Nietypowy problem z biegami, sprzęgło

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez pit218 » 13 lip 2022, 08:41

Witam,
jestem tu nowy na form i potrzebuję waszej pomocy. Mianowicie moja Mazda ma problem z biegami. Od jakiegoś czasu gdy odpalam samochód nie mogę włączyć żadnego biegu. Skutkuje to odpalaniem silnika razem z załączonym biegiem i wciśniętym sprzęgłem. Podczas odpalania coś pier.. i sprzęgło działa jak należy (no prawie). Po takim zabiegu mogę śmiało jeździć i wszystko gra do puki nie wyrzucę na luz na światłach lub zgaszę silnik. Gdy trzymam na światłach wciśnięte sprzęgło to wszystko jest ok.
Problem ten pojawia się i znika. Potrafi wszystko działać jak należy kilka tygodni a potem problem powraca na kilka dni.
Zaobserwowane gdy jest problem:
– rano szarpie strasznie przy ruszaniu ale tylko przez chwilę,
– brak możliwości włożenia biegu, muszę odpalać silnik razem z biegiem,
– gdy wyrzucę bieg na luz i puszczę sprzęgło na światłach, problem włożyć bieg gdy chcę ruszyć. Tu na szczęście nie muszę gasić silnika,
– gdy jadę problem z wyjęciem biegu ale tylko przez chwilę potem puszcza,
– ogólnie skrzypi pedał sprzęgła cały czas,
– czym dłuższy czas postoju tym mocniej pierdyknie przy odpalaniu razem z biegiem.

Mechanicy rozkładają ręce bo gdy przyjeżdżam na omówiony termin wszystko działa jak należy.
Wymieniony płyn w całym układzie pomógł na miesiąc i dziś znowu to samo.

Za wasze wskazówki i pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam.
Początkujący
 
Od: 13 lip 2022, 08:17
Posty: 1
Auto: Mazda 5 2.0D rf7j 143KM. 2008r.

Postprzez robi4o2 » 19 sie 2022, 16:37

Miałem kiedyś podoby objaw w Maździe Premacy.
Pęknięta była łapa do wysprzęglania.
Niestety musisz ściągnąc skrzynię i sprawdzić jak to wygląda w środku.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2009, 23:20
Posty: 57
Auto: Mazda 5 Sport, 2009, Diesel MZR-CD 2.0 143KM>166KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy