Naprawa – regeneracja maglownicy ale gdzie?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Kszyhoo11 » 22 cze 2016, 17:51

Witam,
jestem dziś po wizycie na stacji diagnostycznej i wychodzi na to, że niestety pojawił mi się luz na maglownicy. Objawia się on stukaniem kiedy najadę na poprzeczne nierówności przy prędkościach od ok. 50km/h i więcej. Skok – szarpnięcie koła powoduje stuknięcie w prawym przednim kole. Żadnych luzów w zawierzeniu auta nie stwierdzono, zarówno na szarpakach jak i podczas badania stanu amortyzatorów (wibracje nie uwidoczniły żadnych dodatkowych luzów w zawieszeniu). Sam widziałem i dotykałem elementów podczas badania na szarpakach
Pozostają zatem luzy na maglownicy. Przy wyłączonym silniku ruszając kierownicą, słyszę stukanie, tak więc pewnie przekładnia zaczyna szwankować.
Teraz pozostaje pytanie: gdzie to zrobić aby było dobrze? Obecnie mieszkam w Trójmieście i znalazłem tu firmę z Sopotu, która świadczy tego typu usługi. http://www.skraw-met.com.pl/
Pytanie tylko, jaka faktycznie jest jakość świadczonych usług?
Spotkałem się bowiem z opiniami o firmach z Łodzi regenerującymi przekładnie kierownicze, że robione jest to kiepsko i problem powraca po 1-2 latach. Znacie może jakieś sprawdzone firmy, które robią to naprawdę dobrze?
Może jednak warto zainwestować w nową maglownicę?
Proszę o wasze sugestie, opinie, pomoc.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 wrz 2015, 11:44
Posty: 19
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda 5
Silnik 2.0 16v 146KM + LPG KME Nevo
Rok prod. 2009

Postprzez ludwik1951 » 30 maja 2018, 07:17

Witaj Kszychoo11
Proszę napisz jak sobie poradziłeś z maglownicą czy kupiłeś nową czy może swoją regenerowałeś i gdzie. Jak się maglownica sprawuje po remoncie. Ja mam podobny problem i miałem zamiar jechać do Łodzi lub do Zgierza pod Łodzią. Też słyszałem że z ich usługą jest nie najlepiej ale jak nie u nich to gdzie?
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 sie 2012, 07:33
Posty: 59 (0/2)
Auto: Mazda 5 2.0 LF 146KM 107kw Exclusive+ 2008 benzyna + LPG TECH

Postprzez długi 77 » 30 maja 2018, 10:47

Kolego Krzycho,nie wiem skąd jesteś,ale na dolnym śląsku najlepszy zakład jest w Kożuchowie i jego filia w Wałbrzychu.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 19 kwi 2018, 06:42
Posty: 30 (1/0)
Skąd: Lubin ZdolnyŚląsk
Auto: Mazda6 1.8LPG 2005 lift

Postprzez dzux » 8 maja 2019, 17:44

Witam czy orientuję się ktoś czy w M5 są dwie rodzaje maglownicy? dzwoniłem do Kożuchowa gdzie zajmują się tylko regeneracja maglownic i babka mówi że są jakieś dwa rodzaje maglownicy w M5 i żebym potwierdził jaką mam wtedy oni przygotują i wymienią.
Kobita powiedziała że oni od diagnostyki nie sprawdzą którą posiadam bo zajmują się tylko wymianą mam wiedzieć jaka jest u mnie umówić się i 3,5h po wymianie.
Forumowicz
 
Od: 5 cze 2011, 21:38
Posty: 706 (1/8)
Skąd: lubuskie
Auto: BYŁA Mazda 3 2005 sedan 1.6 JEST Mazda 5 2006r 2.0 benzyna :)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy