Trudne do zlokalizowania stuki w przednim zawieszeniu.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez mariuszkom1 » 27 kwi 2017, 09:53

Hej,

ws gum stabilizatora chciałem podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi odgłosów, które wydają.

Stare, zużyte gumy skrzypiały gdy były suche (przy dłuższych okresach słonecznej pogody). Nowe, oryginalne skrzypią gdy są mokre, czyli codziennie rano (marzec, kwiecień i poranna wilgoć).

Ale auto wydaje się sztywniej trzymać drogi.

Pozdrawiam.
mariuszkom1
 

Postprzez AXe_MeXx » 27 kwi 2017, 12:57

PiolasM5 napisał(a):
Teraz drugie pytanie:

Czy zużyte gumy stabilizatora mogą powodować niestabilną jazdę na nierównościach. Każda dziura, nierówność powoduje, że auto zachowuje się jakbym jechał w koleinach, nawet przy małych prędkościach 30-40km/h, rzuca autem, muszę kontrować kierownicą tor jazdy, brak tej stabilności. <oczy>


Sprawdź sworznie i tuleje wahaczy – ja wyminiłem tylne tuleje przednich wahaczy (silenthblock) i sworznie i auto pewniej trzyma się drogi (nie buja), choć nie miałem z tym problemu to widzę po wymianie różnicę in plus. Robiłem to przy okazji wymiany łaczników stabilzatora
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 lip 2013, 19:37
Posty: 191 (4/4)
Skąd: GKW
Auto: Była: Mazda 323f Ba 1.5 benz 1997r.
Są: Mazda Premacy 2003r., 1.8 benz + lpg
Mazda 5 2008r., 2.0
benz + lpg

Postprzez PiolasM5 » 27 kwi 2017, 16:58

Tak jak pisalem, byłem na stacji diagnostycznej na szarpakach i gość twierdził że wszystko jest sztywne. Pojade może przed weekendem jeszcze na inną stacje diagn, zobaczę co tam mi stwierdzą. Ostatecznie pewnie prawdy dowiem sie w motoconsulu, ale mam do nich kawałek a nie mam na razie czasu, żeby się tam udać, stąd szukam w tak zwanym międzyczasie odp lokalnie i tu na naszym forum.

Sworznie robilem jakos 5-6tys km temu po ktorej zbierznosc byla korygowana i geometria byla sprawdzona (byla ok). Ale te dwie rzeczy nie maja zwiazku bo na plaskiej drodze auto jedzie jak po stole.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2014, 23:48
Posty: 70 (0/2)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda-5-MZR-146KM-2006;

Postprzez PiolasM5 » 29 sie 2017, 19:33

Cześć,

Trochę mnie tu nie było. Kwestia niestabilności podczas jazdy została wkrótce po moim poprzednim poście rozwiązana. Za całą sytuację winne były opony, mimo że bieżnik nie był jeszcze zły, ok 3-4mm to opony miały dosyć, nie trzymały auta jak należy, chyba były po prostu "wygniecione" już. Założyłem nowe Fuldy 205/55/16 i jak ręką odjął.

Gumy stabilizatora też wtedy wymieniłem na oryginały Mazdy, mam nadzieję że pojeżdżą dłużej niż zamienniki.

Temat zamykam z mojej strony. :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 lut 2014, 23:48
Posty: 70 (0/2)
Skąd: Gdynia
Auto: Mazda-5-MZR-146KM-2006;

Postprzez Radomianin » 8 cze 2018, 07:22

Witam

U mnie problem wystąpił po wymianie amortyzatorów. Coś stuka w lewym kole podczas najazdu na małe poprzeczne garby. Stuki słyszalne tylko podczas wolnej jazdy przez garby.
Wymienione wszystko, łączniki, tuleje wahacza, gumy stabilizatora, łożysko amortyzatora i amortyzator na drugie nowe.
Sprawą zajmowało się kilku mechaników, nikt nic nie widzi. Dziwna sprawa jest to , że zawsze po podniesieniu samochodu na podnośniku i wyminie kolejnych części przez dzień, dwa było chicho i po tym czasie wracało.
Tak jak by coś odprężało się na podnośniku i po pewnym czasie stuka ponownie.
Zauważam tez zależność od temperatury i wilgotności.
Mechanicy nie widzą luzów w zawieszeniu czy w maglownicy. Na stacjach diagnostycznych nic nie widzą , zawieszenie w wzorowym stanie.
Zgłupiałem, tam już nie ma co wymienić , a nadal stuka.
Jak sprawdzić maglownice , aby mieć pewność ?
Czy może to mieć coś wspólnego ze sprężyna w lewym kole?


Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Początkujący
 
Od: 2 sty 2014, 14:54
Posty: 28

Postprzez ronin00 » 9 cze 2018, 21:00

Miałem podobny problem w swoim starym Nissanie,problemem był wyrobiony zacisk hamulcowy (w zasadzie dwie śruby mocujące zacisk do jarzma ) , po ich wymianie objawy znikły.Spróbuj najeżdżając na nierówności delikatnie naciskać hamulec,jeżeli to jest to ,hałasy powinny zniknąć .Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 7 sty 2011, 14:43
Posty: 68 (0/2)
Skąd: Małopolska
Auto: Mazda 5 2.0 MZR LPG

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy