Zestaw głośnomówiący do M5

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez dablo2 » 20 lut 2010, 13:47

Witam serdecznie.Chcę zamontować do Mazdy jakiś zestaw głośnomówiący ,czy ktoś może coś doradzić ...i jeszcze jedno czy ten przycisk przy kierownicy z lewej strony bluetooth do czegoś służy jak z niego korzystać czy on służy właśnie do rozmów przez telefon...???
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2008, 20:43
Posty: 70
Skąd: lubin
Auto: Mazda 5 MZR 2.0 143 KM

Postprzez grzehoo » 21 lut 2010, 20:36

przycisk bluetooth? Ja takiego ni mam...

W przyszłym tygodniu montuję w swojej telefon samochodowy Nokia 810.

pozdrawiam
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez Arbuz » 23 lut 2010, 12:57

Po naciśnięciu powinien załączyć się zestaw hands-free.
Sparowanie telefonu wymaga obsłużenia menu działającego na zasadzie rozpoznawania głosu (wysłuchujemy jakie są dostępne opcje a następnie wypowiadamy ustamy konkretnie nas interesującą).
Niestety nie ma polskiej wersji językowej. Instrukcja do auta nie zawiera nic na temat konfiguracji zestawu – bodajże na jednym obrazku jest wzmiankowany guziczek i nic poza.

W skrócie parowanie wyglądało u mnie mniej więcej tak (mniej więcej bo z pamięci piszę):
– "setup"
– "pairing options"
– "pair a phone"
– "code" – tu trzeba powiedzieć cztery cyfry np. "one, one, one , one", po czym potwierdzić "yes" przy pytaniu "is it correct"
– "set priority" – ustawiamy priorytet wypowiadając cyfrę od 1 do 7 np "one", potwierdzamy "yes", telefon nazywamy i tutaj taki ficzer że zestaw nazwę przechowywać będzie jako nagranie naszego głosu

Po przejściu procedury telefon rozpoznawany jest przez zestaw. W wypadku gdy ktoś zadzwoni wyciszone zostanie radio, na wyświetlaczu pojawia się numer dzwoniącego, rozmowę można odebrać naciskając guzik (lub mówiąc magiczne słowo pewnie, ale go nie znam, bo nie ma instrukcji)

Pozdrawiam.
Arbuz
 

Postprzez dablo2 » 23 lut 2010, 19:06

Serdecznie dziękuję za pomoc i będę próbował...wielkie dzięki pozdrawiam :)
Forumowicz
 
Od: 27 gru 2008, 20:43
Posty: 70
Skąd: lubin
Auto: Mazda 5 MZR 2.0 143 KM

Postprzez grzehoo » 23 lut 2010, 20:27

o ja chopaki, ale macie fajnie... ja jeszcze nie montowałem swojej Nokii 810. Jak zamontuję, być może też będę mógł pogadać z Maździą :)
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez bredok » 28 lut 2010, 13:02

Ze swojej strony polecam XcarLinka rozbudowanego o moduł bluetooth. Bardzo łatwy w montażu i doskonale wspólgrający z telefonem.
Wypożyczalnia Bagażników Samochodowych
www.auto-carrier.eu
Forumowicz
 
Od: 18 sie 2008, 15:00
Posty: 58
Skąd: Tychy
Auto: Mazda 5 MZR CD

Postprzez grzehoo » 7 mar 2010, 11:46

Zakupiłem i zamontowałem Nokia 810. Wygląda super, i jest bardzo wygodny.
No ale jest jedno zasadnicze "ale" – jest to telefon samochodowy z częściową obsługą Bluetooth jak się okazuje. A więc musi mieć osobną kartę SIM wsadzoną, aby działał. Wtedy staje się normalnym telefonem. Nie potrafi współpracować z telefonami w trybie BT Handsfree ani Remote SIM Access.
Także koniec końców jest tak, że mam drugą kartę SIM z osobnym numerem w aucie i rozmowy z mojej "normalnej" komórki po prostu sa pirzekierowywane na tel. samochodu po 15 sek. oczekiwania.
Podłączono mi tel. tak, że dźwięk idzie przez audio samochodu – jakość super, bez porównania lepsza niż z tego głośniczka Nokii. Potrzebna była do tego taka przystawka Nokii za 150 zł. Ale warto,polecam.
Także ogólnie telefon super, ta dodatkowa pełna słuchawka to rewelacja jest. Mógłby mieć tylko jeszcze pełną współpracę przez BT, to byłaby pełnia szczęścia.
Ale jest taki model – Nokia 616. Zastanawiam się czy nie kupić używanej też i p prostu zamienić boxa z 810 na 616. Wyglądają tak samo, połączenia identyczne.
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez wszyp » 29 kwi 2010, 22:34

Hej Grzehoo, handluje HF hobbystycznie i posiadam dwa podobne sobie zestawy 610 i 616 – wydaje mi sie ze jedyna roznica to wlasnie ta dodatkowa sluchawka, bo 616 ma dodatkowe wejscie w centralce, czego w 610 nie ma. 810 rzeczywiscie sprawilo mi wiele problemow podczas testowania i najwidoczniej masz racje w poscie powyzej, nigdy nie mialem czasu zaglebic sie w specyfikacje i instrukcje obslugi. Zalecalbym jednak ostroznosc zanim kupisz 616, tez sprawia troche problemow. Osobiscie uzywam CK-7W, o ile bateria w telefonie jest naladowana nie ma absolutnie zadnego problemu z Bluetooth. Gdzie umiesciles wyswietlacz? Nosilem sie z zamiarem montazu u siebie w samochodzie ale ten wyswietlacz przyprawia mnie o dreszcze – jego jakosc jest mizerna i poza tym jak mysle o miejscu montazu... heh.
Nie wiem jak Ty, ale ja majac dosc niezle doswiadczenie w tym temacie obecnie wybralbym raczej CK-15W z kolorowym wyswietlaczem i odpuscil sobie 616 – polaczenia takze identyczne poza sluchawka. Nie wiem jak najnowsze zestawy CK-100 i CK-600 – nie testowalem.
Dosc drogie i bardzo poszukiwane w UK sa zestawy Parrot (inna wtyczka zasilania, potrzebny dodatkowy konwerterek – ale poza tym kompatybilny z Nokia) tez masz do wyboru pare wysokich modeli z wyswietlaczami i w PL nie sa takie drogie jak w UK. Ale na tym sie dokladnie nie znam wiec nie wypowiadam.
Przy okazji pytanko, czy standardowy zestaw audio M5 to Bose jak domyslnie w wyzszych wersjach M6? Pytam ze wzgledu na modul wyciszenia (tzw. mute) gdyz w M6 byla zasadnicza roznica Bose <–> nie-Bose i nie wiem czy mam je wymontowywac przed sprzedaza ze swojego bolida. Swoja droga 150 zl za ten modul to dosc duzo sobie zazyczyli, nawet w UK to nie osiaga takich cen.
W przypadku problemow z zestawami handsfree mysle ze w wielu sytuacjach moge pomoc. Specjalizuje sie (tylko hobbystycznie) w Nokiach i mam dosc duzo czesci zarowno w PL jak i w UK. W razie czego zapraszam na priv.
Pozdrawiam,
Waldek.
Ostatnio edytowano 1 maja 2010, 16:02 przez wszyp, łącznie edytowano 1 raz
Początkujący
 
Od: 4 mar 2008, 01:03
Posty: 25
Auto: Mazda 6 2.0D 2003 TS2
Mazda 5 2.0i 2006 Sport

Postprzez jarku007 » 30 kwi 2010, 11:03

wszyp napisał(a):czy standardowy zestaw audio M5 to Bose jak domyslnie w wyzszych wersjach M6?
    Nie , w żadnej wersji ( nawet TOP ) nie jest zamontowany zestaw BOSE
    Pozdrawiam
    Mazda5 Mzr-cd top 07'
    Honda Civic sport vtech 05'
    Obrazek
Forumowicz
 
Od: 15 kwi 2008, 13:42
Posty: 251
Skąd: tyle dymu
Auto: Mazda /Honda /Mercedes

Postprzez wszyp » 24 lip 2010, 17:26

Przesiadając się z M6 do M5 mam ogromny żal do producentów Mazdy za bardzo kiepskie audio w M5. Mimo iz posiadam M6 tylko wersje S, bez BOSE, audio z M6 bije na glowe ten z M5 przy pierwszym odsluchu. Jednakze: montaz jakiegokolwiek zestawu w M5 jest naprawde bezproblemowy. Jedynym zgrzytem chyba bedzie znalezienie kabla "+" po zapłonie. Ja mam wyciszenie mute wiec nie sprawiło mi to zadnego problemu.
Powodzenia, a jakby cos to szybki email na priv.

Pozdr. W.
Początkujący
 
Od: 4 mar 2008, 01:03
Posty: 25
Auto: Mazda 6 2.0D 2003 TS2
Mazda 5 2.0i 2006 Sport

Postprzez grzehoo » 4 sie 2010, 07:26

wszyp napisał(a):Hej Grzehoo, handluje HF hobbystycznie i posiadam dwa podobne sobie zestawy 610 i 616 – wydaje mi sie ze jedyna roznica to wlasnie ta dodatkowa sluchawka, bo 616 ma dodatkowe wejscie w centralce, czego w 610 nie ma. 810 rzeczywiscie sprawilo mi wiele problemow podczas testowania i najwidoczniej masz racje w poscie powyzej, nigdy nie mialem czasu zaglebic sie w specyfikacje i instrukcje obslugi. Zalecalbym jednak ostroznosc zanim kupisz 616, tez sprawia troche problemow. Osobiscie uzywam CK-7W, o ile bateria w telefonie jest naladowana nie ma absolutnie zadnego problemu z Bluetooth. Gdzie umiesciles wyswietlacz? Nosilem sie z zamiarem montazu u siebie w samochodzie ale ten wyswietlacz przyprawia mnie o dreszcze – jego jakosc jest mizerna i poza tym jak mysle o miejscu montazu... heh.
Nie wiem jak Ty, ale ja majac dosc niezle doswiadczenie w tym temacie obecnie wybralbym raczej CK-15W z kolorowym wyswietlaczem i odpuscil sobie 616 – polaczenia takze identyczne poza sluchawka. Nie wiem jak najnowsze zestawy CK-100 i CK-600 – nie testowalem.
Dosc drogie i bardzo poszukiwane w UK sa zestawy Parrot (inna wtyczka zasilania, potrzebny dodatkowy konwerterek – ale poza tym kompatybilny z Nokia) tez masz do wyboru pare wysokich modeli z wyswietlaczami i w PL nie sa takie drogie jak w UK. Ale na tym sie dokladnie nie znam wiec nie wypowiadam.
Przy okazji pytanko, czy standardowy zestaw audio M5 to Bose jak domyslnie w wyzszych wersjach M6? Pytam ze wzgledu na modul wyciszenia (tzw. mute) gdyz w M6 byla zasadnicza roznica Bose <–> nie-Bose i nie wiem czy mam je wymontowywac przed sprzedaza ze swojego bolida. Swoja droga 150 zl za ten modul to dosc duzo sobie zazyczyli, nawet w UK to nie osiaga takich cen.
W przypadku problemow z zestawami handsfree mysle ze w wielu sytuacjach moge pomoc. Specjalizuje sie (tylko hobbystycznie) w Nokiach i mam dosc duzo czesci zarowno w PL jak i w UK. W razie czego zapraszam na priv.
Pozdrawiam,
Waldek.


Hej wszyp,

W tym poście opisałem ze zdjęciami, jak wygląda zestaw u mnie:
viewtopic.php?f=304&t=91128

Na razie 616 nie sprawuje większych kłopotów <czarodziej>
--
grzehoo
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2008, 21:38
Posty: 113
Skąd: Trójmiasto
Auto: Mazda 5 MZR-CD 2.0 143KM 2008

Postprzez iwi » 25 lut 2012, 19:03

Witajcie.
Siedzę właśnie nad podłączeniem zestawu BT CK-15 do telefonu (taki akurat dostałem).
O ile sprawa zasilania i mikrofonu to tylko kwestia paru minut z podpięciem natomiast kombinuję jak podłączyć go pod głośniki.
No i teraz pytanie czy tak można
Obrazek
tutaj jest opis wtyczki z radia.
Nawigację mam wpiętą w złącza c,e,g,m
ja potrzebuje podpiąć się tylko pod głośnik kierowcy oraz z wyciszeniem radia.
Więc po pierwsze.
czy jak sie podłączę bezpośrednio z CK-15 do e i g to będzie działać?
Mute – zastanawiam się czy na złączu "M" nie jest czasami mute – a tutaj jest jakiś błąd w opisie, bo nawigacja z chwilą komunikowania wycisza radio – a tylko te 4 kable są podłączone. Druga możliwość to mute podłączyć pod główne gniazdo radia (po lewej stronie) już znalazłem gdzie to jest.
Czy na gniadzo MUTE podawane jest napięcie +12V czy Masa – bo najwyżej zaryzykuje i będę sprawdzał najpierw na a a potem na m i zobaczę co się stanie.
Albo ma ktoś jakiś inny pomysł jak wykorzystać głośnik kierowcy do zestawu BT?

Dalej grzebiąc znalazłem to
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 00:33
Posty: 408 (0/4)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5 2,0 Diesel 2006r. 150KM
6,5-8,0l / 100km
230000km

Postprzez Wojtek » 26 lut 2012, 00:16

iwi napisał(a):Siedzę właśnie nad podłączeniem zestawu BT CK-15 do telefonu (taki akurat dostałem).

moze zapodasz zdjecia? co jest w zestawie?

iwi napisał(a):O ile sprawa zasilania i mikrofonu to tylko kwestia paru minut z podpięciem natomiast kombinuję jak podłączyć go pod głośniki.

a nie powinienes miec adaptora?
taki kabel wlaczany pomiedzy radio a instalacje auta... jak ponizej:

viewtopic.php?f=60&t=48878&start=40

tam sa glosniki i wyciszenie...
Skoda Rapid Obrazek , Mii FR-line 1.0 Obrazek
byly: Mazda 323 BG, Tribute, M6 GG, M5 CR i M2 DE, SEAT Mii SE 1.0, Seat Toledo NH S 1.2
Avatar użytkownika
Zarząd – Członek Zarządu
 
Od: 21 gru 2013, 13:44
Posty: 17490 (110/470)
Skąd: UK
Auto: Rapid 1.2 SE-L 110KM
Mii FR-line 1.0 75KM

Postprzez iwi » 26 lut 2012, 11:35

Zestaw standardowy http://nds1.nokia.com/phones/files/guides/Nokia_CK-15W_UG_pl.pdf

Widziałem to, ale po co kupować coś co kosztuje 130zl, jak można zrobić to samemu.
Nie twierdze ze będzie lepiej, ale chodzi mi o to żeby działało.
Nie miałem w rękach LENIUCHA, ale z informacji od producenta wynika, że zrobiony jest na przekaźnikach – w chwili nadejścia połączenia odłącza wybrane głośniki od radia a przełącza na zestaw BT.
Tylko zastanawiam się czy zestaw BT ma na tyle mocny wzmacniacz, żeby uciągnął głośnik samochodowy.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 3 lip 2011, 00:33
Posty: 408 (0/4)
Skąd: Kraków
Auto: Mazda 5 2,0 Diesel 2006r. 150KM
6,5-8,0l / 100km
230000km

Postprzez BeerBefore » 27 mar 2019, 01:12

Witam
Odświeżę nieco wątek :)
Kupiłem właśnie fajną M5 i szukam bluetooth hands-free – polecacie jakieś sprawdzone urządzenia?
Mam zmieniarkę 6CD, MP3 i automat 2,0 jeśli to ma znaczenie.
A BT najlepiej, gdyby pamiętał 3 różne tel ;)
Początkujący
 
Od: 26 mar 2019, 22:25
Posty: 3
Auto: Pozdr
Patryk

Postprzez stefan » 16 kwi 2019, 15:40

Prawie każdy zestaw głośnomówiący się nada.
Ja mam taki za ok. 80 zł z LIDLA i działa bez zarzutu <spoko> . Bateria trzyma nieładowana ok. 7 miesięcy. Sam się komunikuje z telefonem jak wsiadam do samochodu ( czujnik ruchu) i sam odłącza jak wysiądę.
Ponieważ jednak Blutooth ma zasięg ok. 10 m. to złapałem się na tym, że po wyjściu z samochodu chciałem zadzwonić ale rozmówcy nie słyszałem, bo rozmowa odbywała się w samochodzie hahaha
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2006, 00:25
Posty: 93 (0/1)
Skąd: Wieluń
Auto: Było: 626 GE 2.0 LPG '96
Jest:
Mazda 5 CR 2.0 LPG 2008

Postprzez BeerBefore » 15 lip 2019, 22:58

dzięki za odp ;)
a czy moduł BT do tego modelu z alle, da się zamontować, jeśli seryjnie auto nie jest w niego wyposażone?
Początkujący
 
Od: 26 mar 2019, 22:25
Posty: 3
Auto: Pozdr
Patryk

Postprzez stefan » 16 lip 2019, 08:24

Kilka postów wyżej masz opisane że tak. Ale mamy 2019 rok to przepaść do 2012 i zestawy zewnętrzne są na tyle dobre że dają radę. Oczywiście nie odłączą radia ale to kwestia gustu(albo potrzeby) – więc to Twój wybór. ;)
Forumowicz
 
Od: 8 mar 2006, 00:25
Posty: 93 (0/1)
Skąd: Wieluń
Auto: Było: 626 GE 2.0 LPG '96
Jest:
Mazda 5 CR 2.0 LPG 2008

Postprzez ja_jeti » 16 lip 2019, 19:58

Kupilem jakis czas temu Jabra Drive. Odradzam.
Sprzet zdaje egzamin wylacznie po miescie. Na trasę tylko modul bluetooth lub odbiornik bluetooth pod wyjscie aux.
Chętnie odsprzedam praktycznie nowa Jabre.
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2018, 16:54
Posty: 39 (1/0)
Auto: Mazda 5 1.8b

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy 5 / Premacy