MAZDA 5 gałka rozruchu (5 CR 2004- )

Postprzez polo57 » 5 lut 2010, 07:35

Witam serdecznie na Forum. Jestem nowym użytkownikiem Mazdy 5 z 2006 roku wersja Sport, z silnikiem diesel 2.0 143 KM i jestem z Bydgoszczy. Chciałbym zapytać się na Forum, gdzie można byłoby kupić gałkę do rozruchu silnika/ nie wiem jak to nazwać/. Ponieważ mam tzw. kartę, to nie potrzebuję wkładać kluczyka do stacyjki. W stacyjce powinna być taka gałeczka, którą przekręcam zamiast kluczyka. Proszę także o pomoc, ponieważ nie wiem czy to normalne, że pali mi się cały czas na wyświetlaczu kontrolka "KEY". Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam Wszystkich Forumowiczów.
Mazda 5
Początkujący
 
Od: 31 gru 2009, 08:39
Posty: 5
Auto: Mazda 5

Postprzez MichałK. » 5 lut 2010, 08:00

Na pewno w ASO ...
Michał
Forumowicz
 
Od: 14 sie 2009, 11:16
Posty: 56
Skąd: Podpoznański WieśMc
Auto: No more Mazda's !!!!

Postprzez gorylla » 5 lut 2010, 09:04

Również mam kartę kodową.

To o czym piszesz, to nie jest gałka, a raczej takie pokrętło. Wygląda to tak, jak byś spłaszczył brzuszek literce (czy cyferce) omega. To plastikowe ustrojstwo ma z boku dwa zatrzaski, które zapinają się na stacyjce.

Raczej ciężko będzie dokupić ten element, bo piątek z kartą kodową na rynek polski w standardzie nie sprzedawali – o ile się nie mylę za dość surową dopłatą. Natomiast ja mam wersję TOP z Francji i topy miały keykoda w standardzie.

Może coś drapniesz na Allegro z piątek z demontażu- kilka takich ogłoszeń widziałem. Jak nie to tylko serwis.

Odnośnie napisu "key" to pali mi się on na czerwono tylko wtedy, gdy nie mam zasięgu karty (auto dodatkowo piszczy, ale tylko wtedy, gdy jest już zapalone i oddalę się z kartą). Jak jestem w aucie to od razu mignie na zielono i już się nie pali. No i oczywiście miga cały czas bezpośrednio po zamknięciu samochodu. Pomiga tak chwilę i zgaśnie.
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 09:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Postprzez polo57 » 5 lut 2010, 15:21

Dziękuję za odpowiedzi. Pytałem w Bydgoszczy u serwisanta Mazdy o te pokrętło. Cena 130 zł na zamówienie. Trochę drogo za kawałek plastiku, ale chyba się zdecyduję za parę dni. W międzyczasie może coś wyszukam w necie. A co do karty to zbliżam ją do wszystkiego i dalej się pali, ale bez problemu jedzie choć przeszkadza mi to trochę. Ja kupiłem Autko w Hiszpanii i instrukcję mam w tym dla mnie nieznanym języku. Dlatego ostatnie na dzisiaj pytanie. Czy CD odtwarza MP3 ? i ile płyt można załadować do tegoż CD. Jaki rozmiar nakrętek zabezpieczających koła można zastosować na Alusy?. Pozdrawiam bardzo i dziękuję.
Mazda 5
Początkujący
 
Od: 31 gru 2009, 08:39
Posty: 5
Auto: Mazda 5

Postprzez gorylla » 8 lut 2010, 19:17

Wyczytałem, że masz Mazdę z 2006, a te jeszcze nie miały radia z MP3. Te weszło dopiero od liftingu z 2008r. To czy masz zmieniarkę, czy nie zależy od Twojej wersji. Standardowo tego nie ma (nawet w moim Topie), ale ktoś mógł ją włożyć w opcji. Jednak jest to raczej mało prawdopodobne, dlatego zapewne nie masz zmieniarki. Co do nakrętek nie mam zielonego pojęcia, bo się tym nie interesowałem.
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 09:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Postprzez M5 » 10 lut 2010, 13:05

Nakrętki do alufelg 2006 są rozmiaru 21mm...obszar jaki zajmuje klucz to 29mm. Więcej już się nie wciśnie bez ryzyka porysowania otworu felgi. Pamiętaj o profilu nakrętek alu inny kąt niż do stalowych.
Jeżeli jest różna waga nakrętek i czuć drgania w okolicach 115-125km/h to czasem trzeba wykonać doważenie koła na pojeździe.
Pozdrawiam M5
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 paź 2008, 20:09
Posty: 296 (2/1)
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 110KM

Postprzez polo57 » 12 lut 2010, 06:37

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Szukałem też instrukcji do Mazdy. Jeśli ktoś pożyczył by mi na parę dni to jestem w stanie zrobić takową w formie zeskanowanej dla Forumowiczów. Mam profesjonalny sprzęt. Pozdrawiam wszystkich.
Mazda 5
Początkujący
 
Od: 31 gru 2009, 08:39
Posty: 5
Auto: Mazda 5

Postprzez gorylla » 12 lut 2010, 12:00

To bardzo cenna inicjatywa. Ja niestety nie pożyczę, bo mam only francuską. No chyba, że ktoś ma ochotę na francuski bełkot. <lol>

Panowie z polskimi instrukcjami. Do dzieła!. Człowiek się ofiaruje siedzieć nad skanami dla dobra wspólnego! (respect <spoko> ). Kto wspomoże inicjatywę polską instrukcją? Pozdr.
Jeszcze tylko kilka chwil i na rybki...

Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 maja 2009, 09:38
Posty: 309 (0/1)
Skąd: podlaskie

Postprzez MARJO » 6 lip 2010, 14:58

witam
Też jestem użytkownikiem mazdy 5 z 2008 roku w wersji top, i również mam kartę do bezkluczykowego otwierania i zapalania auta. Powiedz mi POLO 57, w naszych madziach chcąc zamknąć auto, podchodzę z kartą w kieszeni i naciskam guziczek na klamce drzwi kierowcy lub pasażera – auto się zamyka, miga awaryjne, i po mignięciu awaryjnych naciskam ten guziczek ( w czasie do 2-3 sekund od pierwszego naciśnięcia) jeszcze raz i wtedy uruchamiam podwójny zamek (wtedy nawet po wybiciu szyby nie otworzy się drzwi od wewnątrz). Tak jest przy drzwiach kierowcy i pasażera. Natomiast na klapie bagażnika jest taki sam guziczek do zamykania/ otwierania tyle, że w moim aucie chcąc zamknąć auto stojąc przy bagażniku – naciskam guzik na klapie bagażnika – auto sie zamyka – po mignięciu awaryjnych chciałbym uruchomić podwójny zamek i naciskam jeszcze raz guzik – tyle, że auto się otwiera – czyli z bagażnika nie mogę zamknąć auta podwójnym zamkiem, tylko muszę podejść do drzwi kierowcy lub pasażera. Też tak masz w swojej 5?? Bo to trochę denerwujące biegać do przodu auta mogąc zamknąć z bagażnika a serwis twierdzi, że tak po prostu jest.

Pytałeś o czerwoną kontrolkę "KEY" – u mnie świeci ona tylko wtedy + sygnał dźwiękowy, gdy przy zapalonym aucie oddalę się od niego z kartą. wtedy miga + piszczy, ostrzegając aby ktoś inny nie odjechał bez karty. Natomiast jeśli po zgaszeniu auta ta sama kontrolka "key" świeci jeszcze przez kilka sekund na zielono – to znak, że jest już słaba bateria w karcie.
Co do instrukcji do 5 to mam po polsku – także jeśli trzeba służę pomocą, lub skanem
kurcze ale mi długi post wyszedł ;–)
pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 20 cze 2010, 18:14
Posty: 13
Auto: mazda 5 2011r. 2.0 benzyna DISI/150 KM I-STOP
exclusiv plus

Postprzez polo57 » 7 lip 2010, 05:57

Witam serdecznie.
W mojej Maździe dlatego podobno pali się niestety KEY na czerwono, ponieważ mam uszkodzony czujnik w klapie bagażnika /będę musiał go zdobyć/, dlatego też nie działa mi przycisk w drzwiach. Tych czujników podobno jest kilka. Dlatego też nie mogę Ci pomóc i odpowiedzieć na Twoje pytanie. Spróbuję odpowiedzieć jak zamontuję sprawny czujnik – przyrzekam. Co do instrukcji, to z wielką chęcią skorzystałbym i proszę podpowiedzieć mi jak to zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Mazda 5
Początkujący
 
Od: 31 gru 2009, 08:39
Posty: 5
Auto: Mazda 5

Postprzez MARJO » 7 lip 2010, 08:06

witam

to jest ta wszechobecna elektronizacja obecnych samochodów – same czujniki i komputery heheh
Powiedz mi Polo masz w swojej madzi ksenony??
Co do instrukcji to mogę Ci poskaniwać interesujące Cie rozdziały (sama instrukcja to wielka biblia), albo wysle Ci ją pocztą a Ty potem (mam nadzieje) odeslesz.

pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 20 cze 2010, 18:14
Posty: 13
Auto: mazda 5 2011r. 2.0 benzyna DISI/150 KM I-STOP
exclusiv plus

Postprzez polo57 » 7 lip 2010, 14:12

Tak mam ksenony.
Co do instrukcji to wstrzymajmy się na razie bo od 12.07 mam urlopik. Mam zdjęcia swojej Mazdy. Mogę wysłać Ci mailem. Pozdrawiam
Mazda 5
Początkujący
 
Od: 31 gru 2009, 08:39
Posty: 5
Auto: Mazda 5

Postprzez MARJO » 7 lip 2010, 19:31

ok w każdym razie służę pomocą. Powiedz mi tylko czy jadąc noca po dziurach (np. kostka brukowa itp.) zauważyles kiedyś delikatne drgania strumienia swiatła ktory widzisz przed samochdem??

a zdjęcia bardzo chętnie zobaczę: mario@e.pl

Proszę nie pisać post pod postem tylko używać opcji edytuj. Pozdrawiam. Adamos
Początkujący
 
Od: 20 cze 2010, 18:14
Posty: 13
Auto: mazda 5 2011r. 2.0 benzyna DISI/150 KM I-STOP
exclusiv plus

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy