Brak ręcznego na lewe koło

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez 22bobas » 28 maja 2022, 16:22

Witam Mazda5 2.0 2006 jak w temacie zacisk lewy regeneracja zrobiona (tłoczek, gumki, prowadnice) linka chodzi, sprężyna na zacisku odbija a na lewym brak ręcznego, prawe koło ok trzyma ktoś coś podpowie co jeszcze można sprawdzić ? Dodam że wcześniej zapieczona była sprężyna i ręcznego nie było na lewym ale teraz rozrusznane i dalej brak.
Początkujący
 
Od: 16 cze 2019, 10:57
Posty: 8

Postprzez robi4o2 » 19 sie 2022, 15:57

A ty robiłeś pełną regenerację czy tylko tłoczki wymieniłeś?
Bo przy pełnej regeneracji to trzeba rozebrać układ sworznia do hamulca ręcznego. A to nie jest łatwe bo trzeba "wypiąć" taki koszyk który to trzyma. A do tego potrzebne jest specjalne narzędzie.

Tu masz fotorelację jak kolega regenerował zaciski do Mazdy 3, w sumie bez tego narzędzia.
https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtop ... 1&t=213988

Ja, po godzinie walki z tym pojechałem do warsztatu specjalizującego się w regeneracji zacisków hamulcowych by mi te "koszyki" założyli. I się okazało że jeden popsułem.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2009, 22:20
Posty: 57
Auto: Mazda 5 Sport, 2009, Diesel MZR-CD 2.0 143KM>166KM

Postprzez Soltys1218 » 2 gru 2022, 19:47

Panowie a u mnie taki problem. Zaciągam ręczny i zaciąga się jak w masło lekko do końca .koła w miejscu .następnym razem na 3 4 ząbki zaciągnięty . Za każdym razem inny skok dźwigni . Co to może być . Raz chodzi lekko jak w masło a za kolejnym razem chodzi jak dawniej ciężko ...
Początkujący
 
Od: 2 gru 2022, 19:41
Posty: 1
Auto: Mazda 5 2010 CR 2.0 benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy