Silnik 2.0b LF(?) jaka skrzynia – 5 czy 6 biegów?

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez kazafazon » 5 maja 2019, 13:31

Witam,

Pierwszy post na tym Forum, pozdrawiam serdecznie starych wyjadaczy. Jestem zielony jak pietruszka jeśli o auta chodzi więc będę wdzięczny za cierpliwość i wyrozumiałość. Znajomy mechanik będzie mi ogarniać naprawy/wymiany ale chcę poznać jak najbardziej budowę/kompatybilność z innymi modelami aby zamawiać odpowiednie części...

Mam Mazdę 5 2010, silnik 2l w benzynie z padniętą skrzynią sześciobiegową (tylko trzeci i piąty bieg). Kod silnika – LF jeśli dobrze odszyfrowałem. Zastanawiam się czy mógłbym tam włożyć 5-biegową skrzynię, miałem taką w poprzedniej TS2 i nie mam potrzeby posiadania ekstra biegu (a jest ich więcej dostępnych z drugiej ręki).
Pytanie bonusowe: ponoć skrzynie z Mazd 3 oraz 6 pasują – czy mam szukać w tych samych rocznikach/modelach?

Z góry dziękuję za pomoc!
Początkujący
 
Od: 5 maja 2019, 13:09
Posty: 3
Auto: Mazda 5 TS2 2005 1.8b
Mazda 5 Furano 2010 2.0b

Postprzez kazafazon » 10 maja 2019, 11:53

Skrzynka szóstka się trafiła więc będzie łatwiej. Ale może ktoś zmieniał z 6 na 5 i podzieli się uwagami?
Początkujący
 
Od: 5 maja 2019, 13:09
Posty: 3
Auto: Mazda 5 TS2 2005 1.8b
Mazda 5 Furano 2010 2.0b

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy