Mazda 5 2006 2.0 ciężko pali

Postprzez 22bobas » 28 gru 2019, 22:27

Witam jak w temacie ciężko odpala przy minusowych temperaturach na dworze. Po nocy przy – 5 kręcilem z minute aż zaskoczyła i wywaliło check engine podjechałem na kompa i był błąd "czujnik wałka rozrządu". Czy przez to może ciężko palić gdy jest zimno. Dodam tylko że po takiej nocy jak auto się rozgrzeje to i check znika po ponownym odpaleniu bo i z tym nie ma już problemu, a Wiosna, Lato, Jesień żadnych problemów pali od kopa.
Ktoś coś podpowie gdzie szukać przyczyny.
Początkujący
 
Od: 16 cze 2019, 11:57
Posty: 8

Postprzez plkamel » 29 gru 2019, 14:49

Czujnik wałka rozrządu jak najbardziej może mieć wpływ tym bardziej , że wywołuje błąd . Trzeba było na kompie podejrzeć jakie parametry podaje czujnik płynu chłodzącego , czasami zawyża i sterownik podaje parametry jak na ciepłym silniku , gdzie do rozruchu zimnego wiadomo potrzeba bogatszej mieszanki.
Początkujący
 
Od: 8 gru 2019, 13:55
Posty: 2
Auto: Mazda 5 , 2.0 benzyna, 2005

Postprzez 22bobas » 30 gru 2019, 00:21

Spróbuję w tym tygodniu ogarnąć temat czujnika wałka i dam znać co i jak bo generalnie po każdej nocy jest zimno i co dzień to samo. Tak że diagnoza powinna być szybka.
Początkujący
 
Od: 16 cze 2019, 11:57
Posty: 8

Postprzez 22bobas » 7 sty 2020, 18:17

Dziwna sytuacja z tym czujnikiem. Kupiłem nowy zmienilem (auto było już rozgrzane) i Mazda nie chce w ogóle odpalić. Wpinam stary auto pali odpinam wtyczkę auto gaśnie. Czyli wychodzi na to że stary czujnik jest ok a check się świeci i co rano ten sam problem. Ktoś coś jeszcze podpowie?

Dopisano 7 sty 2020, 19:16:

A zasyfiona przepustnica może robić taki problem bo odczuwam czasem efekt blokujacego się pedału gazu. A mam kilka propozycji ale od czegoś trzeba zacząć
Początkujący
 
Od: 16 cze 2019, 11:57
Posty: 8

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy