/0)
Skąd: Mielec
Auto: Mazda 5 2.0 CR 2007

Postprzez SterylY » 9 lip 2020, 14:11

Zobacz po kolorach od czego są te odcięte przewody – podejrzewam, że właśnie od tego co Ci nie działa. Opisy poszczególnych kabli są w necie. Ten dodatkowy moduł może być od "staerowania" ładowaniem akumulatora w przyczepie, który chroni aku auta przed rozladowaniem. Nie wiem jakiej firmy masz moduł, ale możesz wejść na stronę producenta quasar'a (to taka polska firma) i tam są ładne opisy poglądowe co i gdzie podłączyć
Początkujący
 
Od: 21 sie 2007, 11:20
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Auto: M6 GH 2.0 benzyna kombi 2010
i jeszcze
Mazda 626 GF 2.0 DiTD '98

Postprzez Madziol » 9 lip 2020, 16:14

Witam
Jestem po montażu ORIS wypinany. Też musiałem rozwiązać tą łamigłówkę.
Cenna uwaga od kolegi co do kolorów, ponieważ hak, wiązkę kupiłem używaną i miałem moduł po prostu odcięty (wszystkie przewody). Po awanturze i groźbie zwrotu oddał 5 dych i zapewnił że polutowanie zgodnie z kolorami będzie OK. Dodatkowa uwaga chodzi o światła led, moduł obsługuje stop ponieważ tym samym kablem zasilane są pozycyjne. Efekt stop powstaje po zwiększeniu napięcia ( poz ok 5,5V stop 12v). U ciebie w aucie patrz rocznik nie ledów, ale wiązka może pochodzić z nowszego auto.
W module są miniaturowe przekaźniki. Wbrew wielu opiniom również na forum jak i elektryków. Potrzebne są również do wyłączenia czujników cofania. Istotne jest też to czy potrzebujesz hak do przyczepy campingowej i obsługi w niej oświetlenia i np lodówki (w czasie jazdy). W tym przypadku potrzebujesz 13- pinów. Jeżeli nie ma takich potrzeb i nie ma nie masz czujników cofania oraz nie zależy ci na tym, żeby po podłączeniu przyczepy światło przeciwmgłowe (obowiązkowe) nie świeciło się w aucie. wystarczy ci wiązka 7-pinów z którą sobie poradzisz.
U mnie wpięcie wiązki do lamp też nie zakończyło montażu. Musiałem się wpiąć w instalację (światło przeciwmgłowe) i dodatkowo założyć dodatkowy przekaźnik trójdrożny, bo ten w module był uszkodzony.
Z tego co wiem jest na forum jest instrukcja wpięcia w instalację.
Powodzenia
Forumowicz
 
Od: 20 paź 2014, 19:48
Posty: 230 (2/5)
Skąd: Łódź
Auto: M6 II 2,2D 185kM Poprzed M 626 GW 2.0 turbo DI 74kW 350tyś
Poprzed M 626 GD 2D 550tyś

Postprzez ZenQ_18 » 26 cze 2023, 10:48

Jakby ktos potrzebował to mogę odsprzedać za 250 zł.
Załączniki
DOKLADKA.JPG
Początkujący
 
Od: 1 paź 2018, 08:26
Posty: 11 (3/0)
Skąd: Mielec
Auto: Mazda 5 2.0 CR 2007

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy