Problem odpalanie mazda

Postprzez Emil1508 » 24 wrz 2019, 19:04

Mazda 5 2005 rok ,przebieg 177 .Problem z odpalaniem ,czasami trzeba dłużej potrzymać .Zawsze pali za pierwszym razem ,zwykle po 2 sekundach kręcenia ,zdarza się coraz częściej ,ze trzeba trzymać dłużej ,do tego szarpie podczas odpalania. Założony gaz niedawno ,nie ma on wpływu na nic ,ponieważ robiła to wcześniej .Oprócz odpalania wszystko idealnie ,obroty równo ,na trasie nie szarpie ,spalanie ok, idzie jak nówka .Wszystko perfekcyjnie .Odpalanie nie ma znaczenia czy na zimnym czy na ciepłym ,nie ma reguły kiedy jej cos nie idzie .Dodam załączniki ,mam nadzieję ,że pójdzie otworzyć .Pomoże ktoś ??Dziękuję i pozdrawiam .Na pierwszym filmiku ostatnie odpalenie złe od 33 sekundy . Zapraszam do pomocy i jeszcze raz pozdrawiam .
emil1508@wp.pl
https://photos.app.goo.gl/MAfAyQFDRK81XSHG9
Jeśli nie dodam proszę o kontakt na PW może podeślę na email .

Chyba nie mogę ,proszę o kontakt ,wyślę email lub telefon .
Początkujący
 
Od: 10 sie 2011, 14:03
Posty: 26
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 5 2,0 BENZYNA 145KM 2005 rok

Postprzez arturg_ar » 25 wrz 2019, 12:54

Wiec tak...
w tych silnikach jest problem z klapami na dolocie... ja już na to nie zwracam uwagi <glupek2>
zdąża Ci sie to najczęściej jak wyłączysz rozgrzany silnik i chcesz po chwili odpalić? rano na zimnym rzadziej (lub wcale)?
Bierze Ci olej? To mocno zabrudza przepustnice...
mi pomaga czyszczenie przepustnicy i korkowca plus przepływka. jest film instruktażowy.
pobaw się z tym! <spoko>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 24 lip 2013, 09:17
Posty: 28
Skąd: Wrocław
Auto: Madzia 5, 2.0 Pb, 2006r.

Postprzez Emil1508 » 25 wrz 2019, 20:08

Oleju jestem w szoku bo przez 7 tysięcy nie ubyło nic ,poprzednio miałem mazdę 6 w gazie to brała olej ,tu w mazdzie 5 póki co nic .Zero ubytków oleju ,płynów ,wszystko działa jak należy . Kolega otworzyłeś ten mój dodany filmik tak ? pozdrawiam

Dopisano 25 wrz 2019, 20:13:

Jeszcze pytanie czy takie odpalanie nie uszkadza łańcuszka rozrządu ,przez to ,ze tak szarpnie ,jak wcześniej na załączonym filmiku .
Początkujący
 
Od: 10 sie 2011, 14:03
Posty: 26
Skąd: Gniezno
Auto: Mazda 5 2,0 BENZYNA 145KM 2005 rok

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy