Poduszka powietrzna pasażera – wyłączani

Postprzez brotoflatron » 24 paź 2022, 21:32

Witam,

Urodziło mi się 3 dziecko i wszystko wskazuję na to, że będę musiał kombinować z ustawieniami fotelików. Trzy na raz nie zmieszczą mi się na tylnej kanapie. Próbuję ustalić jak wyłącza się poduszkę powietrzną pasażera, żeby zamontować tam bezpiecznie fotelik dla 5 latka.
Czytałem instrukcje i service manuale i wciąż czuję jakiś niedosyt. Wg tamtejszych zapisów w fotelu pasażera jest czujnik masy, który automatycznie wyłącza poduszkę gdy masa na siedzeniu nie przekracza 66 lbs (około 30 kg). Powinna wtedy palić się na chwilę jakaś dioda nad "schowkiem na rękawiczki". Próbowałem robić takie testy ale nic się u mnie nie świeci.
Dzwoniłem również do 2 autoryzowanych serwisów mazdy w warszawie, ale w jednym dowiedziałem się, że nie da się wyłączyć, a w drugim, że klucz do wyłączania znajduje się z prawej strony schowka albo z prawej strony słupka środkowego. Ja u siebie nic takiego nie widzę. Bardzo proszę o pomoc, dotarłem do ściany i nie wiem nawet gdzie dalej szukać.

Moja mazda 5 to 1.8 benzyna z 2005 roku. Ciężko mi powiedzieć o standardzie wyposażenia – na pewno jest ten system SRS Airbag, mam pilot do radia w kierownicy i 4 automatyczne szyby, klimatyzacja manualna.

pozdrawiam,
Artur.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 22 cze 2021, 21:23
Posty: 2 (1/0)
Auto: Mazda 5 CR19 1.8 benz

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy